Мицеларна вода Garnier проблеми?

  • 10 514
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте дами,

обръщам се към вас с няколко въпроса относно тази вода.

Използвала съм водата на Биодерма и бях много доволна, но прочетох отлични отзиви за тази на Garnier pure active. Бях в ДМ и тогава я видях, беше дори на промоция и си взех зелената.
 Когато се прибрах у нас забелязах, че капачката й е леко отвъртява и водата течеше, но след като я завъртях проблемът изчезна. (Възможно е нещо при транспорта да се е случило)
 Когато започнах да я използвам бях доволна, много бързо сваляше очният грим, но забелязах, че когато я сложа на памучето и го изстискам, тя започваше да се пени. Пробвах на ръката ми и след няколко разтърквания образуваше огромна бяла пяна.
След като си премахна очният грим си измивам лицето с измивен гел, но при изплакване на очите с чиста вода, те започваха да ми парят, сърбят и щипят, а на следващият ден едното ми око започна да ме сърби много и да се подува, след като го измих със студена вода, сърбежът спя и подуването изчезна след 20 минути.
След няколко дни отново си премахнах грима и на следващият ден отново едното ми око се поду.
Реших, че е от полените (май и юни са месеци на алергиите, въпреки, че аз имам само лек ринит) и спрях да използвам грим за около месец, миналата седмица си сложих някои от продуктите на очите с цел да тествам дали може да е от някой от тях това подуване, но цял ден нямах никаква реакция, след като махнах грима на следващият ден отново същото.
Преди няколко дни по същият начин си сложих спирала, махнах я с водата и на следващият ден - подуване.

Продполагам, че може да се дължи на водата, да не ми понася, но въпросите ми към вас са:
1. При вас разпенва ли се водата
2. След като я ползвате и си измиете очите, започват ли да ви парят и щипят.

Разбира се възможно е да съм попаднала на лоша партида или да се развалила, заради това, че е била отворена.

Моля, ако сте имали подобен проблем да споделите мнение, ще съм ви много благодарна  Hug

ПС. потърсих и не открих подобна тема, ако има се извинявам и ще се радвам, ако оставите линк към нея.  Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 2 379
Не мисля, че тази вода е подходяща за очите, понеже е за мазна и проблемна кожа, т.е. по-агресивна е. Това според мен, не знам дали е така. Аз съм използвала розовата и съм много доволна, да образува се малко пяна  Peace

# 2
  • Мнения: 8
Не мисля, че тази вода е подходяща за очите, понеже е за мазна и проблемна кожа, т.е. по-агресивна е. Това според мен, не знам дали е така. Аз съм използвала розовата и съм много доволна, да образува се малко пяна  Peace

Замисляла съм се и върху това, но пък на етикета си пише, че е подходяща за очи. Смятам да прекратя употребата й и да се върна към старият ми дегримьор и ако проблемът продължи, ще потърся лекарска помощ.

Много благодаря за мнението  Hug

# 3
  • Мнения: 76
Аз ползвам розовата вода и съм доволна. Да пени се , но аз не ползвам грим а я използам само за почистване на лицето и то след измиване и после не я изплаквам. Дори забелязах затваряне на порите и изглаждане на кожата

# 4
  • Мнения: 885
Аз използвам 3та опаковка от розовата.Премахвам и очен и от лицето грим с нея.Пени се съвсем леко.Имам чувствителни очи.

# 5
  • Мнения: 252
Хората, които са я ползвали също споделят, че в един момент много пресушават кожата. Зелена за мазна кожа надали е подходяща за очите.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 017
Използвах няколко шишета от розовата и бях доволна. На някои хора не им понася, люти им на очите, аз не съм имала такъв проблем. Новата за мазна кожа не съм я пробвала все още, макар че аз съм със смесена към мазна кожа.

# 7
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 846
Всички продукти на Garnier, които съм ползвала, без изключение, са ми създавали проблем с кожата. Обриви и зачервявания най-вече. Кожата ми е леко чувствителна, смесена, към мазна. Докато си научих урока, доста пъти се парих. Сега не доближавам продуктите им.

# 8
  • Мнения: 35 968
розовата мицелрна вода на гарние е най-любимият ми продукт на марката и единственият, който ползвам

Скрит текст:

Последна редакция: пн, 29 юни 2015, 14:01 от bubanka

# 9
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Ползвам зелената от месец, но аз отдавна се отказах да почиствам очен грим с мицеларна вода - с нея просто обирам остатъците от грим след измивния гел.
Водата ми харесва, защото след нея чувствам кожата си лека, няма лепнене, няма дискомфорт. Сравнявам я с Биодерма като действие и резултат.
Пяна се образува, да.

# 10
  • Мнения: 8
Благодаря много за отговорите  Hug 
 Определено вече няма да я използвам върху очите си, а само за почистване на остатъци от грим и ще видя какво ще стане  Laughing
Нека мине само сесията, че от тези изпитиии....  #2gunfire Sick

# 11
  • Мнения: 2 255
Аз също използвам зелената и нямам парене или подуване, но това което забелязах е, че цялото ми лице стана в пъпки... И то не подкожни, спрях да я ползвам и се върнах към стария си дегримьор и лицето ми се оправи.

# 12
  • Мнения: 4 593
Аз ползвам и залената и розовата, но това което описва авторката не ми се е случвало, никаква пяна нищо...

# 13
  • София
  • Мнения: 9 477
Аз съветвам да се върне в обекта на закупуването и. Naughty
Клиентът има право винаги и трябва да се информира търговецът при най малките подозрения или съмнения в отклонения в качеството на продукта. Това е желана обратна връзка. За добрият търговец, разбира се.

Може да има отклонения в партида и пр. и хубаво е да се проконтролира това.

От розовата и аз съм с особено мнение, след като започна да образува утайка и да се върти някаква мъгла в шишето ми от 400 мл. Но съм зарината в момента с поне 4 тоника и мицеларни води и ми е последна грижа тя. Но прави впечатление, определено че нещо в химията на водата не е както трябва. Формулата и е нестабилна. Wink

Общи условия

Активация на акаунт