Отговори
  • Мнения: 73
Здравейте скъпи мамчета!! Аз искам да Ви попитам нещичко..Значи утре е термина ми за раждане, но до сега нямам никакви признаци за настъпващо раждане (вкл. и днес). Ако утре също не настъпят никакви признаци за започващото раждане какво да правя? Да ходя ли в болницата утре или да изчакам до 28.06, или да се обадя на АГ-то ми? Може и да са глупави въпросите ми, но много моля за съвети Simple Smile Благодаря ви !!!

# 1
  • Мнения: 46 553
Попитай в болницата каква е практиката.
В повечето те викат да ходиш всеки ден на тонове.

Леко раждане, вижда му се края Simple Smile

# 2
  • Мнения: 10 874
Според мен трябва да се консултираш с гинеколога си и/или да започнеш да ходиш на запис на тонове всеки ден в болницата, в която ще раждаш. Peace
Аз също нямах никакви признаци за раждане, отидох в деня на термина при следящия ме гинеколог да ме погледне на ехограф и да прецени дали мога да изчакам няколко дни, преди да постъпя в болницата за раждане. Бяха ми намалели околоплодните води и гинекологът препоръча да отида в болницата за наблюдение и там да решат какво да правят. На следващия ден ми предизвикаха раждането и всичко мина много бързо и леко. Успех ти желая и леко раждане!  bouquet

# 3
  • Мнения: 13 584
Родих на термина, болките започнаха рано сутринта.
Свържи се с болницата в която ще раждаш и попитай.
Знаеш, че пренасяне се случва, важно е да те наблюдават, ако термина мине.
Леко раждане.

# 4
  • Мнения: 30 802
Отиди за планов прием за преносване в понеделник-вторник, по-добре в понеделник. Но преди това се обади в болницата какви са практиките. Няма смисъл да влизаш събота и неделя, сега е и лято, няма да има персонал, само ще висиш.

Хубавото е, че ако те приемат за наблюдение, няма да има нужда да плащаш за тонове и ехографи, ще ги следят и по 2 пъти на ден.

# 5
  • Мнения: 6
Терминът почти никога не е точен по обясними причини. Не се притеснявай, а просто имай готовност , че може всеки момент да ти изтекат водите или да почнат контракции. Ако ти е за първи път , не бързай толкова към родилното при първите контракции и болки, но ако ти изтекат водите - веднага се отива в болницата. Практиката е да се изчаква до 10 дни след изчисления термин.

# 6
  • България
  • Мнения: 3 621
Аз родих седмица след термин и хич даже не исках да влизам в болница. казвах си , че когато бебето си реши, то само ще тръгне да излиза. Всеки случай обаче е индивидуален и не е лошо да попиташ лекаря , ако и утре няма признаци.
Успех и леко раждане Simple Smile
п.с. А и още нещо , при мен цикълът тогава, когато забременях беше на 32-33 дни, а не на 28, както стандартно изчисляват термина. Т.е ако и твоята О е била по-късна и си забременяла, не на 14-тия, а на 20-тия ден например  е нормално и бебето да дойде няколко след термина.
но пак казвам всичко е индивидуално и ние тук можем да ти даваме всякакво съвети, но ти си питай лекаря  Peace

# 7
  • Мнения: 73
Благодаря.. Мисля и утре, ако няма признаци ще звънна на гинеколога ми..благодаря за съветите Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 7 997
Чака се определен брой дни (около 7) и ако нищо не се случи, се предизвика раждане. Но тези неща трябва да ги уговориш с лекаря, който ще те изражда или с болницата, в която си решила да раждаш.

# 9
  • Мнения: 73
Здравейте скъпи мамчета Simple Smile Днес още сутринта (по настояване на изплашения бъдещ татко) се чух с АГ-то ми, и тя каза, че е съвсем нормално до 7 дни след термина и да не се притеснявам излишно.. В понеделник съм на преглед (ако до тогава бебчо не реши друго, разбира се)..Бъдещия татко е на тръни от няколко дни, а пък да Ви кажа аз си се чувствам чудесно..Даже имам толкова много енергия, че по цял ден чистя или се занимавам с разни неща..Още веднъж благодаря за бързите отговори  Hug Hug

# 10
  • Мнения: 30 802
Пести си енергията, дори да ти се чисти. Не се знае кога ще ти се наложи да будуваш и 36 часа:), а е кофти да си уморена от чистене и да влезеш да раждаш. Поспивай си сега, че после няма:)

Общи условия

Активация на акаунт