АГ клиника Селена гр.Пловдив-14!

  • 157 987
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120

Въпрос към мамите, ходили на лекциите за родители - струват ли си? Мисля да пътувам от друг град специално за тях, харесала съм си темата за кърменето.
Всяко мнение ще ми е полезно, благодаря!  Hug
На мен ми бяха изключително полезни.
Курса е супер! Препоръчвам! Лично на мен ми беше много полезен!

# 31
  • Мнения: 1 120
Благодаря ви,момичета, за мненията, ще се ходи.  Hug
Имам друг въпрос - чета колко е важно бебето да е до майка си първите минути след раждането. В Селена дават ли ти го (ако всичко е ок,разбира се) като си го поискаш?Насърчават ли първите контакти между мама и бебе?
Съжалявам,ако въпросите ми са глупави, искам да съм подготвена.  Blush

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
В Селена дават ли ти го (ако всичко е ок,разбира се) като си го поискаш?Насърчават ли първите контакти между мама и бебе?

Искай,ще ти се даде.Още от началото кажи какво искаш.Ще го изпълнят

Иначе според мен не насърчават ранни контакти между майката и бебето.Да го сложат още на родилната маса или операционна на майката,не.Все пак зависи и кой какво разбира под ранни контакти

# 33
  • Мнения: 9 871
второто си детенце родих секцио, бях в реанимацията 3 дена и го видях само 1 път, защото бил в кувьоз. Кърмата ми дойде около седмица след раждането - преди това беше на АМ. Въпреки това, се научихме да се кърмим безпроблемно до повече от годинка. ТАка че не се притеснявайте толкова за "веднагическия" контакт. Детенцето като се роди честно да ви кажа - нито вие, нито то, знаете на кой свят се намирате.  Embarassed трябваше ми време да се осъзная, че не сме 2-в-1 ... та - малко лично време за мен беше добре. За какво му е една неориентирана майка/адресирам себе си/ дето не смогва да се грижи за себе си в момента. После ще бъдете заедно цял живот, спокойно Wink

# 34
  • Мнения: 1 120
Да споделя актуални цени към момента :
нормално раждане за здравно осигурени - 1090 лв
секцио за здравно осигурени - 1490 лв

Може да са полезни на някоя бъдеща мама  Hug

# 35
  • Мнения: 110
Да споделя актуални цени към момента :
нормално раждане за здравно осигурени - 1090 лв
секцио за здравно осигурени - 1490 лв

Може да са полезни на някоя бъдеща мама  Hug

Благодаря! А кой д-р ви изражда и кога се записахте при него. Питам, т.к. сега ЖК ми е води АГ, който не изражда, а после искам в Селена да родя, но незнам как става записването по ЗК и в кой месец трябва да се запиша при тях?

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 440
Аз следях бременността си при д-р Светлана Петрова още от самото начало, после тя ми направи и секциото. При първия преглед си платих - в 7-8 г.с. След това официално ме записа към 10 г.с. по ЗК. Мисля, че някъде към 7-8 мес е добре да се оринетираш при кой лекар искаш да раждаш, да отидеш на преглед и да се уговорите. При всички положения ще трябва ЛЛ да ти издаде ново направление за смяна на наблюдаващия гинеколог и тогава да се запишеш при друг лекар по ЗК - това в случай, че сега се наблюдаваш по ЗК. Ако сега си на частно просто ЛЛ ти издава направление и с него отиваш при избрания от теб специалист. Мисля, че в момента по ЗК в "Селена" преглеждат д-р Петрова и д-р Даниел Ставрев. Най-добре се обади по телефона и попитай момичетата на регистратурата - те ще ти обяснят.

Последна редакция: пт, 10 юли 2015, 14:30 от Tsveti 1310

# 37
  • Мнения: 1 120
ShellyKeys, поста на Цвети ще ти е по-полезен от моя. Аз още бременея, следи ме д-р Матев, но ходя на частно.  Hug Леко бременеене  Hug

Последна редакция: пт, 10 юли 2015, 21:46 от L0v3d

# 38
  • Мнения: 110
Записах се при д-р Ангелов,той изражда в Селена и позната ражда при него и д-р Матев секцио. С две ръце ми го препоръча. Благодаря ви за отговорите,момичета!

# 39
  • Мнения: 165
Записах се при д-р Ангелов,той изражда в Селена и позната ражда при него и д-р Матев секцио. С две ръце ми го препоръча. Благодаря ви за отговорите,момичета!
Не си сбъркала   Wink.

# 40
  • Мнения: 1 264
Аз родих нормално при д-р Матев. Препоръчвам го с две ръце. Бебето ми го дадоха на родилната маса преди да започнат с шевовете веднага след като го прегледаха неонатолозите. Насърчават кърменето и са изключително търпеливи и внимателни.
Нас ни задържаха 1ден повече заради беба, платих допълнително 1ден престой за мен -60 лв.

# 41
  • Мнения: 766
Здравейте,записвам се да следя темата! Терминът ми е средата на ноември и смятам да раждам в Селена.Рискова бременност съм и искам да съм в сигурни ръце.Миналата година родих силно недоносената си дъщеря там,гледаха ми я в интензивното 40 дни много добре, многа бях доволна , особено от д-р Богданова...но бебка почина Sad  Някой по-назад беше питал дали се плаща за по-дълъг престой в неонатология- ако си осигурен и бебето има нужда от терапия - пускат здравна пътека и се заплащат само допълнителни неща, но при нашето тежко положение при около  1400 лв нужни на ден за бебето, освен многото банки кръв, плащахме от  порядъка на 600 лв за месеца, но това говоря за 600 грамово бебе...Предполагам,че при едни леки дихателни проблеми няма да струва нищо.Цената на нормалното раждане миналата пролет беше 980 лв- явно е скочила леко.
Имам и няколко интервенции правени там- серклаж ,хестероскопия...ако мога да съм полезна на някой ,питайте!
Иначе - 33 г  , четвърта бременност с момче

# 42
  • Мнения: 1 120
Киви, добре дошла в темата, сигурна съм,че всичко ще е наред този път  Hug

# 43
  • Мнения: 766
Киви, добре дошла в темата, сигурна съм,че всичко ще е наред този път  Hug
Благодаря Simple Smile  Дано да е наред, че се измъчихме последните години.Питала си дали дават бебето веднага- на мен ми я дадоха да я гушна и цункам след като я обдишаха, защото много настоявах.Въпреки, че беше много зле.Отделиха няколко секунди , за да ми удовлетворят желянието.Много, много съм доволна....

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ех,Мини Мони,усмихна вечерта ми.Пожелавам ти от сърце здраво бебе през ноември  Hug

Общи условия

Активация на акаунт