?Въпроси всякакви за СО?

  • 1 820 822
  • 20 915
  •   1
Отговори
# 19 500
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Ами не, не преувеличават. Виждала съм как са наказвани, мои приятелки, други са ми споделяли, така че допускам, че всичко е възможно.

# 19 501
  • София
  • Мнения: 24 839
Да, има такива родители. Но забелязваш ли, че това са винаги "другите" родители, не ние? И това вече е достатъчно оправдание за нашата намеса.

Ми, не, въобще не иде реч да се оправдавам, щом съм решила да направя нещо!
Когато заварих дъщерята в детската стая, вярно че беше в 10 клас, пак същото направих- говорих и пак на преглед при гинеколог, и пак той реши какво да предпише.
Защо мислиш, че е най- голямата мечта на живота на която и да е майка, да завари непълнолетните в детската и да се пъне да замества майката на чуждото дете?
Първата реакция винаги е- айде у лево и да я/го мислят техните.
Вън, разговори с родителите и аз съм цялата в бяло.

Да, ама не става, като погледнеш в очите първо собственото си влюбено и ужасено от ситуацията, което е много добре запознато с истината за отношенията в другата къща.
Защото не си градил доверие 17 години, за да го захвърлиш заради безхаберните идиоти, на които е налетяло детето ти чрез тяхното дете.
И после- трябва да си точно същия идиот като тях, за да изхвърлиш като парцал детето им или да им го предадеш за гавра, обяснявайки им как си го заварила в къщата си.

Сори, но аз наистина не съм от тези "другите родители".

# 19 502
  • Мнения: X
Аз съм пила противозачатъчни на 14 години. Не водех полов живот, бяха предписани от гинеколог за хормонални проблеми. След 3 месец прием започнах да кървя между циклите и друг гинеколог ми ги спря. Беше се хванал за главата, че на тази възраст са ми предписали това. То още нямаш редовен цикъл, във вихъра на пубертета си, и само изкуствени хормони ти трябват, за да цъфнеш и вържеш. Интересно това момиче ако беше развило проблеми, как щеше да се обяснява с майка си и тепърва да ходи да се лекува?

# 19 503
  • Мнения: 15 960
Че кой ти мисли за това?

# 19 504
  • Мнения: 3 661
Само че истината за отношенията в другата къща често не е такава каквато ти я представят.
И на мен ми се струваха нашите много строги и изискващи но според моите приятели били най готините родители. На мен техните ми се струваха готини. Така че доста често истината не това което изглежда.

Последна редакция: чт, 11 окт 2018, 22:52 от vesela_veli

# 19 505
  • Мнения: X
А може и това да се наложи като практика и родителите да си отдъхнат Simple Smile
https://www.facebook.com/LADbible/videos/976503032541647/

# 19 506
  • Мнения: X
Само че истината за отношенията в другата къща често не е такава каквато ти я представят.
И на мен ми се струваха нашите много строги и изискващи но според моите приятели били най готините родители. На мен техните ми се струваха готини. Така че доста често истината не това което изглежда.
Ето това е, което имам и аз предвид. И ако сгащя мое дете в детската стая, бих насочила 101% от усилията и действията си към него, не към чуждото. Защото, АбсурТ, нима ако беше хванала въпросното момиче да прави секс с чуждо момче, а не с твоето, би била толкова загрижена и би действала по същия начин? Не призовавам да неглижираме чуждите деца, а само да не прекрачваме едни определени граници, за да не отворим истинска кутия на Пандора.

# 19 507
  • Варна
  • Мнения: 36 786
Те толкова много граници са прекрачени безвъзвратно вече, в сегашния живот, че няма връщане. Кутията на Пандора не само е отворена ами е и хубавичко изтръскана, за всеки случай, да не би някоя злина все пак да се е заблудила да остане вътре.

# 19 508
  • Мнения: 2 837
Не мисля, че толкова много граници са прекрачени, особено пък безвъзвратно. Много четиринайсетгодишни и днес нямат никакъв сексуален опит. И да, на 14 можеш да свършиш куп глупости, ако някой не те отрезви, за които да съжаляваш на 16. Може да смяташ, че е много яко да имаш връзка с голям батко. Може да се мислиш за голям и опитен. И може да се страхуваш от родителите си съвсем неоснователно, а да се доверяваш на други възрастни, които да се окажат не толкова загрижени за тебе.
Факт е, че няма как родители на 14-годишно да посрещнат с радост идеята за водене на полов живот на тази възраст -  дори и да не са консервативни. Но ако знаят, че този полов живот е факт, обикновено вече реакцията би била адекватна на реалната ситуация и най-вероятно биха действали в полза на момичето. Затова е редно те да знаят и те да предприемат съответните действия.

# 19 509
  • Мнения: X
Факт е, че няма да подскоча от щастие, ако на 14-15 години дъщеря ми прави секс. Но факт е също така, че първата ми мисъл ще е как да я спася и защитя, а не как да я убивам. Не мисля, че съм изключение. Почти всяка майка би реагирала така.

# 19 510
  • София
  • Мнения: 19 402
Абсурт е постъпила практично - знае, че със забрани няма да спре децата да правят дивотии, но поне да ги предпази.
Грешката или по-скоро прекаляването е, че е сметнала презерватива за недостатъчен, само заради своя лош късмет. Но пък може да е била права с оглед неопитността им.
А на мен ми прави впечатление възмущението как обвинявала девойката (предполагам от женски майки) и как я описвала. Ами обяснява какво е привлякло сина й и със сигурност не само него. На онези години момчетата се впечатляват от по-развитите и женствени момичета, а те от своя страна го знаят и флиртуват.
Не зная вие на коя планета сте живели и учили, но дори аз зная, че някои на 14 скачат на въже, а други забърсват съученици. Аз съм от първите, но съм видяла и други.
Тук май повечето си пишат, без да им е идвало до главата, за разлика от Абсурт. На теория всички са много морални, докато не стане дума за ТЯХНОТО дете. Като се влюби, какво - ще го измъкнете със шамари от връзката ли?

Последна редакция: пт, 12 окт 2018, 10:12 от Cuckoo

# 19 511
  • Мнения: 30 802
Аз въобще не изхождам от гледна точка на морала. Като са млади, нека се плющят. Обаче - много сериозно бих говорила за последствия отвъд очевидните (бременност и болести), както и за лични граници и егоизъм. Хубаво да се замисли момата наистина ли го прави за свой кеф и й дава самочувствие, или е малко под натиск и има драма. Заплашена ли е от насилие? Чувства ли се задължена да прави секс, дори ако иска да откаже? Ей такива работи. Богиня ли е или изтривалка с тоя човек.

# 19 512
  • София
  • Мнения: 19 402
Под "морални" имах предвид по-скоро, че Абсурт трябвало да озапти сина си да не си ляга с прокурорско гадже (с това донякъде съм съгласна) и че на всяка цена трябвало да говори с родителите на момичето.

Сирен, понякога е наистина под натиск - или от гаджето, или от другите около нея, които вече са "счупили джама". Що се отнася до кефа - за мен и тук има много митове. И този химен ни е напълно излишен, но не са ме питали  Mr. Green

# 19 513
  • Мнения: 18 871
Невинаги майките са наясно с интимния живот на сина си, само да вметна. Моят син е на 18 и цяло лято беше спасител на плаж. Да не мислите, че имам идея с колко годишни момчета се е срещал? Няма и да разбера...

# 19 514
  • Мнения: 30 802
Сирен, понякога е наистина под натиск - или от гаджето, или от другите около нея, които вече са "счупили джама".

Живеем в години на доста екстремен феминизъм. Толкова ли е трудно да обясниш на една млада дама що е то здравословен егоизъм и да си знаеш цената? Да не се водиш по стадото е основна житейска способност, която малко родители предават на детето - особено с тоя почин да се "социализират" от малки и все да са със стадото. Вместо да си гледат спокойствието и интереса...

Общи условия

Активация на акаунт