?Въпроси всякакви за СО?

  • 1 820 913
  • 20 915
  •   1
Отговори
# 14 130
  • Мнения: 2 695
Да се напиеш няколко пъти в годината и то по повод, едва ли е чудо голямо. Прекалявате. Човещинка...

Пък и да се напие толкова много, едва ли ще изневери, ако това е притеснението, защото няма да му стане.

# 14 131
  • Мнения: 25 850
Има разлика между подпийване и напиване. Както и между напиване и запой.
Като не можеш да носиш на алкохол, къде си тръгнал?

# 14 132
  • Мнения: 14 170
Не, не е това притеснението ни, евентуалната изневяра. Аз лично изпитвам силна непоносимост към пияни хора, отвращават ме. Състоянието в което изпадат, на гнусни, пелтечещи същества, ми докарва позиви за повръщане. Иначе е "човещинка", да. Животно не би се докарало до такова състояние.

# 14 133
  • Мнения: 32 354
Човещинка било  Joy
Ама само за единия е човещинка май. Другия и да му се повръща от гледката на пияния, трябва уж да се съобрази с чуждата "човещинка". Как пък не.

# 14 134
  • Мнения: 2 695
Простете, все забравям, че тук е форума на светиците Grinning Grinning Grinning

# 14 135
  • Мнения: 14 170
В това отношение съм светица, да. Innocent

# 14 136
  • Мнения: 32 354
Простете, все забравям, че тук е форума на светиците Grinning Grinning Grinning


А защо все трябва да ти напомняме

# 14 137
  • Мнения: 4 628
Дон Жон, не става дума за това да е леко почерпен от време на време, той го прави, за да избяга от реалността и да си успокои нервите, което за мен е притеснителното. Чувствам се така, сякаш не мога да му имам доверие. Още в началото като почнахме да излизаме, той си излизаше с приятели веднъж седмично поне и стоеше до 2-3ч. но като съм му звъняла винаги ми е вдигал и винаги е бил адекватен по телефона, съответно съм била спокойна, че всичко е наред. Но  с течение на времето почна да зачестява да го чувам неадекватен по телефона. И с времето почнах все повече да се притеснявам като излиза ( с определени хора най-вече), да ми се разваля настроението всеки път, щом каже, че еди кой си му се е обадил за излизане... и почна да приема, че го контролирам, да се дразни и да стават скандали, че не съм му била позволявала да излиза. Не е вярно, че не му позволявам, нека излиза, просто НЕ ИСКАМ ДА ПИЕ! Говорили сме безброй пъти по въпроса след предишното напиване, където не помни нищо и си изгуби нещата каза, че си бил взел поука и че няма да го прави отново. Вчера преди да излезне говорихме пак по въпроса и ми каза, че няма да се случи пак.... и ето, че стана. Чувствам се меко казано отвратително. Има ли някакъв шанс да му помогна, за да го разбере това нещо... не е нормално да се наливаш толкова често, виждам, че с времето се зачестяват тия случаи, тревожа се...

# 14 138
  • Sofia
  • Мнения: 15 612
Ако наистина става въпрос за напиване само няколко пъти в годината – никакъв проблем нямам с това. И на мен ми се случва да прекаля инцидентно. Simple Smile Чудо голямо.

# 14 139
  • Мнения: 1 586
Уейв, аз не съм оптимист. Не си му майка, та да се налага да му обясняваш вредите от алкохола. Той няма да се промени, въпросът е ти какво можеш да приемеш. Можеш ли да приемеш провалени празници, несигурност и броене на чашки?

# 14 140
  • Мнения: 32 354
Уейв, всеки е в правото си да решава да пие или да пуши.
Аз съм пушач и е абсурдно да търпя някой да ми дудне за спирането. Ако го направя,  ще е когато аз реша.
Същото е и с алкохола. Прав е да го приема като налагане. Но и ти си права, защото не си длъжна да търпиш.
Не знам пушач да е спрял цигарите, защото някой му бил казал.
Не знам пияч да е спрял пиячката, защото някой му бил казал.
Тия неща са лично решение и всеки сам се осъзнава като почне да му пречи.
Аз не виждам друг изход освен да се разделите, ако не можеш да приемеш напиванията му.

# 14 141
  • Мнения: X
А ти сигурна ли си, че пие? Да не взима нещо? Пие ли някакви лекарства иначе, антидепресанти примерно?

# 14 142
  • Мнения: 4 628
Ами, след като не съм с него постоянно не мога да кажа на 100% какво точно прави, но мисля, че не взима друго. Това, което съм виждала да прави или ми е казвал, че прави е да пие алкохол.
Елора, права си, благодаря ти за мнението. Много ми е трудно обаче да го оставя. Днес не съм му се обаждала, ще изчакам той да ми се обади и ще видя какво ще правя. Явно с говорене не става. Ако му поставя ултиматум дали ще се стресне? Разбирам сравнението ти с цигарите, обаче поне те не те правят неадекватен, което при мен е проблема. Ако трябва да избирам между двете - цигарите са по-приемливи. Наркотици, алкохол - всичко което те прави неадекватен е по-притеснително. Според мен поне.

# 14 143
  • Мнения: 2 695
Да пуши всекидневно, срещу напиване няколко пъти в годината... Ти си ...

Ако някоя ще ми прави такива стойки всеки път, това не се издържа дълго. На мен ми намирисва, като че го задушаваш, ама ти си знаеш. Бий му шута докато си млада и красива Wink

# 14 144
  • Варна
  • Мнения: 36 806
Лошото е,че явно тези прояви зачестяват...

Общи условия

Активация на акаунт