Добри квартали за живот в Бургас

  • 17 506
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Здравейте, родители от Бургас! Не намерих подобна тема, затова задавам тук своите въпроси?
Живеем от 4ри години в Берлин, но имаме голямо желание да се приберем в България. Насочили сме се към Бургас. Мъжът ми е фризьор и тук упражнява своята професия с успех! Просто стана доста пренаселено, все повече хора, различни по националности и манталитет.
 Та въпросите ми са:
Кои са добрите квартали в Бургас? Това, което аз открих е само за Братя Миладинови ...
С каква месечна заплата може да се поддържа добър стандарт, става въпрос за четиричленно семейство? Естествено това е разтегливо понятие, но все пак. Храната е може би най-скъпото перо в едно семейство, а в сравнение с тук в Германия, цените в България винаги ми се струват страшно надути... Дрешките за деца също не са от най-евтините ...
Аз съм библиотекар по професия. Тук съм изкарал практика, имам завършени нива на немски. Заплатите на библиотекарите в България не са изобщо високи, но се надявам да си намеря някаква работа имено с немски.
Децата ни са на 6 и 1 години.
Целта ми е сина ни да започне през септември първи клас в България.
Благодаря на всички, които ще се отзоват!

Последна редакция: нд, 26 май 2019, 19:24 от Ani4kap

# 1
  • Мнения: 539
Славейков е хубав квартал - има няколко училища, големи супермаркети, мол, близо е до немска езикова гимназия ако си намериш работа там и има повече паркоместа отколкото в Братя Миладинови. Малко по-далеч е от центъра, морската градина и гарата, но градският транспорт е доста удобен.

# 2
  • Мнения: 29
Благодаря ти, Ellie, че се включи. Всъщност за Славейков четох, че май е доста замърсено, особено вечер.
Септември се прибираме за кратко и ще си отделим поне ден да се разходим по-обстойно в града. Този път не като туристи 😎

# 3
  • Мнения: 539
Вярно е, че е замърсено Disappointed Лазур е по-чист и е най-развитият квартал в момента, но май са малко по-скъпи жилищата там.

# 4
  • Burgas
  • Мнения: 106
Купете си къща в някой квартал, има градски транспорт и детски градина във всички квартали било то и по крайните. Просто дали ще е апартамент в Центъра или Братя Миладинови като цена е същото, но удобствата и преимуществата са неоспорими.

# 5
  • Мнения: X
Бургас е икономически загинал град, младите хора избягаха в София и в чужбина. С немски език може би ще си намериш добре платена работа в кол център, но не и като библиотекарка, там е пълна мизерия. За мен добър квартал за живеене е
 Сарафово.

# 6
  • Мнения: 29
Благодаря ти за мнението, Кристис. Мизерия може би имаш предвид ниското заплащане ...
Сарафово не се ли слави също с лош въздух?

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 4 507
Славейков не е особено близо до Немската гимназия, която е в Зорница , на околовръстното. Цените на жилищата в Лазур и Братя Миладинови са почти идентични, близо са до Морската градина. Тук фризьори има под път и над път, но често се отдават работни места в салони. С немски може да се вадят прилични пари в кол центъра на Съдърланд, но там са смени , не знам колко би било удобно с две малки деца. По отношение на бюджета е относително, зависи как сте свикнали и какви очаквания имате, но тук храната и режийните са скъпи, минимум 2500 на месец, според мен,  за да живеете нормално.

# 8
  • Мнения: 53
В някой от централните квартали е най-добре - Възраждане, Братя Миладинови, Лазур, но е по-скъпо като цяло. Има много фактори, които може да влияят на избора - апартамент ли смятате да купувате или да сте под наем, имате ли кола и смятате ли да карате децата до училище/детска градина или искате да са ви наблизо, да си ходите пеша? В Славейков си има магазини, молове, но са предимно панелки. В Меден Рудник е най-евтино и пак може да си намерите хубави места, ново строителство на доста ниски цени, има си пак всичко - големи магазини, училища, детски градини, но е доста отдалечено, транспортът там е важен фактор, и няма много-много къде да се разхождаш - друго си е да си на 15тина минути от морската или главната.

# 9
  • Мнения: 68
Ако желаеш спокойствие - Ветрен или Банево, но трябва да имате личен автомобил.
Лазур е чудесен квартал, но жилищата са по-скъпи.
Славейков също има много предимства, стратегическо и комуникативно място е (там е новата спортна зала, Mall Galleria Burgas, Кауфланд, Практикер, строи се Central Park)… Минус е мръсният въздух, за който спомена - ако се спреш на този квартал, търси в близост до парк "Изгрев", по-далеч е от Кроношпан.

В Sutherland има работни позиции, стартовата заплата е над 1000 лв чисто, което за Бургас е сравнително добра сума.

# 10
  • Мнения: 22
Здравейте. С приятелката ми възнамеряваме да си купим апартамент в Бургас. Може ли мнение от живущите там относно кварталите в града, като плюсове и минуси, както и кои са най-добрите за живеене? Засега чухме за добри отзиви за Възраждане, Зорница, Братя Миладинови и Лазур(но там са доста скъпи). Какво мислите за тези квартали,както и за останалите като меден рудник, изгрев, Славейков? Не намерихме такива теми почти никъде в интернет пространството, ще ви бъдем благодарни на колкото се може повече мнения и ако може да са обосновани. Благодарим и хубав ден!

# 11
  • Мнения: X
Аз съм живяла в центъра, Възраждане, на три места в Лазур и в Изгрев.
Най-много си харесвам центъра, всички събития се случват там, но пък магазините са кът.
Възраждане, доста наблъскано с кооперации, но и много магазинчета, транспорт до центъра не е нужен, приятно е.
Лазур, харесвам първата част, на пешеходно разстояние от центъра, Морската градина и плажа са ти под носа, е, пак е наблъскано със сгради, но нали минава за престижен район, нормално е:).
Във всички гореспоменати квартали, голям проблем с паркирането.
Изгрев- около нас е просторно, никакъв проблем с паркирането, Лидъл, Кауфланд, Мол, Метро са ми под носа, хубав парк с доста заведения, но...зверска селяния. Толкова прости хора събрани на едно място не съм виждала другаде.

# 12
  • Мнения: 22
Аз съм живяла в центъра, Възраждане, на три места в Лазур и в Изгрев.
Най-много си харесвам центъра, всички събития се случват там, но пък магазините са кът.
Възраждане, доста наблъскано с кооперации, но и много магазинчета, транспорт до центъра не е нужен, приятно е.
Лазур, харесвам първата част, на пешеходно разстояние от центъра, Морската градина и плажа са ти под носа, е, пак е наблъскано със сгради, но нали минава за престижен район, нормално е:).
Във всички гореспоменати квартали, голям проблем с паркирането.
Изгрев- около нас е просторно, никакъв проблем с паркирането, Лидъл, Кауфланд, Мол, Метро са ми под носа, хубав парк с доста заведения, но...зверска селяния. Толкова прости хора събрани на едно място не съм виждала другаде.
Благодаря за мнението! Това за селенията в Изгрев със сигурност ще го имаме под внимание, понеже това е също сериозен фактор поне според нас. Засега мисля фаворит  ни е жк. Зорница, там май минуса е големи вериги хранителни магазини,но гледаме и на други места.

Последна редакция: нд, 22 авг 2021, 14:33 от Nikolov88

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 3 551
Славейков - паркове, молове, магазини, много детски градини, едно от най-добрите основни училища...неслучайно толкова скочиха цените тук.

# 14
  • Мнения: 539
Славейков - паркове, молове, магазини, много детски градини, едно от най-добрите основни училища...неслучайно толкова скочиха цените тук.
И аз продължавам да си харесвам Славейков. Семейството ми живее тук вече почти 20г. Аз от няколко вече не, но когато се връщам никога не съм разочарована. От скоро съм майка и сега ми прави впечатление колко много места има, на които можеш да се разходиш с количката, има няколко площадки с люлки в района и винаги доста деца, с които да играе. Сарафово вече също е квартал на Бургас и има доста нови кооперации. Няколко познати се преместиха да живеят там, не съм сигурна как точно стоят нещата ако някой потребител има повече информация може да сподели.

Общи условия

Активация на акаунт