?Въпроси всякакви за СО?

  • 1 820 748
  • 20 915
  •   1
Отговори
# 18 270
  • Мнения: 46 587
НСЧ, направо нахлу в стаята ми и със сериозен тон каза- *********/шефът/ каза *********/моето име/ да внимава да не си развали с-вото.  Аз бях наведена и концентрирана над документите си, при което изправих поглед и гледайки я сериозно, попитах Какво е имал предвид . Тя гледа умно, вдига рамене, и казва Не знам,  малко след което излезе.
И ти не го попита? Не мислиш ли, че може някой интригант в работата да приказва глупости на шефа ти и затова да е било предупреждението. Или да е било по повод, че много често ходиш в командировка, но да е казано в съвсем друг контекст, примерно "Еди кои си много често са в командировка, да не си развалят семействата, хаха", а колежката да си е доукрасила.
Не знам, аз бих попитала директно него какво означава, изяснявам еднократно нещата и считам въпроса за приключен.
Другото са детски истории, той дали ме харесва, защото направи тов
Бих те посъветвала да го пуснеш за 1 месец при баща му.
Никакво говорене няма да помогне, защото ти си "лошото ченге", което изисква, а "неделният баща" е добрият, който душа дава....
Нека детето види в ежедневието как стоят нещата, като знае, че винаги вратите на дома му са широко отворени да се върне.
Това е и моят съвет.
+ без да очерняш бащата или да добавяш неща, кажи му истината защо сте се развели. Достатъчно голямо е, за да я разбере. Ако продължаваш да го лъжеш няма как да не си лошата, в пубертета още по-зле ще става, не отлагай.

# 18 271
  • Мнения: X
Аз израснах в доста шантава ситуация. Но нищо не ми бе спестено, всичко знаех, и не бих спестила нищо на моето дете един ден при необходимост.
При мен имаше на по-късен етап опит за манипулация, но аз запозната с всичко, не се поддадох.
Така героинята като не маха ореола на бащата, а бащата плюе майката ( пълен боклук, мразя такива хора) детето ще остане с грешно впечатление. Трябва внимателно да му се обясни с прости думички, защо майка му страда.
Няма нищо лошо в това.
Децата разбират, но ако са подложени на манипулация, грешно разбират.

# 18 272
  • Мнения: 3 510
Добре, а какво мислите, че ще стане накрая като детето бъде "обработвано" и от двете страни? Според мен ще психяса. Тъпо е, че е използвано като някакво помощно средство, за да се накаже някой.
Попитах има ли причина бившият да действа по този начин, защото просто може да го прави от страх да не би майката да започне първа да настройва детето и просто започва едно надцакване кой ще го настрои пръв.
Ясно ми е, че не познавам бившия, не знам що за човек и характер е, обаче трябва да му се обясни много добре каква вреда нанася на детето. Според мен той не осъзнава напълно какъв ще е резултатът от действията му, а си мисли, че просто ще накажа бившата си жена.
Една моя позната така забременя, само защото си мислеше, че ще задържи един човек до себе си. Той от своя страна си пое грижата за детето, но тотално отказа съвместно съжителство. Тя за да го накаже настрои дете срещу баща му, като си мислише, че по този начин ще си постигне целта. Е, в крайна вече 7 години опити, не са се събрали, а единственото, което постигна е детето да мрази баща си.

# 18 273
  • Мнения: 18 866
Противни са повечето истории след развод, няма логика. Просто понеже е кофти да си признаеш, че си си развалил семейството, се почва едно оплюване на бившия партньор колко е гаден и как вече с него не е можело да се живее. Ясен ми е целия механизъм, отвратително е.

# 18 274
  • Мнения: 46 587
Добре, а какво мислите, че ще стане накрая като детето бъде "обработвано" и от двете страни? Според мен ще психяса...
Така е. Затова е добре поне едната страна да има достатъчно разум, за да не го лъже, а да казва само истината.

# 18 275
  • Мнения: 9 196
Blackbling - никой не психясва от истината и от нормални разговори. Децата не трябва да се подценяват. Те просто са малки, не малоумни. Много по-стабилни са психически от възрастните. А на 9 години, осъзнават много, много неща. Като това, че щом баща ти е помияр и през цялото време е ходил да спи с други жени, да им отделя време и средства повече от на семейството си, то не бива да го слуша изобщо, какви ги дрънка, защото е лъжец. Лъжел и мамил е преди, прави го и сега. Лъжците не се променят.

# 18 276
  • Мнения: X
На мен ми остана само детето от този брак и затова се боря с всички сили.
Бракът се разпадна заради паралелни връзки на бащата, доста грозна история, не искам да я описвам тук.
Но напоследък се чувствам просто безсилна, сякаш то иска и предпочита повече баща си, заради това.
Опитвам всеки ден да подобря отношенията - обяснявам, прекарваме време заедно, говорим - но то някак обръща всичко към баща си и не ми е хич приятно. Като че ли просто го тегли натам, явно му е по-интересно с бащата, уж се стремя да не съм скучна.
Ще се вслушам в съветите тук и ще започвам да му казвам истината и дано се пооправят нещата. Опитах на няколко пъти, но то така извърташе нещата, че оправдаваше баща си. Затова спрях, помислих, че не е добра идея да споделям с него.

# 18 277
  • Мнения: 18 866
Да, спокойно му разкажи, че си обичала баща му и си се грижила много за семейството си, но си разбрала, че той се вижда с други жени. Това те е наранило и не си могла да го изтърпиш. Бащата е настоявал да се вижда с тях. И сте се разделили. Не че момче особено ще се трогне и ще те разбере между другото... те инстинктивно одобряват дори и кофти постъпките на бащата. Но поне ще е наясно.

# 18 278
  • Мнения: 3 510
Така е. Затова е добре поне едната страна да има достатъчно разум, за да не го лъже, а да казва само истината.

Със сигурност бащата ще стане още по-агресивен в настроиването си, след като разбере, че майката е казала на детето истината, още повече, ако са имали и уговорка да не му се казва. Да не говорим, че едно 9 годишно дете няма да може да разбере кой от двамата му казва истината.

# 18 279
  • Мнения: 9 196
На мен ми остана само детето от този брак и затова се боря с всички сили.
Бракът се разпадна заради паралелни връзки на бащата, доста грозна история, не искам да я описвам тук.
Но напоследък се чувствам просто безсилна, сякаш то иска и предпочита повече баща си, заради това.
Опитвам всеки ден да подобря отношенията - обяснявам, прекарваме време заедно, говорим - но то някак обръща всичко към баща си и не ми е хич приятно. Като че ли просто го тегли натам, явно му е по-интересно с бащата, уж се стремя да не съм скучна.
Ще се вслушам в съветите тук и ще започвам да му казвам истината и дано се пооправят нещата. Опитах на няколко пъти, но то така извърташе нещата, че оправдаваше баща си. Затова спрях, помислих, че не е добра идея да споделям с него.

Ти просто имаш комплекс, че някой предпочита някой, пред тебе. Трябва да го превъзмогнеш, да се уважаваш и да се държиш пред детето твърдо, като жена с достойнство. Оправдавало баща си ... който е мръсник и лъжец, сериозно?

# 18 280
  • Мнения: 18 866
Няма кой да те замени - ти си майка му. Дори да иде при бащата, това пак не е края на света.

# 18 281
  • Мнения: 46 587
Така е. Затова е добре поне едната страна да има достатъчно разум, за да не го лъже, а да казва само истината.

Със сигурност бащата ще стане още по-агресивен в настроиването си, след като разбере, че майката е казала на детето истината, още повече, ако са имали и уговорка да не му се казва. Да не говорим, че едно 9 годишно дете няма да може да разбере кой от двамата му казва истината.
А какво да направи? Ако продължава да го лъже, детето ще е сигурно, че баща му казва истината - тя е лошата, защото без причина е искала раздяла.
Въобще не са малки на 9, схващат доста по-бързо, отколкото си мислите.

Не че момче особено ще се трогне и ще те разбере между другото... те инстинктивно одобряват дори и кофти постъпките на бащата. Но поне ще е наясно.
Имам 2 примера при близки. В единия случай ставаше дума за алкохол, в другия - точно за жени. И двете момчета не одобриха постъпката на бащите си. Едното вече е мъж на 30+, все още е не я одобрява. Така че не съм съгласна, че автоматично следва одобрение...

# 18 282
  • Мнения: 18 866
Зависи на каква възраст са и какво разбират. 9 годишно веднага ще повярва на баща си, че с другите лели само е пил кафе, никога не е поглеждал друга жена, а майка му лъже. Личен опит. Около 16 -тата година почва да им просветва чак, че кафетата не са случайни.

# 18 283
  • Мнения: 9 196
Дори и да не му просветне веднага, тези неща ще ги осмисля напълно с времето. Важното е да знае фактите. Все пак това не е спринт, всичко да се случи на момента. Връзката с детето изисква постоянство и стабилност. Когато истината е на твоя страна, просто продължаваш, продължаваш, говориш, споделяш, без край.

# 18 284
  • Мнения: 18 866
Всеки случай е много индивидуален. Не се наемам да давам точни съвети. Имам 3 деца от първия си брак, трите по коренно различен начин приеха развода.

Общи условия

Активация на акаунт