Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... XLVII

  • 90 477
  • 714
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 654
Така трябва да бъде, госпожица Юлия е истерична.  Simple Smile В пиесата е такава, в постановките също я играят така.

Но зад цялата тази истеричност трябва да се крие нежната чувствителност на объркана млада жена, която иска да излезе от рамките на класата и пола си, но не знае как. Мисля, че се очаква да й съчувстваме, разбираме и страдаме заедно с нея. Това на мен не ми се получи, беше ми просто неприятна.  Peace

# 61
  • Мнения: 279
Не видях някой да е препоръчал това заглавие. Ако дублирам, моля да ме извините: "Тимбукту" - 2014.
http://www.imdb.com/title/tt3409392/?=nv_sr_1

Няма да анонсирам подробно. Филмът си струва всяка минута.

И едно заглавие с Мадс Микелсен: "Ловът". http://www.imdb.com/title/tt2106476/?ref_=nm_knf_i2

Страшен филм.

# 62
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Съгласна с Carmela - ясно е, че г-ца Юлия е истерична, но във филма това беше кухо тръшкане и скучно изреждане на наизустения текст.

Нямам представа как е в пиесата.

"Облаците на Силс Мария" ще ги гледам в четвъртък в новото кино G-8 на открито със слушалки. Нямам търпение  Party

# 63
  • София
  • Мнения: 6 219
Така трябва да бъде, госпожица Юлия е истерична.  Simple Smile В пиесата е такава, в постановките също я играят така.

Но зад цялата тази истеричност трябва да се крие нежната чувствителност на объркана млада жена, която иска да излезе от рамките на класата и пола си, но не знае как. Мисля, че се очаква да й съчувстваме, разбираме и страдаме заедно с нея. Това на мен не ми се получи, беше ми просто неприятна.  Peace

Според мен тя е най-просто казано глезла, която иска да си разнообрази живота, играейки си с отсрещния. Не усетих от нас да се изисква да и съчувстваме. Напротив, двамата бяха като гърне и похлупак. Когато се разбра, че той няма да и играе по свирката историята завърши логично. Тя за мен превъплащава най-неприятните жени по принцип. А той най-неприятните мъже. Особен е филмът и ако човек не е в настроение за този тип истории по-добре да не го захваща. Аз го гледах на кино и на финала се чудех защо е свършил толкова бързо.

# 64
  • Мнения: 3 096
Да, и аз мисля, че госпожица Юлия не е замислена, за да предизвиква съчувствие. Тя е просто отвратителна. Стриндберг е женомразец.  Simple Smile
Още не съм гледала филма, но ме заинтригувахте.

# 65
  • София
  • Мнения: 6 219
Тя е просто отвратителна.

Колко точно. С една дума!

# 66
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Да де, тя е отвратителна и аз не искам да я гледам 2 часа и кусур  Laughing

# 67
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Частейн май се специализира да играе незнаещи какво искат кокошки Laughing. Ще гледам със сигурност.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 654
Тя е просто отвратителна.

Колко точно. С една дума!

Отвратителна е в контекста на съвременна западна жена, която има свободата да спи с когото си иска, да живее където си иска, да работи, да учи, да носи отговорност за действията си и последствията им. Но в контекста на онова затворено, ограничено патриархално общество Юлия е своего рода бунтарка, но без кауза - иска някаква свобода, но няма нито ум, нито пари, за да я понесе. Свикнала е да е привилегирована и не вижда друг живот извън познатия й.
Може би Стриндберг наистина е женомразец, защото като положителен изпъква образът на слугинята, която си знае мястото като жена и като стояща ниско в социалната стълбица. Докато жената с искания извън позволеното й е обречена.

# 69
  • София
  • Мнения: 6 219
Не, отвратителна е, защото няма ценности и цел. Това не зависи от времето - съвремие или минало. Нищо бунтарско не видях в нея. В съвремието ни също има жени като Юлия и те, въпреки възможностите "да учат, да спят с когото и искат, да живеят" са също толкова разглезени, без мнение, за които всеки отказ е непоносима страшна драма. Осъзнаването, че светът не се върти около теб е трудна работа. Само дето сега се наливат със сънотворни и симулират опити за самоубийство. А, и не носят фусти и корсети.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 654
Точно такъв образ изгради Частейн и затова не ми хареса - както писа Лу, кой иска да гледа 2 часа как някаква фльорца се тръшка и истерясва. На мен ми липсваше дълбочината на бунта, който очаквах да има в този образ, за да ми хареса. А бунт има - целият диалог се върти около класата, жените, мъжете, ограниченията, копнежите.

# 71
  • Мнения: 3 096
За диалога е вярно, но госпожица Юлия е дълбоко повърхностна и се бори за задоволяването на каприз, не за да надскочи ограниченията на класата си.

# 72
  • Мнения: X
Този филм ще го гледам - само щото е за моя съименница Grinning
 

# 73
  • Мнения: 1 992
Да, и аз мисля, че госпожица Юлия не е замислена, за да предизвиква съчувствие. Тя е просто отвратителна. Стриндберг е женомразец.  Simple Smile

Абсолютно.

Много ми хареса на мен филма.

# 74
  • Мнения: 818
A Perfect Ending
Комедия, еротика, леко драма към края. Семейство, жената на средна възраст, никога не е изпитвала оргазъм. Решава да потърси начин... Следват еднополови отношения. Уникална главна героиня... Заслужава си филма. На моменти е супер забавен, на моменти е тъжен. Има какво да се осмисли по него.

Трейлър - https://www.youtube.com/watch?v=8pbtOkqJfmQ

Торент - http://DMCA-removal-from-Google/banan?id=345498&hit=1

Общи условия

Активация на акаунт