Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... XLVII

  • 90 460
  • 714
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 992
Aбе и Дюдa му врещи шaт дъ фaк aп.

# 106
  • Мнения: 3 096
Да, и на паркинга с изчезналата кола: "Телефонът ти звъни, Дюд."
"Знам, Дони."
Но пък много добре звучи тази теория... Трябва и аз да го гледам за хиляден път  Laughing Тази година още не съм.

# 107
  • Мнения: 3 096
Скрит текст:
"Ловът" също беше много обсъждан в темата, Мадс е велик. Само не знам защо казаваш "един от най-добрите за тази година", той си е от преди няколко години.

Относно "Облаците на Силс Мария"  - интересно тълкувание за алтер егото, но
Скрит текст:
героинята на Кристен според мен, а и според Songes мисля, просто си тръгна.

за Ловът грешка в бързината, един от най-добрите, които аз съм гледал тази година.

за Силс Мария. да, това ми е другата хипотеза, че Кристен си тръгна ама не си тръгна там на хълма, нали не си мислите, че там си е тръгнала Wink абсурд

както и да е де Simple Smile
Това сега го виждам. Аз точно така мисля - че тогава си отиде. Кога иначе?  Simple Smile

# 108
  • София
  • Мнения: 27 142
за Силс Мария

Re:

Скрит текст:
Е нека помислим реално.
Как така ще си отиде тогава? Защо? Да, имаха спор, който завърши тип, ''оф не ми се занимава сега с теб, говори си там, аз ще си видя змията на Малора''
значи виж сцената. Валантин беше на няколко метра пред Мария, когато трябваше да изкачат последното възвишение и промениха гледната точка на камерата. Изведнъж показаха как това възвишение се изкачи от Мария, все едно Валантин изобщо не съществува!! Мария много по-късно се сети за Валантин, минаха поне минути. Разбираш ли няма никаква логика просто.
Ако беше някакъв мрачен трилър да речем, че я е убила, ама това е абсурдно, т.е. или е алтер его или я е напуснала по-рано (когато в къщата Мария се разчувства и я помоли да не си тръгва), а Мария толкова се беше срастнала с нея, че все още си представяше, че е с нея. Истината е, че Мария живееше живота си все едно е още в пиесата и така и не можа да излезне от тази роля, преследваше я цял живот. И когато другото и Аз и каза някои нелицеприятни истини, тя се ядоса, обърка се, не искаше това да продължи така, защото истината боли и колко удобно, хоп точно в този момент тя остана сам, а Валантин изчезна изведнъж. Защо точно тогава? Чуй пак и спорът им...

 Peace

# 109
  • Мнения: 3 096
Разбира се, това също е възможен прочит. Аз обаче не гледам така буквално на сцените, затова изобщо не съм обърнала внимание на физическото разположение на героите във финалната сцена. Извода, че Валентин си е тръгнала, направих въз основа на ексалиращото напрежение и неудовлетвореност между двете. Лично според мен дори не е важно дали се е самоубила (което напълно отхвърлям като вариант), или се е обърнала и се е прибрала в къщата. Важен е фактът на напускането, който беше изразен недвусмислено. И е важен, защото е кулминацията на разпада на тази връзка.

Двусмислието е във фактологията: какво точно е станало. Намерих статия, в която авторът разсъждава върху този въпрос:

http://taylorholmes.com/2015/04/10/a-complete-clouds-of-sils-mar … -and-walkthrough/

Откъс:

The Trouble With The Ending of Sils Maria

Скрит текст:
In the script we are told that Sigrid spurns Helena on to commit suicide by heading into the mountains and is never seen again. Wilhem too heads out into the mountains to commit suicide. So the question that faces us today is, did Valentine leave Maria behind to commit suicide in the mountains… maybe even while watching the snake form and dance amongst the mountains? The ending is ambiguous. All that we know is that Valentine is infuriated by Maria and she stomps off into the mountains.

My personal view is pretty clear… Valentine chooses this moment to abandon a woman that had been brutal and demanding of her from the very beginning. Valentine had put up with the condescension with great aplomb. Occasionally she began to mention Maria’s overbearing nature. But it was ultimately Maria’s disregard for modern entertainment in the form of Jo-Ann Ellis’ space movie that really drove Valentine to the brink.

Which is fascinating really. Here we have, Kristen Stewart, the queen of teen pop entertainment defending the mob of tweens that rabidly consume this “mindless fare” that Maria is railing against. Valentine gives Jo-Ann’s acting accolades because she is so accessible and vulnerable. Maria even takes umbrage at this because she believes that Val is implying that her acting isn’t accessible, that it is stuffy and academic. Which, if there is one critique of Binoche’s acting it would be exactly that. And if there is any critique of Kristen’s acting it would be that she is too lazy in her acting.

Assayas even comments on this overlapping of reality with fiction: “Even in the shift of perspective, because obviously Kristen is playing a character who is commenting on Kristen Stewart, but it’s a movie where you never lose consciousness of who the actresses are, and in the end that’s a very important element of the film. But that’s something I only realized gradually.” And so with that, I think its clear that there is no way on earth that Valentine commits suicide in the Alps. I even watched very closely in the crowd shots to see if I could see Valentine one last time, knowing full well that she had to be alive.

The movie flips the script upside down and instead of having Helena leave, we have Valentine disappear. Which also comments on the actual reality of what happened to Helena as well. She had to have not committed suicide either. Valentine even opens our eyes to this possibility when she tells Maria as she is rehearsing Helena’s role that she didn’t read the script to believe that Helena committed suicide, she says that the script is ambiguous on this point and that she just goes into the mountains and disappears. So to do Valentine head off into the mountains and disappear for good.

# 110
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 3 997
Изгледах малко трудно http://www.imdb.com/title/tt2639254/?ref_=nv_sr_1 - "A little Chaos"....
Измъчи ме, но го догледах, заради Кейт, защото много я харесвам. И тук беше на ниво!

# 111
  • София
  • Мнения: 6 219
Аз нямах никакъв проблем с края. За мен няма абсолютно никакво значение как точно са подредени събитията, защото резултатите са недвусмислени.

# 112
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
"Далече от безумната тълпа"
Филм, който ме провокира да пиша малко повечко от обичайното напоследък.
Хем много ми хареса, хем имаше елементи, които ме подразниха. Като цяло верен с литературния първоизточник, най-вече като атмосфера и емоция, но и сюжетно, с няколко съвсем леки отклонения (първата среща на Батшеба и сержант Трой беше може би най-смехотворното нещо в достата смехотворни костюмни екранизации в последните години Laughing). Със страхотни попадения в каста и една (очаквана) издънка. Но дори и издънката не беше стопроцентова и съвсем не отрови цялостното ми удоволствие от добрата екранизация на един от най-хубавите романи на особено любим автор.

Много красив филм- с прекрасни идилични пейзажи, красиви и много детайлно изработени костюми (спретнати и скромни за слугите, изящни за богаташите), солидни и акуратни декори. С невероятно използване на едрия план при представянето на героите и характерите. Този подход работеше изключително добре при Матиас Сложното име и Мартин Шийн (радост за окото и двамата, с фини линии на фина емоция около красивите очи) и не толкова добре при Кери Мълиган. Тя изглеждаше безкрайно повяхнала, сбръчкосана и уморена, което не знам кога е станало, предвид, че съвсем не е на 40, а изглеждаше и на повече. Голям автогол за кастинг-директора- все пак Батшеба е девойка на прага на женствеността в началото на историята и цъфтяща млада жена в края и.

Въобще Мълиган е големият минус в този филм- още като видях името и в проекта, знаех, че хич няма да и се получи тази героиня. Да, господарката Евърдийн е една от най-неприятните героини на Харди и в това отношение Мълиган се справя идеално, понеже цялостната и аура във всеки филм е на незнаеща какво иска, претенциозна глезла. Батшеба обаче е нещо повече от мятаща се между повърхностните си желания кокошка- тя е витална, слънчева, горда и изкусителна. А в Мълиган има живот толкова, колкото има в умряла котка. От самото начало на филма тя си дишаше тежко и гледаше ококорено и сълзливо, което тотално уби катарзиса на героинята и- понеже Батшеба от устремна и високомерна девойка се превръща в очукана от съдбата нежелана съпруга, а това във филма не го виждаме, тъй като Керито пусна сълзливия поглед още от първата третина на филма (когато трябваше да е огън и жар). Иначе моментите, в които беше кокетка, добре и се получиха, особено при подкрепата на двамата и изумителни партньори.

Точно тези двама партньори (всъщност и тримата, Стъридж също беше идеалният Трой с мазната си нахакано вирната брадичка) изведоха филма до красивата и трагична история, която класическият текст предполага. И Матиас като Гейбриъл Оук, и Шийн като мистър Болдууд бяха възхитителни и възхитително верни с оригинала. Двете най-лирични и емоционално заредени сцени във филма са точно между тях- съперници и братя по неволя. Те и ще останат най-силния и красив спомен за мен от този красив и силен филм.

Джуно Темпъл като Фани Робин също беше неочаквано добър избор, компенсираща отсъствието на ангелска красота с устрем и виталност, които липсваха на главната героиня. Някак съвсем логично беше Трой да я предпочете пред съпругата си. Въобще всички герои покриха представите от детството ми, изключая Батшеба, но и тя не беше чак толкова неприятна изненада, колкото би могла да бъде.

Като цяло- невероятна екранизация на невероятен роман, по-добра от това, което очаквах от трейлъра. В типичната за Винтенберг визия, но без характерната му мизантропия (нямал е как да се развихри тук чисто и просто Joy

Последна редакция: нд, 19 юли 2015, 01:59 от joy_r

# 113
  • Мнения: 19 005
http://www.imdb.com/title/tt1478338/

страхотна комедия   Laughing
препоръчвам

# 114
  • София
  • Мнения: 27 142
Уф, излезна и трейлъра на Joy (http://www.imdb.com/title/tt2446980/)
Чакам го с нетърпение тоз филм  bowuu

https://www.youtube.com/watch?v=SN4MLMHET7w

# 115
  • Мнения: 2 254
Човек и добре да живее, отива да гледа "Терминатора". Не ми беше досадно както очаквах, напротив. Филмът си е типичен и си оправдава очакванията. Явно ми дърпа някакви носталгични струни от онова време, когато да отидеш на кино на "як" филм беше събитие и сигурно за това от тогавашните филми имам доста запечатани сцени в мозъка си, докато от това пренасищане днес, ако остане запомнено заглавието го считам за достатъчно.

# 116
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 364
Аз пък скоро не бях се смяла с глас след края на филм Joy
Това е Стрелецът - http://www.imdb.com/title/tt2515034/

Но, нека разгранича историята от смеха ми. Хареса ми действието във филма, сюжета също. Мога да го похваля, е не е чудо не виждано, но става. Добър е.

Ето на какво се смяхме:

Скрит текст:
Шон Пен слага в малкия си джоб на куп  Бат Арни,Дензъл Уошингтън, Жан Клод Ван Дам, бат ви Роки и още една дузина известни и не толкова холивудски каратисти Mr. Green hahaha
То, уби бая народ, тренира силови тренировки, кара сърф в океана, оправен е с младо гадже luvbed, има план за евакуация винаги, от бикове избяга, болест го хвана, но той продължи да тръшка по трима-четирима на веднъж ooooh! Страшен, с една дума! А, бърза операция си направи, куршум си извади и се бинтова, взе малко прахчета и е непобедим....отново готов да се бие Laughing
И понеже доста се посмяхме на тази част от филма, късно вечерта се роди и вица как само Чък Норис може да набие Шон Пен, при положение, че втория е паднал в несвяст до кофите за боклук/временно състояние, заложено във сцена от филма/.....ама и тогава не е много сигурно, че току виж рипнал Laughing

Гледах и Бог от машината - http://www.imdb.com/title/tt0470752/?=ttmd_md_nm_  по препоръки от темата Peace Благодаря на всички препоръчали го Hug Хареса ми, не съм гледала подобен. Само ми беше леко муден, може би търсен ефект Peace

# 117
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Ne le dis à personne- уникален трилър, държа ме на тръни от първата до последната минута Heart Eyes

# 118
  • Бургас
  • Мнения: 170
Отидох да гледам Терминатор:Генезис.
Първите два филма ще си останат култови. Някак всичко друго след това ми идва слабо.
http://linasfavoritestuff.blogspot.com/2015/07/blog-post_23.html

# 119
  • София
  • Мнения: 27 142
Ръка за милиони (Million Dollar Arm)
http://www.imdb.com/title/tt1647668/
 
Биографична спортна драма за това как двама бедни индийци стават звезди в американската Мейджър Лийг Бейзбол или поредния филм, който експлоатира американската мечта.
В интерес на истината е приятен и дори неминуемите клишета не стоят лошо. Бих отличил и каста, особено Джон Хам.
 

Дете 44 (Child 44)
http://www.imdb.com/title/tt1014763/?=nv_sr_1

Лелеее. Знаех за критиките, очаквах най-лошото и въпреки всичко това и колкото и позитивно настроен да съм спрямо любимото ми кино, бях крайно разочарован и шокиран.
Какво значи това? Ами че Даниел Еспиноза е сътворил един от най-лошите и абсурдни филми за последните години. Пошла пропаганда, ужасна режисура, трагична актьорска игра, особено на главните герои воглаве с Том Харди, който през целия филм играеше така все едно трябва да пресъздаде наркозависим хомлес, а Нуми Рапас беше излезнала от най-мрачния и депресиращ психо трилър. Не виждам смисъл да продължавам, чиста загуба на време и обида за киноиндустрията.
 
 
Раната (The Cut)
http://www.imdb.com/title/tt2245171/?=fn_al_tt_1
 
Историческа драма за геноцида над арменците в Турция по време на първата световна война и дългият и тежък път, който изминава един баща, отчаяно търсещ изгубените си дъщери.
Наскоро имаше подобен филм с Ръсел Кроу (Търсачът), пак за битката в Галиполи и последиците от нея, само дето там героя на Кроу търсеше синовете си.
Ясно е какво е целял Фатих Акин, ужасът на войната, хилядите невинни бежанци, разбити семейства и мечти, колко е тънка разликата между доброто и злото и пр. и пр. но на мен лично не ми хареса, а принципно обичам подобни филми. Твърде клиширано, твърде предвидимо и много самоцелно направено, личи си че чак се е престаравал на моменти.
 

Тимбукту (Timbuktu)
http://www.imdb.com/title/tt3409392/
 
Това беше последния филм номиниран за оскар за най-добър чуждоезичен филм за 2015 г. който не бях гледал. Отдавна го чаках да изпадне, така и не го пуснаха на кино у нас, а от видяното на монитора съжалявам много за което, тъй като беше много красив визуално. И може би щеше да ми допадне още повече ако го бях гледал на голям екран. Всъщност декорите са най-големия плюс на филма, както и визуалното изживяване, за което много допринася и чудесната операторка работа. Като цяло обаче съм леко разочарован, очаквах много повече, а и много кратък ми дойде. Накратко Сисако показва как радикалния фундаментализъм може да промени до неузнаваемост едно място, как страхът и тъмните сенки превземът радостта от живота и ярките цветове. Хареса ми как бяха показани самите религиозни фанатици, някои от тях също несигурни и объркани, което е плюс, защото така акцентът не падна само върху жителите на Тимбукту и тяхната тиха и мълчалива съпротива.
 
 
Ант-Мен (Ant-Man)
http://www.imdb.com/title/tt0478970/?=fn_al_tt_1
 
Поредния Марвъл филм. Аз съм голям фен на тяхната Вселена и съм малко или повече пристрастен, но ми хареса и препоръчвам. За едно гледане си е перфектния летен филм. Нищо кой знае какво като история, предвидим е, но пък е много, много забавен. Хуморът е и най-големия плюс на продукцията.


Хартиени градове (Paper Towns)
http://www.imdb.com/title/tt3622592/

И едно филмче от днес на кинце. Simple Smile
Не съм чел книгата на Грийн, дори нямах представа за какво точно става въпрос, защото специално за този филм не исках да знам нищо след като ''Вината в нашите звезди'' толкова много ми хареса.
Останах приятно изненадан и препоръчвам. Определено продукция насочена към младото поколение, към подрастващите, не съм сигурен обаче, че те ще го разберат напълно и ще осмислят всичко, но се надявам да греша.
Общо взето главния герой тръгва да търси своята голяма любов, но смисълът не е в това, а в пътят и приятелите с които го споделяш. Филмът е за истинското приятелство, за това как героите тръгвайки заедно да търсят избягалата Марго преоткриват себе си, разбират цената на истинското приятелство, разбират, че хората са много по-сложни от представата ни за тях.
Както и във Вината на нашите звезди, така и тук кастингът е големия плюс на филма. Откъде ги изнамират тези млади актьори не знам, но толкова добре се вписват в историята сякаш са създадени за тези си роли.
И няколко думи за Кара Делевин. Уфф, това момиче ме плени.  Heart Eyes Невероятно изпълнение, такова силно присъствие. Определено ще я следя много внимателно оттук-нататък. Освен смайващото излъчване това момиче притежава чудовищен талант, дано да не го пропилее и да има шанс за една запомняща се кариера.

Последна редакция: пт, 24 юли 2015, 23:39 от Diavolo

Общи условия

Активация на акаунт