Пазарът на недвижими имоти в България, какво се случва реално - тема 61

  • 36 567
  • 719
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18 499
Да продължим дискусията за недвижимите имоти в новата тема.
Старата тема - https://www.bg-mamma.com/?topic=1416769.msg44602344#new

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 015
Благодаря за новата тема. Аз все още търся двустаен за инвестиция. С тези цени е малко сложно обаче. Започнах и да мисля за компромис Варна,Пловдив,Банско или в морските курорти,но се колебая,а цените във Варна вече гонят софийските.Какво бихте ме посъветвали?

# 2
  • София
  • Мнения: 5 950
Благодаря за новата тема. Аз все още търся двустаен за инвестиция. С тези цени е малко сложно обаче. Започнах и да мисля за компромис Варна,Пловдив,Банско или в морските курорти,но се колебая,а цените във Варна вече гонят софийските.Какво бихте ме посъветвали?
Бургас по-добре Thinking

# 3
  • Мнения: 9 872
Бургас ми е сред любимите морски градове. Обаче там не мисля, че ще има такова увеличение на цените във времето, както в София

100к лв, похарчени в София, след години ще са 130к. А в Бургас ще са 105 к

# 4
  • Мнения: 528
Mandarinka - гаражите/паркоместата определено бяха по-добра инвестиция, не се налага да влагаш пари по тях за ремонт/амортизация на ибзавеждане/уреди, което отнема и от времето ти и ако ти потрябва някаква по-малка сума пари след време, продаваш един гараж и си ок.

Vaflichka, ако имаш парите и е за инвестиция, аз лично бих те посъветвала да изчакаш поне цените да се стабилизират, имоти винаги ще излизат, както и винаги ще има някой, който ще иска спешно да продаде, съответно на по-конкурентна цена, просто тр да знаеш какво търсиш и да действаш бързо, като се появи. Не се хвърляй на курортен имот само и само да спасиш парите. Аз самата съм брокер в щатите /не на имоти/ и знам колко дъня като пазарът ми го позволява. Откакто и аз станах купувач тук и видях как работят брокерите, разбрах че не е много по-различно, просто пазарът на имоти е с по-бавни цикли. Това че сега е трудно да договориш цена в твоя полза, защото ще се появи някой друг, който няма да се пазари, не означава, че след година няма да е възможно, един пазар не може да е вечно в полза на продавачите.

# 5
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 066
В София по-добро от гараж е инвестиция в терен за паркинг 😁

# 6
  • Мнения: 2 799
MeryPop ще ми обясниш ли какво визираш под “голям % от населението има жилище, вила и 1-2-3 инвестиционни апртамента”. Сигурно и не ги продават. Аз под голям процент разбирам над 50%, това ще рече че няма нито на кого да отдават, нито биха продали. И какво правим?

Няма как да са голям процент а не повече от 10%. Повечето хора едвам 1ап изплащат цял живот или живеят в наследствен. Так че не ги изкарвай всички серийни инвеститори, защото 4 ап и 1 къща ще рече ще всеки е мулти милионер. Grinning

Vafla - основно правило на Киосаки е никога да не купуваш сезонен ваканционен имот.

# 7
  • Мнения: 6 697
...
Vafla - основно правило на Киосаки е никога да не купуваш сезонен ваканционен имот.
И аз бих казала. Ако ти се градинарства или инвестираш в едно с градинка или купуваш някъде наоколо допълнителна къщурка с по-голяма градинка .  гледай да има готини хора с които да си пиеш уикендите кафето и всичко ще е на 6

Последна редакция: вт, 12 апр 2022, 12:04 от bella-ciao

# 8
  • Мнения: 350
Хайде и аз в новата тема Simple Smile

Но както и писах назад има търсене и народа купува като топъл хляб, е трябва да си балама за да не дигнеш цената като продавач при такова търсене, даже в някои коментари четох, че направо са се биели за да купят.

И сега основното, което се питам защо има толкова много предлагане на имоти, нали всичко поскъпва, защо продават???

И аз как си го обяснявам, просто лично мнение, продавача си добавя една хубава надценка на имота, добавя и една хубава сумичка за бъдеща инфлация и хайде честито на купувача, плаща си хубавата надценка и инфлация но спи спокойно нали вече си има имот.

# 9
  • Мнения: 56
Аз съм един от тия, които продават в момента. Ама продавам, защото купувам друго жилище, с други думи сменям жилищата.

# 10
  • софия
  • Мнения: 842
Следя.

# 11
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Благодаря за темата.
Да споделя и аз мнение,след неуспешно търсене на имот в София,се ориентирахме в Созопол,бяхме на крачка от сделка ,ами отказахме,се след много мислене.
Няма продаване този имот след време.да вярно е,че са по евтини сега,много руснаци продават на доста ниски цени и навсякъде има и такса подръжка,което не е лошо даже супер.
Но, отново в София ще търсим,гледаме напред в годините заради детето и преосмислихме приоритетите си.

# 12
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 066
И сега основното, което се питам защо има толкова много предлагане на имоти, нали всичко поскъпва, защо продават???
Защото целта на една инвестиция е парите да се въртят, а не да жабясват. Освен това деца непрекъснато растат и се задомяват и искат да са самостоятелни сега, а не като им пораснат техните деца.

# 13
  • Мнения: 3 535
Като са високи цените се продава, само да имаш представа после къде ще завъртиш парите. Може и да ги изядеш и изпиеш, почивки, коли, няма лошо, всеки с приоритетите си.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 6 015
Вафличке, ела в Бургас, само ако ще прекарваш доста време тук, т.е. ти ще ползваш имота.
Като човек с няколко имота тук - повече инвестиции - йок. Само в София. Мога цял ферман да напиша защо, ама другите са казали основното.
В момента най-новата инвестиция ми е подземно паркомясто.

Общи условия

Активация на акаунт