Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... XLVII

  • 90 539
  • 714
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 416

Препоръчвам испанския Musaranas / Земеровка (2014) - доста добър трилър, типично испански!  Sunglasses

И аз го препоръчвам на любителите на жанра. Макарена Гомес беше невероятна  Crazy
Даа, и с неочакван финал.

# 181
  • Мнения: 7
Като начало и аз да кажа последно какво гледах, а после ще ви споделя и попринцип филмите, които най-много са ме впечатлили

Та, снощи гледах REQUIEM FOR A DREAM, който честно казано освен кинематографията, въпреки високия си рейтинг в IMDB, НЕ ме впечатли и въпреки добрия си актоьрски състав (по-голямата част от които носители на OSCAR-но Джаред Лето(2014 DALLAS BUYERS CLUB) и Дженифър Конъли(2001 BEAUTIFUL MIND) в бъдещите си представяния

Иначе да препоръчам няколко(засега) филма за тези, които не са ги гледали и се надявам да не съжаляват

ПЪРВИЯТ е според мен ШЕДЬОВЪРЪТ на шедьоврите THE TREE OF LIFE НА TERRENCE MALICK

И ВТОРИЯТ носителят на JURY PRIZE от миналия CANNES- MOMMY На канадеца XAVIER DOLAN

П.С: следващия път ще напиша и какво ме е впечатлило в тях тъкмо да се включат и такива които ще са ги гледали

# 182
  • Мнения: 10 705

Препоръчвам испанския Musaranas / Земеровка (2014) - доста добър трилър, типично испански!  Sunglasses

И аз го препоръчвам на любителите на жанра. Макарена Гомес беше невероятна  Crazy
Даа, и с неочакван финал.

Да, неочакван беше, въпреки, че някак не ми се навързаха времево нещата....  newsm78

# 183
  • Мнения: 184
Последно гледах While we're young http://www.imdb.com/title/tt1791682/ и ме изненада приятно, а нямах големи очаквания, заради ниския рейтинг. Препоръчвам  Peace

# 184
  • Мнения: 2 040
И аз го гледах преди две седмици, хареса ми. Трудно е да пораснеш чак след като превалиш четиридесетака. Simple Smile

# 185
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Аз чак снощи изгледах "Далеч от безумната тълпа" и се върнах прилежно назад да изчета коментарите в темата.

С повечето неща съм съгласна, но на мен Кери Мълиган ми хареса в главната роля. Само не мога да се начудя какво пък толкова ужасно видяхте в образа на Батшеба? С уговорката, че не съм чела книгата, което го отчитам като мой пропуск. Има къде-къде по-противни женски образи в класическата литература.

# 186
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
На мен ми е противна, защото е самодоволна и не знае какво иска, Лу. Има и по-гадни, не отричам, но това не я прави по-симпатична в моите очи Laughing

# 187
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Джой, ама с думите "самодоволна и не знае какво иска" ти описа около 80% от жените по света  hahaha

# 188
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Може, ама нейното е някакъв екстрем Grinning

п.п. в момента съм под обстрел, че ми снимат военен филм под прозорците, само подскачам като идиот всеки път, като гръмнат. Няма да ставам войничка на дърти години явно Laughing

# 189
  • Мнения: 3 181
Нещо романтично и ненатоварващо да ми предложите? Гледах " От 5 до 7" , хареса ми.

# 190
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 382
Гледах http://www.imdb.com/title/tt1020773/ - "Copie conforme" по препоръка от темата.
Благодаря, много приятен филм. Хареса ми!
Също го препоръчвам.

Анирам - този - Copie conforme  би могла да видиш, лек и приятен е Peace

Да кажа, че  http://www.imdb.com/title/tt1014763/  -  Child 44
не ми хареса, не можах да го догледам.....

И още един - http://www.imdb.com/title/tt1791528/ -  Inherent Vice,
към който сякаш бях тръгнала с голямата кошница/въпреки, че по спомени коментарите ви не бяха, като за много хубав филм..... Thinking/. Каста ме караше предварително да съм заредена с очаквания. Е, не ми хареса, не бих го препоръчала. Ще го забравя съвсем скоро.
През цялото време имах усещането, че тези актьори/все известни и доказани имена/ са приели да снимат колкото да мине време между две ваканции Rolling Eyes Сюжета ли не ми хареса, заряд ли нямаше, едно вяло протече всичко....Останах не доволна, определено!

# 191
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
"Ловецът на елени"
Толкова отдавна съм го гледала, че освен неясното усещане за безпределна тъга нищо не ми беше останало в главата от този филм- нито криволиците на сюжета, нито наличието на други известни имена освен Де Ниро (ей така  Shocked бях при появата на М. Стрийп), нито развръзката (макар че като стигнах до последната игра, и вече знаех инстинктивно как ще се завърти барабанът Confused). Затова и снощи гледах с притаен дъх, реки сълзи и усещане за безкрайна, лепкава безнадеждност. Може би най-тъжният филм за Виетнам е това- история на тъжни хора от тъжно и мизерно американско градче, добавили към мизерията на работническия живот и безкрайния ужас на войната. Решили, че да гониш хора с пушка в ръка е като да гониш елени в гората, и достигнали до момент, в който след толкова много човешка смърт не могат да дръпнат спусъка срещу животно.
Не мога да реша за кой от героите ми беше по-мъчно- дали за Стиви, чийто разпад в калните виетнамски води е може би едно от най-ужасяващите неща, които съм виждала някога на екран; дали за Ники, който се побърка не толкова зрелищно, но за сметка на това много по-дълбоко; или за Майк, чиято сила му позволи да оцелее, но не му гарантира удобния комфорт на лудостта и който трябваше да изстрада освен своята и болката на приятелите си. Единствено Линда не ме трогна особено и така и не успях да разбера докрай тя имаше ли всъщност истински чувства към поне единия си възлюбен или просто се люшна комфортно от едни съпричастни към други силни мъжки ръце. Най-вече заради изпълнението на Мерил Стрийп, която докато мълчи е нежна, мечтателна и страдаща, но като си отвори устата, се превръща в помпозна превземка. Особено до Де Ниро стоеше доста кухо в диалог и така и не успях да разбера играта на героинята и.
Ако сте пропуснали или като мен позабравили този абсолютен шедьовър, ви препоръчвам да гледате, и в добавка си пожелавам американците да си припомнят как се правят такива филми, а Де Ниро- такива роли.

# 192
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Най-вече заради изпълнението на Мерил Стрийп, ... така и не успях да разбера играта на героинята и.
Джой, аз изпълнението на Мерил в този филм някак винаги съм го слагала "настрани"... след като разбрах (и да си кажа, че бях доста изненадана), че са били двойка с Джон Казейл от две години. А по това време той вече е бил в напреднал стадий на болестта си, а скоро след края на снимките е починал.  Peace
Иначе, да - усещам, че също съм го позабравила филма. И може би ще е хубаво и аз да си го припомня.

Последна редакция: вт, 18 авг 2015, 18:17 от мячик

# 193
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
О, не знаех, че е починал, даже снощи се чудих защо не е станал известен колкото останалите от каста. Не е като да му липсва талант, отвя ме с тази си роля. И той, и Боби, и Уокън (за който пък бях забравила КОЛКО точно красив е бил на младини #Shocked)

Иначе на Мерил не и е "настрани" тази роля според мен, тя си го има този проблем- с мимика и език на тялото е съвършена, но тембърът и винаги, абсолютно винаги е дразнещ и превзет.

# 194
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 009
Предната седмица гледах доста забавна комедия. Разтовари ме, така, че препоръчвам за романтично настроените:
http://www.imdb.com/title/tt1725986/?=nv_sr_1
А снощи догледах един отчайващо тъп трилър..Чак си се учудих на търпението Mr. Green
http://www.imdb.com/title/tt4058368/?=fn_al_tt_1

Общи условия

Активация на акаунт