Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... XLVII

  • 90 467
  • 714
  •   1
Отговори
# 375
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Ако трябва да съм съвсем честна, за Джоузеф имам известни колебания. Добър е, спор няма. Добре изгражда образа, но през цялото време имах усещането за липса на искра в очите. Очите му бяха някак равнодушни към историята. Това всъщност е едно от нещата, които не ми харесаха. Повече ми допаднаха поддържащите актьори, които страшно му помагат за ролята. Peace Сравнено с Деймън като игра - на Джоузеф му липсваше искрата (имаше външна, но някак технична), докато Деймън ми преиграваше в доста моменти от историята.

# 376
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Значи още чакаме Идеалния, който ще наследи Еди (и той един идеален беше, ама това е друг разговор Mr. Green)

# 377
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Сега се сетих какво точно ме подразни в него - стерилен.  Thinking

# 378
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
От "50/50" не съм го видяла абсолютно отдаден на роля, дори и в "Дон Джон". Предполагам, че ще стане голяма звезда, ето и сега в какъв филм е титуляр, но според мен независимото кино е неговата сила и му приляга повече.

Мъча онази екранизация на романа за Ницше сега, втори път вече я спирам. Много голяма досада тия изкуствени акценти.

# 379
  • Мнения: X
може да го гледаш и онлайн...http://filmisub.com/filmi/drami/5629-woman-in-gold-zhenata-v-zlatno-2015.html....филмът е добър, Laughing, но вероятно на екран би било най-добре...

Отдавна не бях поглеждала в темата, но добре че погледнах.  Laughing Благодаря за линка, много ми хареса филма. bouquet Отивам да дочитам какво сте писали, може да си намеря още нещо.

# 380
  • Sofia
  • Мнения: 2 325
 Grinning радвам се, че все пак линка си е ок.....т.е може да се гледа онлайн Peace

# 381
  • Мнения: X
Идеално се гледа, че и качеството е добро.  Peace

# 382
  • Бургас
  • Мнения: 170
"Хотел Трансилвания 2" се оказа много приятен за гледане. Ако имате деца трябва да ги заведете да го гледат.
http://linasfavoritestuff.blogspot.bg/2015/10/2.html

# 383
  • Learn to fly. Fly away.
  • Мнения: 284
Darbareye Elly - с много интересни реакции, изразителни лица и логично задаващи си въпроси хорица, сблъскали се с мистериозна ситуация, в която ги поставя почти непозната за тях учителка.
Определено запомнящ се филм.  Peace

Още един такъв:

Mikra Anglia
http://www.imdb.com/title/tt3253650/

# 384
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
"Хотел Трансилвания 2" се оказа много приятен за гледане. Ако имате деца трябва да ги заведете да го гледат.
http://linasfavoritestuff.blogspot.bg/2015/10/2.html

Гледах му рекламата и ми хареса Peace Благодаря за отзива.

# 385
  • В Космоса
  • Мнения: 9 878
The Drop - самата история като цяло не ме грабна особено, дори ми скучнееше, но ролята на Том Харди ми беше страшно интересна. Заради него се напънах и на три пъсти успях да го догледам, за да видя как ще се развие героя. Актьорският състав ми харесва много и се справи добре.

# 386
  • Мнения: 12 974
По препоръка от темата гледах Обратен гард, току що. Много, много ми хареса!

# 387
  • Мнения: 1 221
En équilibre -  В Хармония ! http://www.imdb.com/title/tt4228816/combined
 За любителите на френското кино , много ми хареса , истински , красив , нежен и  докосващ филм с прекрасен саундтрак . Препоръчвам !

# 388
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Вече и аз си имам първи оскаров фаворит в лицето на Black Mass. Много добър филм. Стегнат, подреден и явно съвсем акуратен, без излишни напъни и драматизации на тема "гонене на справедливостта" или 'уу, какви са ни страшни гангстерите, какви големи патлаци имат". Без твърде много кървища и показност от филма лъха смразяващ ужас, какъвто американското кино от много, много отдавна не е постигало. В добавка има най-убийствения възможен каст- без нито едно слабо звено, ама нито едно. Дори и появяващите се за минута лица са абсолютно автентични, а Дакота Джонсън я разкараха в първия половин час (Слава Богу!). В центъра на този калейдоскоп от мрачни бостънски мутри Джони Деп е размазващ- разгръща образа си бавно и търпеливо, като в началото си позволява секундни проблясъци на обичайното си маниерничене, но в хода на историята се сковава така, че всяко избухване на психопатската искра е ритник в корема. През повечето време Джими докарва тръпки на отвращение, а в две-три сцени е толкова потресаващо ужасяващ, че ни кара да се сещаме с умиление за бретончето на Хавиер Бардем. И покрай този толкова гнусно гнусен човешки отпадък Джоел Едгъртън заслужава огромни адмирации за това, че успява да направи своя специален агент Конъли даже още по-отблъскващ. Гледаш единия, гледаш другия, единият с кръв по ръцете, другия със значка и този кървавият ти е почти симпатичен- просто защото е открит. От останалите- страхотни епизодични появи на Джуно Темпъл (това момиченце е супер натурално в каквато и роля да я сложиш) и Питър Сарсгаард, и прекрасен както винаги Кевин Бейкън. Къмбърбач за съжаление с най-неинтересната роля, а от Джулиан Никълсън ми се искаше да видя повече.
В заключение- много се надявам този филм да удържи до наградната въртележка, ще се радвам да обере някоя и друга ансамблова награда и евентуално за сценарий. И ми е много любопитно дали Иняриту ще изстиска достатъчно от Леонардо, за да е достойна конкуренция на Деп.

# 389
  • София
  • Мнения: 27 156
Нека сме ченгета (Let' s be Cops)
http://www.imdb.com/title/tt1924435/?=fn_al_tt_1
Касова комедия от миналата година. На мен не ми хареса обаче. Дебилщина отвсякъде.


Кум под наем ООД (The Wedding Ringer)
http://www.imdb.com/title/tt0884732/?=fn_al_tt_1
Това по-става. Пак комедия, само дето този път се забавлявах, имаше свежи попадения и като идея не е толкова зле.


Марсианецът (The Martian)
http://www.imdb.com/title/tt3659388/?=fn_al_tt_1
Уфф, днес изгледах един от най-чаканите от мен филми за годината. На кино естествено и веднага препоръчвам да се гледа именно на голям екран, което едва ли ще изненада някой...
Хареса ми определено. Но... Отстъпва по емоционалност на Интерстелар и по визия на Гравитация. Но пък е взело най-доброто от горните два и сякаш няма недостатъци ако не броим за такива клишетата и заучените фрази и реплики, които са толкова дразнещи понякога (например когато героя на Шон Бийн каза на китайците колко много са изостанали и че видиш ли НАСА не правили така още от Аполо 8 и още подобни моменти), особено когато ги наблъскат в един толкова чакан филм. Това веднага прави филма строго комерсиален и по-малък претендент за големите награди. Не съм чел книгата, не знаех как свършва всичко, но не бях изненадан. Всъщност не ме изненадаха с нищо от началото до края, а и очаквах точно такъв финал и да си кажа точно този финал много ме зарадва, защото щеше да е нелепо при положение, че
Скрит текст:
акцентът е върху спасяването на самотния марсианец, целия свят е вперил очи в спасителната мисия и накрая да го спасят, но с цената на друг живот. И като цяло филма беше за оцеляването на една негостоприемна планета и дефакто нещо като соло изпълнение на Мат Деймън, а не да се жертваме в имело на общото благо или разбирай американския флаг.
Това което много ми хареса и винаги го е имало при Ридли Скот. Мащабите, визията буквално те хващат за гърлото и натискат с 12G. Все едно аз бях на Марс. Директора на операторите заслужава номинация за Оскар. Страхотен подбор на музика също така. Харесаха ми също така монолозите на Марк Уотни правейки видеодневника си. Беше и забавен и трогателен. После към края на 400 те дни като го дадоха колко много е отслабнал също беше много силен момент. Доста се е жертвал Деймън за тази роля и доста насериозно е подходил, усещайки че това може да е шанс за оскар, но по-скоро се съмнявам. Не мога да кажа на този план дали заслужава и номинация, трябва да гледам още много филми с реални претенденти. Джейк поне засега го бие с изпълнението си в Обратен гард, само дето Марсианецът се котира много повече от Гарда, но това е друга тема...
В заключение да го кажа така. Много добър филм, хареса ми и препоръчвам на всички (на кино естествено), но не е нещо изключително, няма го 'Уау' моментът (изключвам марсианските пейзажи).
Скоро ще прочета и книгата. А и да не забравя, много много красива Джесика Частейн, но изненадвам ли някого с този факт?  Heart Eyes
8/10

 bowuu

Общи условия

Активация на акаунт