Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... XLVII

  • 90 531
  • 714
  •   1
Отговори
# 480
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
"Повелителят на кухнята" - ..., остава приятното усещане за ведро настроение и филм, след който излизаш широко усмихнат на света. ... Страхотна игра! Изобщо актьорският състав тук е без забележка. ... Много съм доволна, много. Grinning
Изкушена съм много да започна с форумската класика +1  Grinning
И нули мога да добавя. За разкош. Пък и съвсем на място.

Съгласна съм за операторската работа, за цветността и динамиката. Гледам много готварски реалити шоута и мога да кажа, че авторите на филма успяват да предадат автентичното напрежение в една ресторантска кухня точно такова, каквото съм го виждала там. Брадли ругае, крещи, хвърля и троши почти като Гордън Рамзи и други като него.  Mr. Green
Но не това ще е главното, с което ще запомня филма.
Съзнателно цитирах избирателно публикацията на lulumba за филма - исках да подчертая двете неща, които и за мен са главните му достойнства.
Актьорският ансамбъл на първо място. И изобщо не се изненадвам, защото Джон Уелс има зад гърба си завидна кариера на автор, продуцент и режисьор на едни от най-добрите, според мен, примери на ансамбловост на американския ТВ-екран. А след като се захваща и с кино-режисиране, продължава да прави пак същото. Умее го. И тук го показва за пореден път.
И кастинг директорът също заслужава похвалите ми. Не знам чия именно е била идеята да съберат този кухненски интернационал - един американец, един британец, един германец, един италианец и един французин - но се е получила чудесна забавна група красиви мъже на прага на 40-те, на които им личи, че играят с кеф.  Heart Eyes И жените ги поддържат на същото ниво. Главното, с което ще запомня филма, е именно тази ансамбловост.
Общата атмосфера на второ място. Сценаристите са свършили добра работа. Историята не е особено иновативна, но е добре структурирана - без дупки и с добро темпо. А диалозите са леки, умело написани, без напъване.
Публиката в салона се забавляваше.

Това наричам приятно прекарани два кино часа.
Препоръчвам!

Последна редакция: пт, 30 окт 2015, 01:45 от мячик

# 481
  • Мнения: 2 040
Ех, Мяч, само ако знаеш колко ме радва коментарът ти и още колко ми разпали апетита за този филм.
 Simple Smile

# 482
  • Мнения: 774
Бонд гледа ли го някой? Май не го рекламираха достатъчно..  Thinking ..но пък oще от сега спрягат Том Харди като следващия 007.

Как са го превели The Walk? Да не се майтапите нещо?!

# 483
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Бонд ще го гледам във вторник и ще пиша после. Но то там изненади не се очакват.

# 484
  • Мнения: 12 998
От къде мога да изтегля Повелителят на кухнята, заинтригувате ме:) В Замунда не го намирам.

# 485
  • Мнения: 1 211
Последно гледах Swimfan/Зловеща страст.
Много ми хареса,макар и предвидим през цялото време ме държа в напрежение.Красиви актьори и подходяща музика.
Много харесвам такъв тип трилъри с романтична нотка.
И за пореден път се убеждавам ,че най-хубавите трилъри са правени около 90те години.

# 486
  • Мнения: 2 617
Съжалявам, ако вече е ставало дума:
по повод The Walk 2015 - http://www.imdb.com/title/tt3488710/?ref_=nv_sr_2, през 2018 излиза документалният Man on Wire http://www.imdb.com/title/tt1155592/?ref_=nv_sr_1, който, според мен, заслужава специално внимание. Все още не съм гледала новия филм и не мога да преценя, но по случайност забелязах, че Philippe Petit е от града на моя приятелка французойка Simple Smile
За човек, като мен, който изпитва ужас от височини, той заслужава искрени адмирации!

# 487
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 722
От къде мога да изтегля Повелителят на кухнята, заинтригувате ме:) В Замунда не го намирам.

Няма как, по кината е все още.

# 488
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
но пък oще от сега спрягат Том Харди като следващия 007.
Него и Идрис Елба Mr. Green

# 489
  • Мнения: 1 167
The Man from U.N.C.L.E. : голямо, не - огромно разочарование. Така става като тръгна с големите кошници.
Тайно-явни агенти, които са чувствено-безчуствени и се управляват от нечовеци хора ...
Пълна боза.
Аз ли завъзрастявам вече ...

Няма да коментирам актьорската игра, изобщо не стигнах до там да я оценя, защото сюжетната линия беше толкова банална и елементарна, че филма буквално ме приспа.

Е, аз поне оплакнах окото  Joy Гонката, тип бързи и яростни с трабито, беше добра.

# 490
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 008
Попрецаках се с "Aloha"...Аз ли не бях в настроение, превода ли беше кофти, ама нищо не разбрах! Mr. Green Кой какво искаше да прави и да пуска в небето, кой беше лошия, кой добрия - мъгла? А и ми писна от точно този тип американски герои - вечно депресирани и неразбрани. Все не са там, където трябва да са, все са изпуснали момента, щото не са наясно със себе си. Умират, възкръсват, страдат, а бе...драми!

# 491
  • Мнения: 2 040
Не е повредата в твоя телевизор. Също не разбрах кой за какво се бори и хич ми хареса "Алоха".


Аз пък ударих на голям камък с Land Ho!. Отдавна не бях гледала толкова нищонеслучващсе филм. Единствената причина да не го спра на десета минута беше, че се бях барикадирала зад дъската за гладене и ме мързеше да размествам всичко. Нагледен пример за вредата от мързела.  hahaha
В Укипедия за този филм пише Land Ho! is an American-Icelandic adventure comedy film. Някак успях да пропусна и частта с адвънчъра, и частта с комедито. Tired

# 492
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Препоръчвам Trash. Три момчета от сметището срещу корумпираните от властта и полицейското насилие. Тези мръсни, дрипави малчугани, от които мнозина отвръщат поглед и поглеждат към тях с недоверие ежедневно, са по-човечни, сърдечни и достойни от излъсканите външно "боклуци" от горните етажи, ламтящи за пари.

# 493
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
My Old Lady- препоръчан ми беше от дама с доказано изискан вкус и очакванията ми бяха напълно оправдани. След като го изгледах, проверих филмографията на неизвестния ми досега режисьор, успял да превърне тривиалната и всъщност доста еснафска в същността си история за дългоодишна изневяра в толкова елегантен филм. Със сигурност ще гледам още нещо негово. Всичко ми хареса в "Старата дама"- къщата с тъмните стаи и "касапската" колекция от ловни трофеи, павираните улици, мостовете, под които все някога ще срещнеш красива дама, пееща класически арии, героите, парижани и американец, всеки луд по своему. Централното актьорско трио е просто зашеметяващо, особено Маги Смит в контрастната роля на уж сдържана бивша учителка с голяма мръсна тайна. Много се зарадвах и на беглото присъствие на Стефан Фрайс (най-красивия от всички красиви актьори на Озон Heart Eyes). Въобще- прекрасен филм, който ще гледам още поне няколко пъти.

# 494
  • Мнения: 1 110
Много благодаря за ПРЕпрепоръката, Джо Simple Smile. Каста е невероятен, само заради това се заслужава да се види. Маги Смит носи в себе си есенцията на аристократа. Обожавам я тази жена.

Общи условия

Активация на акаунт