Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... XLVII

  • 90 481
  • 714
  •   1
Отговори
# 450
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Гледах и аз The Walk. Хареса ми много като продукт за наслада на сетивата. Смятам, че е филм, композиран и заснет с много усет и вкус, както и с много майсторство. По цялостния пакет имам забележки, свързани най-вече с щедро посипаните клишета, без които явно нито един американски филм не може да мине- от декламациите "гони мечтата си" до "the great city of New York", повторено с патос поне десет пъти ... естествено през задължителната сцена, в която добре сложеният титуляр демонстрира тяло в различна степен на разсъблеченост.

Разочарована съм от работата на Земекис с добре сложения титуляр- смятам, че в драматично-комедийното естество на филма това да разполагаш с актьор, който е убедителен и в комедията, и в драмата, и да не го използваш адекватно е кардинална грешка. При по-добре написана роля и по-категорична режисура смятам, че би се получило далеч по-добре. Така беше само добре- истински завладяваща емоция от Джоузеф усетих само в няколко момента на кабела между кулите, а истинска наситена драма- само при изплъзването от въжето в цирка (там шокът и ужасът на Филип бяха така концентрирани, че се усетиха буквално на физическо ниво, и актьорът се справи перфектно с пресъздаването им). Останалото беше пресилени жестове и твърде, твърде много обяснения па какво искал Петит, па как, па колко и т.н.
С последното се вързва и друго, което много ме подразни- гласът в кадър, сиреч Петит, кацнал на Статуята на свободата. Абсолютно излишен беше.

Поддържащият каст обаче беше зашеметяващ- явно там е отишло и цялото режисьорско усилие да изгради автентични образи. От Бен Кингсли до напушеният дългокоско (как съм се смяла с него, не е истина Joy)- всички бяха повече от идеални. Личните ми любимци са двамата му приятели (с лек превес на Джеф, много сладък беше със страха от височини). Не ми допадна само девойката- това да си хубава и да имаш влажен поглед просто не стига, но пък беше наистина много хубава.

Визията- вълшебна! Гледката на кабела, губещ се в безкрайността, е един от най-красивите кино-моменти, на които съм била свидетел. Много ми хареса и черно-бялото начало, но ми се струва леко като кръпка- след като показаха черно-бял Париж, можеха да вмъкнат същия елемент и с Ню Йорк, за хармония. За ефектите няма да се изказвам, сигурна съм, че са били повече от съвършени, след като нито в един момент не се подразних и не ме заболяха очите, а по принцип не съм фен на 3D-то. И наистина остава усещане, че се надвесваш над бездната.
Лично за мен най-красивият кадър беше окървавеният кабел под кървавата обувка- с интензитета и контраста на цветовете, със съвсем лекото треперене, подсказващо нечовешко напрежение. Това е и единият момент заедно с кабела в облаците, които ще помня доживот от този филм.

Саундрак- прекрасен. Грим- ужас. Костюми- много цветни и приятни, в духа на епохата.

Хубав, много хубав филм Heart Eyes. Можеше обаче да е и още по-хубав.

# 451
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Джо, сигурна бях, че ще харесаш поддържащия каст. Peace Кабелът в облаците и на мен ми остана като най-силната гледка и усещане от филма. Grinning

Не съм се включвала, защото и нищо не съм гледала тия дни. Колегите се върнаха разочаровани от "Пурпурният връх" и не сметнах за нужно да го споделям (само сценографията и костюмографията са им харесали). Пропуснах да видя как Вин Дизел трепе вещици, но пък съм се настроила да гледам как Брадли Купър върти черпака. Да видим... Grinning

# 452
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
но пък съм се настроила да гледам как Брадли Купър върти черпака. Да видим... Grinning

Аз залагам на този филм, че ще е хубав Heart Eyes Не знам защо, но от трейлъра изглежда много динамичен и интересен Peace
Ще чакаме отзиви Hug

# 453
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
И аз се каня да го гледам.
Нещо ми е нервно и напрегнато на работа напоследък и не ми се гледат африкански и гангстерски войни. Един Брадли в кухнята ще ми дойде точно на място...
Но премиерата май е в петък, та за да не чакам, може и на кабела в облаците да отдам дължимото.

# 454
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Кабела в облаците ако не го гледаш на кино, преспокойно може и въобще да не го гледаш Peace

Джо, сигурна бях, че ще харесаш поддържащия каст. Peace
Няма как, разкошни бяха. Те осигуриха целия смях във филма все пак Grinning

# 455
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
"Повелителят на кухнята" - http://www.imdb.com/title/tt2503944/  Heart Eyes Внимание! Не се препоръчва да се гледа на празен стомах. То не бяха апетитни гледки, не бе чудо. С добавка - апетитен Брадли Купър. Като оставим лакомията настрана, остава приятното усещане за ведро настроение и филм, след който излизаш широко усмихнат на света. А Купър е cool във всяко отношение. Страхотна игра! Изобщо актьорският състав тук е без забележка. Операторската работа - също много красива, с финес и внимание към детайла. Много съм доволна, много. Grinning

# 456
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
"Повелителят на кухнята" - http://www.imdb.com/title/tt2503944/  Heart Eyes Внимание! Не се препоръчва да се гледа на празен стомах. То не бяха апетитни гледки, не бе чудо. С добавка - апетитен Брадли Купър. Като оставим лакомията настрана, остава приятното усещане за ведро настроение и филм, след който излизаш широко усмихнат на света. А Купър е cool във всяко отношение. Страхотна игра! Изобщо актьорският състав тук е без забележка. Операторската работа - също много красива, с финес и внимание към детайла. Много съм доволна, много. Grinning

А, ето това изглежда и на трейлъра. Точно, както го описваш Peace

# 457
  • Мнения: 2 040
Браво на Брадли!

# 458
  • Мнения: 510
"Повелителят на кухнята" - http://www.imdb.com/title/tt2503944/  Heart Eyes Внимание! Не се препоръчва да се гледа на празен стомах. То не бяха апетитни гледки, не бе чудо. С добавка - апетитен Брадли Купър. Като оставим лакомията настрана, остава приятното усещане за ведро настроение и филм, след който излизаш широко усмихнат на света. А Купър е cool във всяко отношение. Страхотна игра! Изобщо актьорският състав тук е без забележка. Операторската работа - също много красива, с финес и внимание към детайла. Много съм доволна, много. Grinning

Хм... Значи да взимам два пакета пуканки. Благодаря, Лулумба  Laughing bouquet

# 459
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Абе пуканки..., по-добре мини преди това през нещо по-стабилно. Mr. Green
Забравих - освен всичко друго, филмът е и много динамичен, много цветен, има я както лудостта, така и намигането. Peace

# 460
  • София
  • Мнения: 6 219
Е, много се радвам! Обичам кухненски филми и шси го гледам!

Лулумба, кога ще гледате Звездните войни? Тръпнем тук...

# 461
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Идея нямам, но ни прибраха имената, които ще бъдат одобрявани директно от Лукасфилм.  Shocked Те такова нещо не беше имало, но никога не е късно. Голяма конспирация. Crazy Не че после няма да го гледам и на кино заради децата и мъж. Mr. Green

# 462
  • Мнения: 2 040
Идея нямам, но ни прибраха имената, които ще бъдат одобрявани директно от Лукасфилм.  Shocked Те такова нещо не беше имало, но никога не е късно.
Ибаааа! Тва сигурно щото Лукасфилм има досиета на всички ви и ще ви допускат до прожекцията само ако сте събрали по пет златни звездички досега. ooooh!

# 463
  • София
  • Мнения: 2 701
Новият епизод не е ли на Уолт Дисни? Аз тея дни подкарах старите епизоди, голям кеф  Crazy

# 464
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Идея нямам, но ни прибраха имената, които ще бъдат одобрявани директно от Лукасфилм.  Shocked Те такова нещо не беше имало, но никога не е късно.
Ибаааа! Тва сигурно щото Лукасфилм има досиета на всички ви и ще ви допускат до прожекцията само ако сте събрали по пет златни звездички досега. ooooh!

И аз така реагирах. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт