Отговори
# 15
  • Мнения: 832
Инвестиране в здравето е спортуването и добрата храна, не мазане с някой крем, на който половината цена се дължи на брандирането.

# 16
  • Мнения: 10 874
Използвам много малко козметика и то предимно българска, а тя не е от най-скъпите. Никога не съм приемала хранителни добавки и не мисля, че някога ще стигна до тях. И аз съм на мнение, че по-важна е храната, спортът също. Разбира се, гените също са важни, но тях няма как да ги променим, докато начинът на живот си зависи изцяло от нас.
Ако някой си мисли, че би се "минал" по този начин, едва ли ще си купи скъпа козметика. А който пък я купува, вижда някакъв смисъл да го прави (като примерът в първия пост - "ако искаш на 45 плюс да изглеждаш добре, с крем от 15лв няма как да стане!") и за него това не е "минаване". И в крайна сметка май никой не се минава. Thinking

# 17
  • Мнения: 2 265
Мисълта ми е,смятате ли,че човек  се "минава "инвестирайки пари в з дравето и красотата си?

Добавките не са равносилни на добро здраве. Единствената добавка, която пия по-често е витамин Д, виждам само положителни ефекти.
При бялата козметика гледам съдържанието и не виждам най-луксозните продукти да се открояват с нещо повече. Дълбоко се съмнявам, че някой на 45 ще изглежда добре само, защото е използвал скъп крем.

# 18
  • София
  • Мнения: 11 749
Дали съм се минала със скъпа покупка на  козметика, не, не мисля , че съм се минала. Удоволствие е за мен да си купя скъп крем за лице. Може и да няма нещо свястно в него, ама поне е като коприна когато се мазотя с него, а и смятам че все пак има полза, може и да се лъжа. Нали все пак е френска му работа... Simple Smile
Хранителни добавки не ползвам, не са проверени, няма кой да ги контролира, а това че са продават в аптеката, нищо не означава. Излъгах, купувам си едни лактобацили - Канада, за стомашно-чревния тракт. Мисля, че са много добри, ама и цената им е добра.  Mr. Green

# 19
  • Мнения: X
Добавки не вземам и нямам никакво намерение да го правя. Евтината козметика я отказах отдавна, пък който ще да си разправя, че била същата като хубавата (т.е. скъпата).

# 20
  • Мнения: 4 690
За мен се "минават" всички тези, които не се интересуват от качеството и стойността, а от това да се закичат с марката Шанел, Диор и т.н.
Добавки не съм ползвала и нямам намерение ако не ми се наложи изрично. Принципно избягвам да пия лекарства за щяло и нещяло, още по-малко пък за един счупен нокът. Ако става въпрос за фитнес добавки, заговори ли се за тях направо се изключвам ...нещо на прах не ми вдъхва доверие, колкото и да е еко, био или да се твърди, че е.
Колкото до козметиката- имам и по-евтини и по-скъпи неща, макар че това са относителни понятия; за едни моето евтино е скъпо и обратното. Ето Биодерма и Виши  например са достъпен клас козметика и на моято кожа се отразяват добре, така че си ги ползвам, за други може да са пълен боклук. И все пак разликата межди фон дьо тен от 20 и от 100 е категорична, и понякога като се замисля като 16 -17 годишна с какво съм се мазала ми става лошо.
Огромна роля изиграва и генът. Сякаш съм забелязала, че жени, които фанатично искат да задържат времето не успяват, за разлика от други, които гледат по-лековато на остаряването.

# 21
  • Мнения: X
За мен се "минават" всички тези, които не се интересуват от качеството и стойността, а от това да се закичат с марката Шанел, Диор и т.н.


Те казваш са некачествени, а на нас на челата ни пише с какво сме намазани и гримирани, съответно се кичим с марките.

И все пак разликата межди фон дьо тен от 20 и от 100 е категорична, и понякога като се замисля като 16 -17 годишна с какво съм се мазала ми става лошо.

А, все пак имало разлика поне при ФДТ.  Tired
 

# 22
  • Мнения: 4 690
Не нямах това предвид. Аз самата също ползвам изредените марки.
Говорех за типаж, например, който идва и ти казва без да си го питал - Взех си еди-кое си, защото видях, че Николета Лозанова (или някой оборотен в момента вид) го има....без интерес за състав, подходящ тип на кожата .

# 23
  • Мнения: 4 841
Не правя нищо, което да ми оставя усещането, че  се "минавам"  Crossing Arms

Хранителни добавки не купувам и не използвам, защото не виждам смисъл. Балансирано  хранене, добра хигиена и режим на почивка и движение, съобразен с индивидуалните потребности на всеки член от семейството, са напълно достатъчни за здрав човек без хронични заболявания.

Декоративна козметика не ползвам, защото нямам нужда.
Купувам си парфюм (една любима марка от повече от 20 години), и да - държа да е скъп  Flutter

Имам много особено мнение за хората, които се занимават с МЛМ от този тип, особено ако са от тези, които нагло налазват първо приятели, колеги и съседи, и не спират да досаждат, докато не си купиш нещо, колкото да се отървеш от тях.  Stop 
А пък за хората, които се опитват да заобикалят правилата и да (си) правят нерегламентирана реклама - съвсем особено Outta Joint

# 24
  • Мнения: 46 609
Ако кремчетата по няколкостотин наистина вършеха работа, пластичните хирурзи да са стигнали до просешка тояга  Mr. Green

Гледам все пак да не съдържат определени неща. Ползвам Bioderma за определени участъци, за другите Lumene или Avene.

Хранителни добавки не.

# 25
  • София
  • Мнения: 12 374
Не мисля, че се минавам. Кремовете са ми от порядъка на 30-40 лева, повече не бих дала. Използвам био козметика, в повечето случаи. Ако не е био, е българска (Билка, Бочко). Или и двете, като Алтея.

Добавка пия - куркума. Поръчвам я от iherb, всъщност от там си поръчвам и част от козметиката.

# 26
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Хм, добавки не ползваме, козметика - рядко. Но си мисля, че скъпата козметика си заслужава, стига човек да има възможност да си я купи. За проблемна кожа и коса има достатъчно бабини рецепти за маски, а и дерматолог би изписал рецепта за направа на крем.
На мен бебешки, бъркан крем за дупе ми беше помогнал да се справя с проблем по лицето.
Да ви попитам, ще ми препоръчате ли слънцезащитен крем за дете, защото моето от Бочко се изрива, от Биодерма също. Не знам на коя марка да заложа, а почивката наближава...

# 27
  • София
  • Мнения: 12 374
Цеце, онзи ден купих Мустела, и миналата година мазах щерката с него. Доволна съм много  Peace

# 28
  • Мнения: 8 926
Ла Рош, Авен, Биодерма, Виши... от този ценови клас ползвам. За някои са евтини, за други - скъпи. За мен са оптимален вариант. Поне за кожата си имам хубав ген, но през майчинството пробвах по-нисък клас козметика, усетих набързо голямата разлика и се върнах към първите. Но много пестя от декоративна козметика, там почти не влагам нищо. Mr. Green
Добавки пия, имам нужда, усещам разликата, че даже и на детето давам, но не и от пирамидните марки.

# 29
  • Мнения: 4 841
Да ви попитам, ще ми препоръчате ли слънцезащитен крем за дете, защото моето от Бочко се изрива, от Биодерма също. Не знам на коя марка да заложа, а почивката наближава...

Avene се водят хипоалегренни, и познавам много хора, които са доволни от тях, но не съм ползвала и нямам лични впечатления. Още един глас за Мустела  Peace

Общи условия

Активация на акаунт