Има ли лечение тревожното разтройство ?

  • 1 357
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 760
Здравей те моля ви за съвет и да ми кажете как мога да се справя...
По принцип съм със ПР но от близо месец имам и ужасно натрапливи мисли които не ме оставят намира... било то че ще полудея че ще умра или че нещо ще се случи на някой от близките ми... Не пия АД защото съм бременна ходя на психиатър като има ефект от 2-3 дни после пак ставам същата под постоянно напрежение че нещо лошо ще се случи..
Та въпросите ми са
Има ли лечение  тези тревожни мисли ?
И мога ли да умра от стреса който си причинявам ?
Много ме е страх

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Здравейте,
По принцип от стрес не се умира. По-скоро, ако не го овладеете, дългосрочно може да страдате от физическите болести, които той отключва. Да не говорим за това, че самите „тревожни мисли“ са  отвратително страдание сами по себе си.
Вашият психиатър психотерапевт ли е, защото в България, за разлика от САЩ, обикновено става дума за различни видове специалисти? Не че  тук не съществуват  психиатри, които да са обучени психотерапевти. Самата аз познавам няколко такива.
 „АД“ няма да решат като с магическа пръчка проблемите ви. Първо, трябва време за да подействат. Второ, неефективните  механизми, по които реагирате на стрес ще останат.
Иначе състоянието ви е обратимо и може и ще  се повлияе с терапия, тоест трябва ви да си запишете час и да работите с терапевт.  Ако се налага приемането на медикамент, няма проблем двата подхода да се съчетаят. (Бременността е временно състояние, така че след известно време и тази опция ще ви е достъпна.) Разбира се, открития форум не е място, където правим терапия, но се опитайте да си помислите върху следното: Виждате ли някаква връзка между бременността ви и началото на тези мисли? Ако не, може ли да ги свържете с друго събитие от живота ви?

Даниела Тахирова - психотерапевт

Общи условия

Активация на акаунт