Подаръци за кумове

  • 20 346
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 452
Здравейте на всички! Обръщам се към вас, защото знам, че тук ще получа най-добри мнения и съвети.С ММ ще сключим само гражански брак - подпис в присъствие на кумовете и почерпка,без цермонии. Доколкото разбирам обаче, кумовете въпреки това се гласят да ни подарят нещо. Много ми е неудобно и не искам аз да съм с празни ръце. Какво мога да им подаря, при положение че те си имат всичко, живеят в чужбина и няма да седят тук, за да им подаря екскурзия или СПА уикенд??? Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
# 2
  • Мнения: 2 141
Здравей, ние сключихме гражданския брак точно така. Аз не обичам тези тъпани, гайди и всичките му там излишни (за мен) еуфории. Мъжа ми се съгласи с мен и решихме да се почерпим с кумовете (които всъщност са само свидетели) и семействата ни след това и ... толкова.
Ние с нашите кумове се разбрахме и си разменихме по 200та лева като ние си купихме кафемашина, а те си купиха холна маса.

много добро предложение

# 3
  • Мнения: 6 992
При положение, че се сключва само граждански брак, икона е безумно, освен ако не сте сигурни, че хората са вярващи.
Някаква сума във валутата на страната, в която живеят, в красив плик. Всичко друго ми се струва обременяващо да се носи по самолети после.

# 4
  • Мнения: 9 901
принципно кумуващите си имат всичко; младоженците тепърва събират. Няма нужда да се подаряват предмети, особено ако знаете, че си имат всичко. Приемете подаръка от сърце, а следващия път като се видите, организирайте почивка заедно, например. За хората в чужбина е по-ценен контактът.

икона не, ако не сте сигурни, че точно това искат. Аз не бих искала, както и картини не исках.

# 5
  • Мнения: 139
Здравейте,

Дайте идея за подаръци за кумовете, които не са двойка Simple Smile, че съм в голяма чуденка Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 452
принципно кумуващите си имат всичко; младоженците тепърва събират. Няма нужда да се подаряват предмети, особено ако знаете, че си имат всичко. Приемете подаръка от сърце, а следващия път като се видите, организирайте почивка заедно, например. За хората в чужбина е по-ценен контактът.

икона не, ако не сте сигурни, че точно това искат. Аз не бих искала, както и картини не исках.
За икона и аз не знам - познаваме се, но точно от тази гледна точка - не. За уреди и чаши съм сигурна, че няма да ги мъкнат по самолетите и ще ги оставят тук

# 7
  • Мнения: 6 992
Здравейте,

Дайте идея за подаръци за кумовете, които не са двойка Simple Smile, че съм в голяма чуденка Simple Smile
Бижу за дамата. Скъп алкохол/нож/въдица/по каквото там си пада кумът.  Laughing

# 8
  • Мнения: 164
На нашите кумове подарихме голяма картина на хълма Царевец през есента и като допълнение и пликче с пари.И ние и те сме от Велико Търново Simple Smile

# 9
  • Мнения: 59
Здравейте!

И аз съм в голяма чуденка в момента... newsm78

СПА уикенд е много добра идея, но ми се иска да остане нещо за спомен, мислех си картина по тяхна снимка? Пари ми се струва малко безлично (без да обиждам никого с коментара).

# 10
  • Мнения: 139
Здравейте!

И аз съм в голяма чуденка в момента... newsm78

СПА уикенд е много добра идея, но ми се иска да остане нещо за спомен, мислех си картина по тяхна снимка? Пари ми се струва малко безлично (без да обиждам никого с коментара).

И аз се замислям за почивка на някое топло местенце Wink

# 11
  • Мнения: 1 136
Gift card за някой от предпочитаните от тях магазини , много стилен и комфортен подарък същевременно .

# 12
  • Мнения: 11
За кумове, които не са двойка подарихме : на кумата колие и обеци на сваровски, на кума скъп алкохол по негов вкус - мисля че останаха доволни. Те на нас на подариха картина, която е голяма слабост на мъжа ми - реплика на Ръченица на Мърквичка

# 13
  • Мнения: 5
Здравейте,БГ-Мамма приятелчета!Искам да се консултирам с вас,за подаръка който съм намислила за нашите кумове!Сватбата ни мина,и вече очакваме снимките от нея!Реших да поръчам албум за снимки(от тези готините които сега правят от хартии и платове),но не мога  да измисля нищо като текст,който да поставям вътре в страниците и най-вече на корицата! Ако сте правили нещо подобно ще се радвам да ми помогнете!
Благодаря ви предварително! Heart Eyes

# 14
  • Варна
  • Мнения: 373
Здравейте! Честит 8-ми март! (на патерици) bouquet
Нашите кумуве не са двойка - тя ми е най-близката приятелка, той пък на ММ -  всъщност още не се познават (че са от двата края на България) и определено не мога да им купя някаква обща вещ. Дайте някакви предложения как да подходя? Мислих на кумата да й купя бижу и да го гравирам... ама кумът няма да е доволен на медальонче ooooh! 

Общи условия

Активация на акаунт