Снимки на децата във Фейсбук

  • 8 476
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 526
Нека е негативно, но искам да дам на детето си нещо, дето в 21 век може да е рядкост: онлайн анонимност...

Твоят профил заключен ли е или могат и хора, които не са приятели да видят детето ти?

# 16
  • Мнения: 30 802
Моите снимки са само за приятели, обаче тия на детската градина не са заключени. Освен това съм спряла да качвам снимки, особено на големия, откакто започна да придобива разпознаваеми черти.

Затова смятам да забраня и качване на снимки от родители, особено ако ме тагват на тях. Тези снимки не мога да ги защитя изобщо.

# 17
  • Мнения: 46 526
Моите снимки са само за приятели...

Я пак провери.

# 18
  • Мнения: X
При нас искат разрешение от родителите. Попълваме заявление, че сме съгласни детето да се снима и да се разпространяват снимките. Така според мен е редно. Само да вметна , че това е в училище.
И при нас попълваме заявление и в градината и в у-ще ,но никога не биха качили общи снимки ей така . Някои учители си правят личен блог с вход само за родителите в този клас където снимките се виждат само от родителите в този клас и дотам.

Особено пък публични снимки ..не и не.
Аз самата качвам доста снимки на детето си ,но са в групи и никога не са публични.

# 19
  • Мнения: 30 802
Ама как се разфучаха мамите...аз не съм ли се гордеела с детето си, та не искам да се качват снимки...

Някои хора си мислят, че в нета има само доброжелатели...

# 20
  • Мнения: X
Аз лично си знам кои са доброжелателите и кои не са. Имам 180 човека във Фейса ,а снимките ми виждат само 1/4 от тях , от които 70 % са рода ,а другите са съфорумки и дружки .  

Не разбирам нито публичните профили без защити ,нито пък истерията да не си публикуваме никаква снимка на детето за анонимност .

# 21
  • Мнения: 5 259
От нашето училище и ДГ качват снимки във Фейсбук страницата от занимания на децата. Публична е.
Интересно ми е да гледам какво са правили и изобщо не намирам от какво да се ужася.
Че дори и от снимка на деца по бански не мога да се стресна, плажовете са пълни с такива.

Преди няколко седмици в сайта на едно училище открих снимка на своето дете. Снимали са го на едно общо мероприятие за деца. Възможно е авторът на снимката да е снимал своето дете и моето просто да е играело с него и затова да е попаднало в кадъра.
Дъщеря ми се възмути, че са я използвали за "реклама" (както тя се изрази) на някакво друго училище, което не е нейното. Тази реакция ми се струва детинска, аз не намирам нищо нередно.

# 22
  • Мнения: 30 802
Та в крайна сметка поне се съгласиха снимките да са видими само от приятели, а не да са публични.

Иначе политиката ми по въпроса: blogelectrons.wordpress.com и защо вече ще пускам минимално количество снимки.

# 23
  • Мнения: X
Малко встрани от темата, голям ужас предизвиква в мен, когато някоя жена роди и веднага започва да качва снимки на детенцето си в социалната мрежа. Разбирам, че всеки има право да прави каквото иска, но това ми се струва прекалено.

# 24
  • Мнения: 30 802
То има и жени, дето си монтират камера и излъчват самото раждане на живо, ама са рядкост.

Просто си представям как детето ми става пубер и открива, че едно време буквално е било използвано като циркова маймуна, за да може мама да има лайкове. Ще има още една причина да се дразни на родителката си. Че е и доста основателна причина.

Иначе забелязвам, че татковците са много по-пестеливи и стилни, когато качват снимки.

# 25
  • Мнения: X
Според мен е приемливо да качиш снимка на цялото семейство например. Точно татковците съм забелязала, че масово качват такива.

# 26
  • Мнения: 46 526
Не ползвам социални мрежи и не съм в час, но мислех, че хората от личните си профили споделят живота си, мислите, проблемите в момента и подобни, а на когото му е интересно (от онези, които са допуснали до живота/профила си) вълнуващото ги в момента ги следи newsm78

Живеещи далеч от бабите и дядовците казват, че така се радват на внуците.

Малко странно ми звучи да има правила за личните албуми  Rolling Eyes семейна портретна снимка е едно, ежедневни с разни смешки, красоти за споделяне - съвсем друго.
Абсурдно е за всяка снимка да събират семейството  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 30 802
НСЧ, пропуснала си главното в темата.

А главното беше, че детската градина, без да се допита до родителите, изведнъж започна да качва голямо количество снимки. На всичкото отгоре се държаха така, все едно са в правото си да качват снимките, а аз едва ли не им създавам проблем, че съм изразила дискомфорт от решението.

Просто се оказа, че целият албум беше с публичен достъп и с едно търсене в Гугъл и две цъкания всеки потребител с акаунт във Фейсбук можеше да го разгледа.

Между другото, ако не бях аз, а някой як татко да им намекне, че не му е комфортно това, щяха да си счупят краката да изтичат до компютъра и да сменят настройките, или дори да свалят снимките.

# 28
  • Мнения: 1 404
Лично аз, ако снимам деца било то на рожден ден или празник, пращам снимките на родителите, те да ги качват, ако искат, но на своя глава, не го правя.
За снимките, които градините качват, да имате основание да не сте съгласни, ние дори и заявление за съгласие, не сме подписвали и в страницата на градината и във ФБ е пълно със снимки.
Мои познати имат затворени групи във ФБ на съответните "градински" такива и си качват само там снимки, като бидейки затворена групата, постовете се виждат само от членовете й.

# 29
  • Мнения: 46 526
The Siren of Titan, коментирах този пост, в който става дума за майка и снимки на собственото й дете:
Малко встрани от темата, голям ужас предизвиква в мен, когато някоя жена роди и веднага започва да качва снимки на детенцето си в социалната мрежа. Разбирам, че всеки има право да прави каквото иска, но това ми се струва прекалено.

За градината е ясно, че нямат право без разрешение.

Общи условия

Активация на акаунт