Откога децата ви имат 3 основни хранения дневно?

  • 1 782
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 821
Нещо не ми е ясно  newsm78  Как ги броите 3 храненията, а в същото време казвате - за следобедна закуска ядяли кремчета, мляко, пюрета, бисквити, кексове и т.н.  Shocked Нали точно това е 4-тото хранене??

Ами не го смятам като цяло хранене, защото ядат много по-малко количество в сравнение с другите хранения. Това за мен си е подхапване някакво.

# 16
  • София
  • Мнения: 15 220
Иво беше на 2г. и 7-8м. когато започна да отказва следобедната закуска. Много рядко хапва някакво кремче или плодово мляко, или банан. Но през деня по всяко време пие айрян  (на масата стоят две чаши-с вода и с айрян-той решава какво му се пие, но обикновено предпочита второто). На ден му правя айрян от кофичка-кофичка и нещо кисело мляко. Затова не му се притеснявам, че е останал гладен. А и така приема повече мляко, отколкото ако му давах нещо за залъгване на глада следобяд, което също ме устройва.

# 17
  • Мнения: 1 756
сега на годинка имаме 3 основни и следобед пю Hugре,плод

# 18
  • София
  • Мнения: 39 764
Аз следобедната закуска хич не я смятам за половин ядене, затова й съм писала 4.
В градината сутрешната и следобедната закуска г/д си приличат.

# 19
  • Мнения: 7 837
Аз не я броя за хранене, защото, ако изяде 2-3 лъжи4ки крем, малко плод или 1 бисквита, това си е леко хапване, имайки предвид какви количества поглъща иначе.

# 20
  • Мнения: 1 704
Ясно - от гледна точка на количеството я разделяте от `основните` хранения  Peace

Цвети при нас са си 4 - като следобедната и сутрешната закуска не се различават много, а количеството е същото bowuu Вечерята ни е малко проблемна също, но това поради настроението на кривко вечер, ако предложа адапте - ще изльока сигурно и 300 мл, ако е нещо от наште чинии също и светват очичките, просто вечер не е в настроение да си яде своето блюдо Mr. Green Но има и такива дни и дни, в които си хапва без протести, така че още няма да минава на 3 хранения  Wink

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Моите и двамата се хранят все още по 4 пъти на ден. Те са на 5 и на 7. Малкият ходи на ДГ и там си имат по три хранения, а дъщеря ми следобед е при баба си и там доколкото знам обикновено закусва също. Така са си свикнали и затова се хранят по 4 пъти. Просто имат
изграден режим.

В интерес на истината, когато сме заедно през уикендите по цял ден, ако те след като станат от сън не си поискат закуска, аз няма да им предложа. Особено на голямата. Но най-късно докъм 17.30-18.00 те си искат. Ние вечетяме към 20.00 часа. Следобедната закуска рядко им е само плод. Обиковено искат филийки с нещо. Почти никога не искат сладко също.

Ако те не пожелаят да закусят следобед това в никой случай не би ме разтревожило и не бих се притеснила, за което непрекъснато търпя критики от страна на бабите.

Общи условия

Активация на акаунт