Рентгенова снимка на тазобедрени стави?

  • 5 235
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 730
Синът ми беше на 4месеца,когато се усъмниха за луксация.Прегледа го ортопед в поликлиниката и ми даде направление за Горна баня.Слава Богу детето нямаше луксация,но носи профилактично гипсови гащи 2 месеца,докато се оформят добре тазобедрените стави.Искам да изкажа благодарности на всички страхотни специалисти от Г.баня,нито за миг не се съмнявам в професионализма им!Там абсолютно всички се гледат на рентген,не мисля,че ако ехографа беше по-добър щяха да ползват рентген.И моето дете го гледаха на рентгена,като сложиха защитна камера/на слабинните части/.Няма нищо страшно от рентгена,особено,ако рядко се прилага.

# 16
  • Мнения: 660
Рентгенът може да бъде опасен при системно предозиране на експозицията, и то в различна степен за различните структури - това касае например медицинския персонал, който години наред по цял ден работи в зала с излагане на рентгенови лъчи. Това, което пациентът получава като облъчване при еднократна снимка (а дори и при скопия), е нищожно и напълно съизмеримо например с общия радиационен фон, на който всички сме изложени ежедневно.
Рентгеновото изследване е решаващото за определяне аномалии в таза и тазобедрените стави, ехографът може да е помощно средство, но не е решаващ диагнозата.

Общи условия

Активация на акаунт