"Кое име ви харесва повече?" - защо хората питат тук как да си кръстят децата?

  • 40 681
  • 1 049
  •   1
Отговори
# 960
  • София
  • Мнения: 62 595
еее, не се знае, можебулката да е прихванала от нЕкой друг чужденец, ама чужденец!

# 961
  • Мнения: 95
Не, в Югоизточна България е, но явно не е рядко срещана практика.

Да кръщават детето на първия срещнат чужденец ли?  hahaha
Веднъж, докато четях списъците за приетите в гимназията, забелязах името Джордж Кратунов - Джуниър. Явно има и още един Джордж. Нямам си на идея как е дошла идеята за подобна комбинация. Grinning Не знаех как да реагирам.   Joy

# 962
  • Мнения: 5 259
Това е почти като Винету Келешев, който ми е абсолютен фаворит от списъците  Laughing

# 963
  • Мнения: 3 371
еее, не се знае, можебулката да е прихванала от нЕкой друг чужденец, ама чужденец!

Аааа, ти сега на прабаба ли ще ме обиждаш Crazy Naughty Naughty Naughty
Недей така, недей, честна жена е била  Flutter, ако и да е дала странни имена и на трите си деца Crazy Crazy Crazy

# 964
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Какво им е лошо на имената Джон Атанасов или Джаки Чан.

# 965
  • Мнения: X
Не, в Югоизточна България е, но явно не е рядко срещана практика.

Да кръщават детето на първия срещнат чужденец ли?  hahaha
Веднъж, докато четях списъците за приетите в гимназията, забелязах името Джордж Кратунов - Джуниър. Явно има и още един Джордж. Нямам си на идея как е дошла идеята за подобна комбинация. Grinning Не знаех как да реагирам.   Joy

Аз пък имах съученик Франц Принцов Францов. Баща му трябва да е бил Принц Францов Принцов или нещо такова.

# 966
  • Мнения: 1 416

Пожелателните имена ги разбирам, но например Пътка (?!) - защото взело, че се родило насред път...

Интересно се изписва на латиница Mr. Green

Отдавна ми прави впечатление, че всички Александровци вече са Алекс, не Сашо, както беше преди. И майките много се дразнят, ако не го назовеш Алекс, а му речеш Сашо. Просташко някакси им се струва, плебейско.

Иначе, за много имена имам определено мнение, доста общи характеристики се откриват сред носещите дадено име, но няма да изпадам в подробности, че списъка е дълъг.

# 967
  • Мнения: 3 096
Ахаха, мен са ме поправяли така. Не било Сашко, най било Алекс.
Жената е от модерните майки.  Wink

# 968
  • София
  • Мнения: 62 595
еее, не се знае, можебулката да е прихванала от нЕкой друг чужденец, ама чужденец!

Аааа, ти сега на прабаба ли ще ме обиждаш Crazy Naughty Naughty Naughty
Недей така, недей, честна жена е била  Flutter, ако и да е дала странни имена и на трите си деца Crazy Crazy Crazy

Извинявай, ако съм те обидила! Казах го на майтап.   bouquet

# 969
  • Мнения: 3 371
еее, не се знае, можебулката да е прихванала от нЕкой друг чужденец, ама чужденец!

Аааа, ти сега на прабаба ли ще ме обиждаш Crazy Naughty Naughty Naughty
Недей така, недей, честна жена е била  Flutter, ако и да е дала странни имена и на трите си деца Crazy Crazy Crazy

Извинявай, ако съм те обидила! Казах го на майтап.   bouquet

Шегувах се Hug
Истина е обаче, че районът от който е  дядо ми е пълен с такива екзотични имена, и да, на възрастното население, над 80 г. Това обяснение за взимане името на чужденците, минали от там , не го знаех обаче.

Странно име има и певицата от Бургас Тони Димитрова. Сега не мога да си го спомня/вече е сменено/, но беше някакво много засукано. Може и от там да е минал някой  Laughing

# 970
  • гр. София
  • Мнения: 2 539
Знам за Александра, която на галено е Сандра. Иначе майката много се обижда.

# 971
  • Мнения: 5 259
Според някои източници рожденото име на Тони Димитрова е било Спържа, но в гимназията тя си го сменя на Антоанета.

# 972
  • Мнения: 8 939
Знам за Александра, която на галено е Сандра. Иначе майката много се обижда.
Поне е ясно, че е момиче. Защото като чуя Алекс, абсурд да позная пола. И това всъщност ме дразни в Алекс. Mr. Green

# 973
  • Мнения: X
Според някои източници рожденото име на Тони Димитрова е било Спържа, но в гимназията тя си го сменя на Антоанета.
Не вярвам. Това е подигравка. Освен това спържа се използва само в Западна България /Дупница, Трън, Враца и т.н./ В Бургаско и Сливенско /откъдето е Тони/ едва ли са я чували тази дума.

# 974
  • Мнения: 15 125
Аз пък никога не съм намирала нищо общо между Александър и Сашо, затова моят Александър, ако някой реши, може да го нарича с цялото му име, но не и да го съкращава, както намери за добре. И това не е защото съм модерна, а защото наистина по-логично ми е да съкратиш Александър на Алекс. Колкото до познаването на пола, същото се случва и с Вики, Криси, Хриси, никога не знаеш момче ли е или момиче.

Общи условия

Активация на акаунт