CHANNING TATUM – дали от всяко дърво от поколението 30-годишни става свирка?

  • 33 976
  • 766
  •   1
Отговори
# 765
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Такааа... ще се опитам да направя "обобщението" на темата за Чанинг Тейтъм подобна на финалната ми публикация по темата за Джеймс Франко. Вероятно защото намирам доста общи неща в началните нагласи.  Mr. Green

Признавам си, че аз самата зададох тон още със заглавието на темата – което очевидно (и съвсем разбираемо) разсмя всички и предизвика ответни „шеги и закачки“.

Затова пък явно добре съм се справила с онагледяването, защото за него получих адмирации.

*
И оттам някак естествено първите коментари се завъртяха около външността на Чанинг. Възхвалявана от фенките. Критикувана от други.

Ули - ..., Мячик, за пръв път виждам негова снимка, на която да ми хареса   Мислех, че е невъзможно.

Сойка_Присмехулка - Обичам го!какво да кажа , излъчва страхотен чар ... , как да не го обича една жена , като е толкова сладък
MaxiTan4e - Много чаровен мъж ми се струва, точно мой тип чар. .... Сложила съм го в краткия ми списък с най-любими актьори
rosi81 - Чанинг съм го засичала в някакви филми, чиито заглавия не помня, виж лицето ми е правило впечатление - симпагята с  щръкнали уши...

Carmela Biscuit - В ранните си години е бил с по-фино излъчване и определено ми допада. Сега е грубоват и твърде напомпан за моя вкус  
joy_r - на Чайника по-голям проблем му е общата неандерталственост
Driftwood - На мен пък Чанинг ми прилича на биче.
Далече е от моя идеал, но нали казват, че жените харесват мъже с широки рамене и нежен поглед, значи привлекателността му е лесно обяснима в общия случай.  
Аз вече позагледах Dear John и там гледа нежно! А също и на заглавната снимка на темата.

*
Но все пак има и мнения за личността му най-общо. Поне има хора, които му признават, че е симпатяга, ако не зарадивизията, то заради поведението.
Mrs.Turner - охооооо, Чанинг    не съм му голяма фенка, не съм гледала много неща, но клипове по разни шоута съм гледала колкото искате и мога да кажа, че е голям шегаджия и симпатяга  
Злата с метлата - ... Но пък по интервюта е много забавен.

*
Темата привлече и няколко истински фенове в началото. Жалко, че май никой от тях не се позадържа да пише повечко. Но и от малкия принос и положителен полъх в темата съм доволна.

Сойка_Присмехулка - Обичам го!какво да кажа , излъчва страхотен чар , много е добър във всякакви роли... Той е от тези актьори , които не ми писва да гледам..., харесвам го такъв , да закриля , да е готин ...

*
Също така не отричам, че основните положителни мнения бяха вдъхновени от танцувалните му умения.

Tiffany Aching - Разбрах за него от Step up. Там много ми харесваше, но по-скоро танцовите му възможности.
Geia - Чанинг Тейтъм - един от актьорите, които харесвам много, заради това, че е изключително пластичен и много добре танцува. Предпочитам му филмите, в които танцува. Открих го в Степ ъп и от тогава не пропускам да го гледам в такива проекти, просто защото ми доставя удоволствие. Не знам дали е истински танцьор, но определено има какво да покаже    А в последно време радва доста и с фигура.

*
Обаче, когато се стигна до актьорския талант и умения... нещата меко казано се отекоха.
Възможно е всичко да тръгна пак от моето признание още в самото начало, че не съм му фен.
Е, оттам нататък сякаш всеки пишещ се чувстваше длъжен да декларира, че СЪЩО не му е фен. По едно време даже исках да почна да ги броя мненията, които започваха така... но се отказах.

Driftwood - Записвам се с признанието, че досега титулярът не е привличал интереса ми по никакъв начин.
Diavolo - Иначе не съм му фен, не е мой тип така да се каже, филмите в които участва са доста повърхностни.
joy_r - признавам, че Чанинг е вторият от поредицата титуляри, който ми е неприятен на чисто фиизческо ниво. И първият, за когото не мога да намеря и една добра дума

Но имаше и такива мнения - отворени да му дадат шанс.
В@ня  - И още нещо за ром-комите а кажа. Не си представям актьори като Дорнан (въпреки че му се случи), Харди, та ако щете и Къмбърбач във филми като Скъпи Джон или The Vow. Чанинг си стои там съвсем адекватно предвид тялото му и изражението му, по които феновете на съответните филми биха си паднали. Все пак на възраст 15-25 много рядко някоя девойка търси различност.
Иначе Чанинг си е Чанинг. Някак нереално ми се струва всички филми да са дълбоки, драматични, както и всички актьори да имат изразителни лица като ДиКаприо. Все пак и хората сме различни.
Carmela Biscuit - Не съм му фен, но гледам комерсиално кино, а човекът все в такова се снима. Дали става за актьор - май има една физиономия, но компенсира с тяло
Hushpuppy - Честно да си призная не ми е от най-големите любимци Чанинг, но....
Но-то е,че виждам в него някакъв потенциал. Ако, играе роли, като във Фокскечър то, съвсем скоро ще бъде един от най-търсените холивудски актьори/това го казвам с уговорката, че не знам до колко е търсен  / ...
За мен той е талантлив. Въпроса е опирал до точното време и сценарии вероятно. Считам така, съдейки по собственото си наблюдение, макар и малко върху него.

*
Радвам се, че не се отказахте от предложението ми да преценим вероятността да стане в един от първите, или даже първият А-листър.
Мисля, че се получи хубава дискусия в началото. Въпреки негативните нюанси.

joy_r - Заинтригува ме с вметката за А-листърите. Права си - Чанинг вероятно ще бъде първият убедителен такъв от нашата дружина. Кариерата му на пръв поглед може да се съпоставя с една от дружките му стриптизьори в "Меджик Майк". Но докато за Матю Макконъхи винаги съм знаела, че има нещо повече зад красивото лице и лежерния чар, то при Чанинг ми е много трудно да очаквам актьорски възход след година-две-три-десет. Ще поживеем, ще видим  .
                   - И тръгвайки да прави независими филми, мислиш ли, че са много режисьорите, които биха отказали да си осигурят стандартна публика на нестандартното заглавие, слагайки толкова привлекателно име на плаката? Това важи и за актьор като Брадли Купър- и той започна като корица на "Пийпъл". Ако след време Чанинг също реши да прави завой, режисьор ще се намери със сигурност. Дали и талант да се възползва от възможността- това е голямата въпросителна.

         ---> мячик - Макар да съм съгласна, че Чанинг не е показал велико актьорстване до момента - мисля, че е симпатяга и е вероятно да има "златния" холивудски шанс и да стане примерно еквивалент поне на Том Круз/Уил Смит за своето поколение... За жалост не ми се вярва да достигне ниво Дауни Дж. / Джакмън, не му достига искрица хумор/талант за целта.
                                       Но пък за разлика от Джой аз не му отричам вероятността да обърне кариерата си на 180 градуса след години като Матю.  
                                       Мисля, че като поулегне още малко ще се справя по-успешно с драматични роли.

Злата с метлата - Не ми е любимец, но не мога да не призная, че знае как да гради кариера, ... Мяч е права, че заслужава отделна тема, къде с външен вид, къде с талант, къде с късмет е успял да стане един от най-известните актьори на поколението си.


А сега следват мненията за ролите му. Първо няколко мнения за роли, които не са включени в анкетата.
Carmela Biscuit - She's The Man - мно-о-ого глупав младежки филм, не препоръчвам дори и за die-hard фенове на ромкома.
 
В@ня  - Наминавам само да кажа кой е моят филм с Чанинг, защото  не го виждам никъде в коментарите, а и в анкетата.  Fighting - Това е филмът, в който ми е направил впечатление

Geia - Във Файтинг нищо особено не беше ролята, тя се припокрива с Фокскетчър, че и във втория е далеч по-добър. За късмет на Чанинг му се отдават най-вече танцувалните филми, защото има какво да покаже там. Останалите - една и съща мимика на борец, милия и толкова  
Злата с метлата - През почивните дни изгледах трите филма на Дито Монтиел с Чанинг - A Guide to Recognizing Your Saints, Fighting и The Son of No One. И в трите филм действието се развива в гетата на Ню Йорк и става дума за тийнейджъри преживели насилие. Е, във Fighting Чанинг не е тийн, но го пердашат за трима. И в трите филма участват все едни и същи актьори във второстепенни роли, а на техен фон блестят холивудските знаменитости.
При Fighting имаше липси и откъм сценарий, и откъм актьорска игра. Типичен екшън с кьотек, без грамчец изненада, добре че беше Терънс Хауърд да му даде едно рамо. А Чанинг колкото повече го пердашеха, толкова по-хубав ставаше - само тук-таме някоя драскотина по скулата или секси нарисувана сцепена устна. Обикновено хората като ги бият, след това са трудни за рисуване, при него обаче явно боя има обратен ефект.  


Това вече са мнения за филмите и ролите от анкетата, които не са привлекли нито един глас. Но поне някой ги е гледал.

" Coach Carter "
Злата с метлата - И "Coach Carter" отметнах, той горе-долу става за гледане. Познат сюжет, виждали сме го сигурно поне десет пъти, но благодарение на Самюъл Джаксън е гледаем.

"A Guide to Recognizing Your Saints"
Hushpuppy - Аз изгледах този филм A Guide to Recognizing Your Saints и никак не съжалявам.
А, този ме остави с приятно чувство, най-вече заради прекрасната игра на Р.Д.ДЖ. и Шаята  Но, не съм безразлична и към малката роля на Чанинг. Върнах се и прочетох началните думи на Мячик, която казва, че от този филм, от тази му роля го забелязват в Холивуд. И има защо. Сякаш ролите на лошо момче винаги са коментирани със своята особеност и предизвикващи в зрителите смесени чувства. Е, това е добър повод да те забележат си мисля.  Справя се момчето, за такава роля бих казала - толкова  
Сюжета, да допълня също ми хареса. Изплуваха ми някои младежки спомени, от части наподобяващи на някои отношения пресъздадени във филма.
Злата с метлата - През почивните дни изгледах трите филма на Дито Монтиел с Чанинг - A Guide to Recognizing Your Saints, Fighting и The Son of No One. И в трите филм действието се развива в гетата на Ню Йорк и става дума за тийнейджъри преживели насилие. ... И в трите филма участват все едни и същи актьори във второстепенни роли, а на техен фон блестят холивудските знаменитости.
A Guide to Recognizing Your Saints ми хареса най-много, а явно и на критиците също, защото има няколко номинации и награди от фестивали за независимо кино. Почти автобиографичен, той разказва за младежките години на Дито Монтиел и наистина създава усещане за достоверност, болката на героите е почти осезаема. Хареса ми и като режисура, и като начин на заснемане, а и всички актьори играеха много добре. Чанинг се справи отлично с ролята на агресивен побойник.

"The Eagle"
Geia - приятен екшън, в стил всички американски версии на исторически драми могат да бъдат разбозени, но не беше и фатално зле. Ако се интересувате от историята, исторически факти няма много вътре, но за сметка на това поне брадясали и нарисувани мъже може да откриете  
Mrs.Turner - не помня много от филма,но май ми хареса. Интересна ми беше историята, а Чанинг добре се справяше.

" 10 Years "
Тук мнения няма... дори аз не съм си направила труда. Търсих нещо в предишни мои публикации - поне да дам линк. Но не намерих. А мислех, че съм го коментирала... Е, здраве да е.

"Haywire"
Mrs.Turner - тука се сещате, че този филм съм го гледала заради Фаса и дори не мога да си спомня, че Чанинг е участвал там.Иначе филма  е много зле и не става изобщо  
Злата с метлата - "Haywire" гледах заради Фасбендър и още съжалявам. Ужасно тъп филм. Също никакъв спомен за Чанинг, но няма да го повтарям при никакви обстоятелства.

"White House Down"
Mrs.Turner - гледах го веднъж, докато бях на гости по ХБО. Стандартен екшън, нищо особено, Чанинг си беше тамън за ролята.
Carmela Biscuit - оказа се, че не съм го гледала и го бъркам с Olympus...
Поправих "пропуска", като хвърлях по едно око докато се занимавах с хобито си.
Банален пропаганден екшън, като Джейми Фокс изглеждаше далеч по-нелепо в ролята
на младолик чернокож президент в бели маратонки, отколкото нашият човек като
неизтребим храбрец и яко парче. Спокойно може да се пропусне ...
Geia - Тъй като съм все още ваканция и ме досрамя, че все пак имам негледани филми от на титуляра и реших да гледам Уайт хаус даун. Е няма такъв смях, просто. Гледах го късно вечерта и по едно време така се хилих, че реших, че ще събудя къщата. А на ситуацията, при която Джейми Фокс рита един от престъпниците и му вика - няма да ми пипаш маратонките, вече бях припаднала от кикот.
Иначе като цяло Чайника добре изглежда по потник, отива му да го стрелят   Но не можах да разбера тоз бял дом не можаха ли да го спасят по-рано, ми му трябваха два часа време


"The Son of No One"
За ролята все пак има един глас в анкетата, макар че със сигурност не е на този, от когото е единственото мнение. Макар да не е конкретно за ролята, цитирам го от възхищение към авторката.
Злата с метлата - През почивните дни изгледах трите филма на Дито Монтиел с Чанинг - A Guide to Recognizing Your Saints, Fighting и The Son of No One. И в трите филм действието се развива в гетата на Ню Йорк и става дума за тийнейджъри преживели насилие. ... И в трите филма участват все едни и същи актьори във второстепенни роли, а на техен фон блестят холивудските знаменитости.
The Son of No One също беше добре почти до края - тайни в миналото, изнудване, интрига - кой сега праща писмата....  До последните няколко минути си вървеше много добре, само не разбрах накрая защо й е трябвало на Вики да разбутва цялата история. Ако някой друг го е гледал, ще помоля да ми обясни.


"G.I. Joe"
Докато събирах мненията за това обобщение, за този филм беше написано основно, че никой не го е гледал заради Чанинг. Даже бях примирила, че няма да намеря нещо, което да цитирам. Но все пак има.
Geia - Приятно екшънче, в стил комиксовите екшъни /даже ако не се лъжа е правен и по комикс/. За втората част нямам никакви спомени дали съм я гледала /шейм он ми/, но самия филм е такава дъвка, че гледаш и забравяш. Иначе Чанинг изглежда много секси в униформа  


"21 Jump Street (2012) / 22 Jump Street (2014)"
Аз харесах първата част. За мен беше доста забавна, но явно не се е харесала на всички, макар че не остана и без гласове в анкетата.
Mrs.Turner - забавен беше, става за губене на време. Втората част още ми виси  
Злата с метлата - Снощи докато гладех пуснах първата част на "Джъмп стрийт". Е, много е тъп. А аз даже и втората бях изтеглила и сега се чудя дали да е пазя за следващото гледане или директно да я изтрия.
          ---> През почивните дни изгледах и втората част на "Джъмп Стрийт", още по-зле е от първата. Какви жертви правя заради тази тема!  


"Jupiter Ascending"
За роля, която дори не стигна до челната четворка, тази май събра доста мнения. И даже не съм ги цитирала всичките.
Mrs.Turner - за разлика от самия филм, Чанинг ми хареса тук. Беше си чуден за героя, даже изглеждаше и добре. А в сравнение с Мила Кунис беше бог на актьорската игра  
          ---> ... беше чуден, даже аз не повярвах колко добре беше, ... мисля, че той се е научил да си подбира проектите ...
В@ня - Нищо чудно няма за Юпитер при положение, че единственото, което ставаше за гледане там беше той. Такава рядка боза...
Криста - Вече втора казва, че го е харесала в Юпитер, а аз този филм не го изтраях въобще. И ми беше смешничък.
Hushpuppy - Нямам много база за сравнение, но наистина в Пътят на Юпитер Чанинг е само за гледане ... и фантазиране  
Злата с метлата - Да, да, много добре си стои в такива филми Чанинг. Ако бях на 15-16 години сигурно щеше да ми хареса.
          ---> Гледах снощи "Jupiter Ascending" и чак се изненадах, очаквах да е много по-зле, пък то си беше съвсем поносим космически екшън. Няма да коментирам сценария, обаче ефектите страшно ми харесаха, ..., даже и Чанинг ми беше симпатичен с кучешките зъби и острите уши.
joy_r - все пак гледах филм на титуляра... Стандартна блокбастърна боза, в която огромното постижение е свързано точно с Чанинг- не знам как го бяха гримирали и от какви ъгли снимали, но в почти 10% от екранното си време не изглеждаше неандерталец, което в неговия случай е огромна, огромна изненада. Иначе пак си гледаше тъпо, пъчеше мускул и размяташе девойката от банан на банан като някакъв особено грозен космически Тарзан, но все пак в редки моменти на операторски гений изглеждаше почти нормално.
Та - гледах, считам дълга си за изпълнен  


"Step Up"
СлънцеЛуна - Първият ми филм с него беше Step Up, тогава го харесах на визия и даже заглавната снимка ми беше известно време на десктопа  .
Geia - първия ми досег с Чанинг. Харесах образа му - бунтар и същевременно нежна и ранима душа. Харесаха ми и танците, стремежа да се издигнеш, да станеш нещо повече. И май това е филма, който ме накара да го харесвам и да гледам филмите с него  
Злата с метлата - Снощи гледах Step Up. Ако го бях гледала когато бях на 12 - 13 години можеше и да ми хареса, тъпкан с тийн драми и романтика, че и с поука на всичкото отгоре - бъдете танцьори, а не гангстери.  
Беше ми в равни дози отегчителен и смешен, а героя на Чанинг добре, че го осъдиха на обществено-полезен труд, та стана човек от него. Малко ми вапцаровски го докарваше - в затвора попаднал на хора и станал човек.  
Кой знае какво актьорско майсторство не видях, но поне момчето е пластично.


"The Vow"
Злата с метлата - The Vow като че ми хареса една идея повече, а накрая като изписаха, че е по действителна история се изненадах. Все си мислех, че и той е творение на Спаркс. Баш като неговите истории звучи.
Вече бих могла да ги разбера почитателките на Чанинг като го видях в по-младата му и по-слаба версия, особено пък в такива либовни филми. Магията му обаче не можа да проработи върху мен, никак не си падам по сълзливите романтики, от тях най-много на смях да ме избие.
Geia - хареса ми, но като че ли очаквах нещо повече. За съжаление не можах да открия химия между двамата герои и до последно нямах усещането, че са се обичали. Историята все пак е интересна и много тъжна
Carmela Biscuit - не харесах филма, нещо силно ме издразни, някакъв фалш и лепкавост са ми останали като спомен, не харесах и Чанинг дори като визия.

А моето кратко мнение, споделено в темата, беше, че „не е чудо, но е приличен ром-ком”, но продължавам да твърдя, че котето изобщо не беше задължително да бъде приласкано на разголена гръд.


"Magic Mike"
Аз съм защитавала този филм преди време в други теми и по други поводи, но тук реших, че не налага. Въпреки отрицанията:
Mrs.Turner - голямо разочарование ми беше този филм. То е ясно, че смисъл много не трябва да има, ама то и сптритийза не беше нищо особено, пък
Злата с метлата - Ъъъъъъ, не не мога да кажа добра дума и за него. Гола вода беше като сюжет, виж Джо беше хубав. На останалите момчаци не обърнах особено внимание. Чанинг се справи добре с ролята, но пък и тя не беше особено изискваща. В танците го бива.
Diavolo - измайтапих се (явно не много сполучливо), просто е изваян като статуя, повечето ми колежки ритат на умрело като го видят, щяха да се избият за билети за маджик майк  

Фенките си го защитиха и без мен и го наместиха високо напред в анкетата. И съвсем очаквано:
QnicaTod - О, това е един от любимите ме актьори. Ролята му в Magik Mike е превъзходна, а той я изпълнява много повече от добре.


"Foxcatcher"
Иска ми се да припомня, как още някъде в началото на темата написах, че прогнозирам друг победител в анкетата: „Но! никак не очаквах Foxcatcher да го следва така плътно по петите с изравняване на резултатите на моменти.”

А оценките бяха само добри. И още по-добри.
Като почнем със скепсис:

Криста - Последният филм, който гледах с него, беше Foxcatcher и там ме впечатли, дали заради занижените очаквания или заради показан талант - не мога да кажа със сигурност.
Бумър - Защото към Капана подходих от самото начало страшно скептично, спомням си чудесно историята в реално време, още тогава, когато се случи (вече имах нет) и си имам определено мнение, което въобще не се покри с представеното във филма (а знаеш как обичам манипулацийките, изкуството не е оправдание)
          ---> Какво имаш предвид? Дюпон не е бил толкова втрисащо откачен, колкото го    
          представиха или нещо друго?
                 Но дори и да имаш забележки към съдържанието на филма, не може да не оцениш  
          актьора, ако ти направи впечатление играта му, нали? Аз понеже не очаквам кой знае
          какви заложби у Чайника, взех че го харесах в ролята на борец. Доста естествено му се
          получи, някак с лекота го изигра.
                    ---> ... така е, но аз не го харесах като актьор  

И стигнем до похвали от всякакъв род и калибър:
Geia - Гледах Фокскетчър. Гласувам за него, определено там показва най-много потенциал, много силна роля. Имам само откъслечни спомени за тази история, помня, че навремето беше гръмнала пресата, но подробности не помня. Като изключим факта, че ми дойде много дълъг филма, всичко останало ми хареса - сцените с мъглата, мълчанието между двамата - Дюпон и Шулц, болката, сцените в хотелската стая, двамата братя заедно... Много силна роля, определено. Надявам се да му попадне още някоя такава, ще се радвам да го видя в сериозни роли  
Та, моя глас отива за Марк Шулц.
Carmela Biscuit - Foxcatcher е съвсем друга бира. Страхотна режисура, която е извлякла най-доброто от
Стив Карел, Марк Руфало (когото иначе хич недолюбвам) и титуляра на темата. Чанинг много се
е постарал да заприлича на борче - стойка, походка, физиономия - с тази издадена напред долна челюст на моменти е неузнаваем. Изненадващо колко напрежение е успял обаче да вкара режисьорът с иначе бавното действие, неловките погледи и мълчания, принудените прегръдки и приятелски жестове, и то в драма с предизвестен край. Гласувах за тази роля на Чанинг.
Злата с метлата - Аз нямам спомен за случая и филма ми хареса. Историята не е кой знае какво, можеше да ни я разкажат и за по-малко време, дългичък ми се видя, но пък много ми хареса как играеха всичките актьори.
          ---> Много хубав филм, прекрасно поднесена история и силна игра от всички актьори. Вярно, че Марк Ръфало спечели сърцето ми в този филм, но и Чанинг беше изключително добър. Показа, че наистина може да играе.
          ---> Само да кажа, че гласувах най-накрая за ролята на Майк Шулц. Останаха ми още три неизгледани филма от анкетата, но не мисля, че някоя друга роля ще ми хареса повече от тази във "Фокскечър".
Diavolo - Аз гласувах за Foxcatcher, това му е най-добрата роля според мен.
Hushpuppy - Остава си гласа ми за Фокскечър, където играта му е перфектна!


"Dear John"
Отоношението към филма и ролята е доста противоречиво.
Като се почне от:

Криста - гледала съм Dear John и веднага съм го забравила, както филма, така и ролята му.

И се стигне до:
Geia - един от филмите, който е по-хубав и по-добре направен от книгата.
Carmela Biscuit - не понасям бози с марката Никълъс Спаркс, но си спомням, че Чанинг ми се видя доста секси в този филм.

А може и на обратно.
От лекия сарказъм в оценките:

Злата с метлата -  Вчера се наромантичих до сливиците с Dear John и The Vow.
И двата бяха точно каквото очаквах - романтика, любов и всички са бели и добри и прекрасни, злата съдба ги разделя, но въпреки това накрая те пак са заедно.
Driftwood - Гледах Dear John, за да видя най-после Чанинг в действие. Няма кой знае колко за гледане. Човекът играе очаквано дървено. Все пак мисля, че това подхожда на ролята му, и се справя добре. Образът е доста нереалистичен - Джон говори и си изразява чувствата много повече, отколкото би го правил в реалността. Разбира се, трябва да се вземе предвид, че цялата история от началото до края е разказана ужасно нереалистично, сладникаво и с всички необходими клишета, за да се получи един истински филм по Никълъс Спаркс. Резултатът е, че зрителят получава нещо, което е замислено като дълбоко трогателно, но не докосва абсолютно нищо у него. Все пак предполагам, че предвид тематиката, за американските зрители би било различно.
          ---> Така, де. Направо ме напушваше смях, докато гледах как се мъчи момчето. Оправдавам го с ролята, все пак.

До краткото и безапелационно деклариране на гласове за тази роля, защото:
Newly_ - Фен съм на Чанинг от "Dear John".
Tiffany Aching - В анкетата ... гласувах за Dear John. Страхотен филм, с лека драма, но някак свежарски го усетих.


В сами край на този обзор искам да изкажа лична голяма благодарност на Злата - тя беше най-всеотдайният участник в темата. Повече от фенките на титуляра. Повече от авторката даже.
За което искрено и' благодаря!

Последна редакция: чт, 17 сеп 2015, 10:45 от мячик

# 766
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
И за финал - резултатите от анкетата с кратък коментар от мен:

Jason Lyle - Coach Carter (2005) - 0 (0%)
Young Antonio -  A Guide to Recognizing Your Saints (2006) - 0 (0%)
Tyler Gage - Step Up (2006)  - 5 (6%)
Duke -   G.I. Joe: The Rise of Cobra (2009)/ G.I. Joe: Retaliation (2013) - 2 (2%)
John Tyree -  Dear John (2010) - 20 (27%)
Jonathan 'Milk' White –The Son of No One (2011) - 1 (1%)
Marcus -   The Eagle (2011) - 0 (0%)
Jake -  10 Years (2011) - 0 (0%)
Aaron -  Haywire (2011) - 0 (0%)
Leo - The Vow (2012) - 9 (12%)
Jenko -   21 Jump Street (2012) / 22 Jump Street (2014) - 4 (5%)
Mike -  Magic Mike (2012) / Magic Mike XXL (2015) - 11 (15%)
Cale -  White House Down (2013) - 0 (0%)
Mark Schultz -  Foxcatcher (2014) - 16 (22%)
Caine Wise -  Jupiter Ascending (2015) - 4 (5%)
Общ брой гласове: 72

Първото, което трябва да бъде отбелязано непременно, е фактът, че толкова много гласували не сме имали много отдавна! Дори не-феновете на титуляра го признаха.

joy_r - Обаче очаквах интерес. Трябва да погледна, дали пазя записки от стари теми - но мисля, че не са много титулярите, за които за два-три дни се събират около 50 публикации и 15 гласа в анкетата.

И за мен беше очаквано – нали и аз самата защитавам тезата, че Чанинг е сериозен кандидат за А-листър. Това става именно след оценка на интереса на зрителите към неговото има на афиша. Нашата анкета само още веднъж доказа наличието на такъв стабилен интерес.
Радващо за мен е, че доста роли – 9 от всички 15 заглавия в анкетата – все пак печелят някакви гласове. Това го оценявам като положителен резултат, защото явно различните зрители са намерили различен „аспект“ от изявите му на екран, който да харесат.
Учудена съм, че ролята му в "Step Up" печели толкова малко.

Но пък победителя в анкетата го прогнозирах още когато създавах темата. А ако се съберат гласовете за "Dear John" и "The Vow" се налага изводът, че основната си фенска маса Чанинг все пак е натрупал с ролите си на романтичен герой-любовник.

Най-радващото за мен, обаче, беше доста продължителното равенство в гласовете м/у първото и второ заглавие в анкетата.
Колкото и да са скептични настроенията и мненията за актьорските качества и способности на Чанинг, анкетата показа едно – хубава драматична роля, в която е поведен стабилно от интересен режисьор, може да му се получи добре.
Остава да се надяваме, че и той оценява мястото на такива филми в кариерата си и занапред може да им дава шанс. А това може и даде интересни положителни емоции за нас зрителите.


А сега ви каня в ПРОДЪЛЖЕНИЕТО на тази поредица, или ОПУС №13.
Фаталната тема от поредицата ще е посветена Колин Фарел (аз лично смятам, че му отива  Wink) и основният автор-консултант е Злата с метлата.  Grinning

Последна редакция: чт, 17 сеп 2015, 10:42 от мячик

Общи условия

Активация на акаунт