Професионални серии за коса - тема 83

  • 99 133
  • 757
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 4 740
Напоследък косата ми е във "война" с всичко от Керастаз...  #Crazy Нищо не й харесва, става суха, разхвърчана, с много фризита и без никакъв блясък... Мислех в началото, че е от определени маски, но сега е от всичко налично от Керастаз... Направо ужас, като се има в предвид колко неща техни имам... ooooh!
Въпреки всичко съм решила да си взема Кerastase initialiste и нещо от най-новите серии. Коя серия е по-хидратираща Керастаз Therapiste или Chronologiste?
Мился, че има вече ползвали ги...

# 481
  • Мнения: X
След първи опит с балсам и шампоан Ултра Мойсчър на Макадамия съм със смесени чувства... Очаквах нещо съвсем различно може би затова така балансирано ми е мнението, както усетих и самите продукти. Нищо прекалено хидратиращо или по-точно казано, не така хидратиращо както на мен ми се искаше. шампоанът очаквах да е напояващ, изглаждащ, вместо това го усетих като добре измивен, без да е агресивен и някак недостатъчно овлажняващ. Определено е по-груб в сравнение с обикновения шампоан Макадамия досега. Балсамът омекоти достатъчно и пооправи учудващото ми впечатление от шампоана, но въпреки всичко си остана просто балсам, тоест нищо впечатляващо, грижа за помежду другото за мен и моята коса. Непосредствено след изсъхване на косата, краищата се усещаха грубички и явно им трябваше нещо допълнително за да омекнат. На следващия ден косата бе много по-мека и хидратирана. Може би има вещества, които след няколко часа разгръщат пълния си потенциал, защото това съм го забелязвала с много други продукти. Това, което не ми хареса е липсата на обем и прекалено натуралното усещане за недостатъчност. Другият минус, който много ме издразни е силният, натрапчив, сладникав аромат, който за мой ужас продължи да се усеща и на следващия ден.

Остават ми да пробвам маската и ш-нът заедно с балсамът от тези за нормална коса. Единствено на маската залагам повече надежди.

# 482
  • Пловдив
  • Мнения: 1 120
След първи опит с балсам и шампоан Ултра Мойсчър на Макадамия съм със смесени чувства... Очаквах нещо съвсем различно може би затова така балансирано ми е мнението, както усетих и самите продукти. Нищо прекалено хидратиращо или по-точно казано, не така хидратиращо както на мен ми се искаше. шампоанът очаквах да е напояващ, изглаждащ, вместо това го усетих като добре измивен, без да е агресивен и някак недостатъчно овлажняващ. Определено е по-груб в сравнение с обикновения шампоан Макадамия досега. Балсамът омекоти достатъчно и пооправи учудващото ми впечатление от шампоана, но въпреки всичко си остана просто балсам, тоест нищо впечатляващо, грижа за помежду другото за мен и моята коса. Непосредствено след изсъхване на косата, краищата се усещаха грубички и явно им трябваше нещо допълнително за да омекнат. На следващия ден косата бе много по-мека и хидратирана. Може би има вещества, които след няколко часа разгръщат пълния си потенциал, защото това съм го забелязвала с много други продукти. Това, което не ми хареса е липсата на обем и прекалено натуралното усещане за недостатъчност. Другият минус, който много ме издразни е силният, натрапчив, сладникав аромат, който за мой ужас продължи да се усеща и на следващия ден.

Остават ми да пробвам маската и ш-нът заедно с балсамът от тези за нормална коса. Единствено на маската залагам повече надежди.

В общи линии същите са и моите впечатления  Peace, с тази разлика, че при мен косата си имаше обем. Ароматът е силно парфюмен, но не траен.  Шампоанът никак не ви хареса, по скоро балансиран го усетих. Аз обичам шампоана да разплита косата, да я прави мека. В тази връзка фаворит си ми остава Олео Релакс и скоро ще поръчам отново литър   Heart Eyes Балсама, както си писала и ти - оправя положението,  но чак някаква Ултра хидратация, не усетих.
Ще чакам да пишеш как ти е маската. Аз много се колебаех м\у нея и Ултра Мойсчър.

# 483
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 414
Този Олаплекс сега ми обърка месечния цикъл.  Joy Joy
Хубаво си бях свикнала веднъж месечно силен протеин,  после боядисване, после Дисциплин. Цветът ми се запазва добре.
Сега се чудя Олаплекса кога да си го намажа. Косата ми в момента е в ужасно състояние. Боя ми предстои към 5 август. Дали да го пробвам сега, за да му преценя всичките ползи или да оставя след боята. Аз се боядисвам с Иноа и косата ми след боядисване изглежда добре и без Олаплекс.
Вие как бихте постъпили?

# 484
  • Добрич
  • Мнения: 219
Този Олаплекс сега ми обърка месечния цикъл.  Joy Joy

Прочетох това изречение и се изцъклих, докато вдяна какъв е смисъла Laughing

Видях коса боядисвана с Олаплекс. Аз лично никаква разлика не видях и все повече се разубеждавам за тест.

# 485
  • Мнения: 310
Имам код за отстъпка на Макадамия. Няма да го ползвам и ако на някой му трябва, нека ми пише.  Peace

# 486
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 414
Този Олаплекс сега ми обърка месечния цикъл.  Joy Joy

Прочетох това изречение и се изцъклих, докато вдяна какъв е смисъла Laughing



Ами то си е така. На мен всичко ми е свързано с онзи цикъл. Като мине и си знам- протеин и боя на косата, козметик, педикюр. Сега този олаплекс кога да си го плесна на главата. Преди цикъла или след него... newsm78

# 487
  • Пловдив
  • Мнения: 1 195
Момичета извинявам се предварително, че искам да ми сдъвчете като на врабче информацията, но като видях колко много сте изписали, опитах да си систематизирам информацията, но тотално се обърках. Виждам има много от вас с огромен опит в козметиката за коса и въпросите ми са следните: Препоръчайте ми шампоан за коса изрусявана, но омазняваща се в корените, тънка и суха на върховете, да е по възможност до 30лв, също и подхранващи масла или спрей за след баня, нещо да не слепва и утежнява косата, по-скоро хидратиращи продукти, маски не обичам. Благодаря ви!

# 488
  • Мнения: 467
Момичета извинявам се предварително, че искам да ми сдъвчете като на врабче информацията, но като видях колко много сте изписали, опитах да си систематизирам информацията, но тотално се обърках. Виждам има много от вас с огромен опит в козметиката за коса и въпросите ми са следните: Препоръчайте ми шампоан за коса изрусявана, но омазняваща се в корените, тънка и суха на върховете, да е по възможност до 30лв, също и подхранващи масла или спрей за след баня, нещо да не слепва и утежнява косата, по-скоро хидратиращи продукти, маски не обичам. Благодаря ви!

На мен пък ми е странно някой като каже, че не обича маски. Тя маската си е тази, която подхранва, балсамите на английски се казват кондиционери, защото това им е работата - да приведат косата в кондиция, т.е. да я подредят. Финишите са със същата цел. Шампоаните пък трябва най-вече да измият. Не съм най-големият специалист, но косата ти се омазнява в корените, а е суха по краищата, защото надолу абсорбира себума и даже не й достига. Избери си някакъв мек шампоан и си я мий често, а надолу пробвай с маски, които не утежняват - Дийп Кеър на Лакме и включи протеин, след като я изрусяваш (двустъпковия на Афоджи). Хидратиращ спрей за след баня, който е евтин и не утежнява е Л2 на Лакме.
Скрит текст:
Момичета, аз завърших и то с отличен. Благодаря ви за помощта и се почерпете за мое здраве

# 489
  • Пловдив
  • Мнения: 1 195
Благодаря за бързия отговор, маски не харесвам, но балсами ползвам само по върховете и това ми беше питането за нещо неомазняващо и хидратиращо. Ще разгледам продуктите, които ми препоръчваш! Поздрави!

# 490
  • София
  • Мнения: 10 858
Арадия, честито завършване и успешна реализация!    Peace

# 491
  • Мнения: 4 740
Аз пък откакто започнах да ползвам маски и то от най-тежките и мазни, косата ми спря да се омазнява в корените... #Crazy Беше ми писнало да ходя със сухи и заплетени краища и мазни корени и реших да мина на тежката артилерия... Сега косата ми не се заплита и корените ми не се омазняват... А да не казвам, че много от маските ги слагам и в корените... Така, че маските нямат нищо общо с омазняването на корените, това е по-скоро хормонален или друг проблем. Понякога неправилното подбиране и съчетаване на продуктите за коса води до ефекта мръсна и клечкосана коса или мазни корени... Peace

# 492
  • Sofia
  • Мнения: 4 471
Аз пък откакто започнах да ползвам маски и то от най-тежките и мазни, косата ми спря да се омазнява в корените... #Crazy Беше ми писнало да ходя със сухи и заплетени краища и мазни корени и реших да мина на тежката артилерия... Сега косата ми не се заплита и корените ми не се омазняват... А да не казвам, че много от маските ги слагам и в корените... Така, че маските нямат нищо общо с омазняването на корените, това е по-скоро хормонален или друг проблем. Понякога неправилното подбиране и съчетаване на продуктите за коса води до ефекта мръсна и клечкосана коса или мазни корени... Peace

Aradiq това се опита да каже, но остана неразбрана  Rolling Eyes Балсамите не третират, те маскират (замазват, приглаждат), но... 

# 493
  • София
  • Мнения: 10 858
Пътечке,  Peace
Не се плашете от маските, най-много да ви оправят проблемите. Колкото по-малко балсами и маски, толкова по мазна в корена и суха по дължините коса.

# 494
  • Мнения: 2 006
Като каква определяте маската KÉRASTASE CHRONOLOGISTE ?

За този балсам http://www.zlatnaribka.com/silno-hidratirasht-balsam-philip-king … ure-extreme-75-ml на ФК ли коментирахме че ефекта му е като на маска ?

Затрупала съм се с хидратиращи продукти, но косата ми все е суха и разхвърчана ( с фризита ). Особено сега след морето, а ми предстои и още едно.

Преди 2 дни в салон ми направиха терапия на лореал и косата ми стана точно такава каквато искам да е, но ефекта беше до следващото измиване  Sad


Започвам да си мисля дали не прекалявам с хидратацията и да и имам обратния ефект.
Имам маската на дисциплин но тя пък ми втвърдява косъма ( и пак имам фризи ефекта ) ....

( не знам как да кача снимка от телефона си, и ако желая после да я махна как да го направя )

Общи условия

Активация на акаунт