Резултати от биохимичен скрининг

  • 4 834
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте, искам да попитам относно резултатите ми от БХС. На 38 години съм и относно рискът за болест на Даун, пише следното: Комбиниран риск за болест на Даун е 1 от 20000 бременни, а възрастовият риск за болест на Даун е 1 от 200 бременни. Някой знае ли дали са нормални тия показатели?

# 1
  • Мнения: 47
Да,нормален е резултата.Гледа се комбинираният в твоят случай е повече от добър резултата.Възрастовият винаги е стряскащ след една определена възраст.Не се притеснявай,чудесен е резултата.

# 2
  • Мнения: 733
Според това, което съм чела, са нормални. Заради годините ти е излязъл резултат 1:200 (моят беше 1:210, аз също бях на толкова години). Тогава писах на проф. Кременски от НГЛ и той ми каза, че е наред. Просто във формулата за изчисляване на риска е заложена и възрастта на жената, т.е., ако тя е по-висока, тогава софтуерът изчислява, че рискът е по-висок. По-важен е комбинираният риск, който при теб е нисък. Ако не си спокойна, можеш да пишеш на професора във форума на НГЛ. Човекът отговаря много бързо и изчерпателно. Копирай и публикувай си цялото изследване: http://lmpbg.org/new/forum/index.php

# 3
  • Мнения: 5
Благодаря, момичета!

# 4
  • София
  • Мнения: 779
Резултатът ти е супер Wink
Според мен няма смисъл да се прави БХС, защото изследването е основано на статистически данни.
Радвай се на бремеността си  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт