Висока температура!

  • 1 047
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 92
Здравейте,майчета!

Детенцето ми (на 1г.) вчера вдигна висока температура 39.0 и го заведохме до спешния. Изписаха ни Нурофен и Панадол за деца да ги редуваме и антибиотик, ако те не помогнат.  
Казаха че имаме и червено гърло.

Температурата днес не беше висока 36.8  но сега като я измерих е 38.0
Охлаждам го с водичка сега.
Не искам да го тъпча с антибиотик след като не се знае какво му е. Много ми е притеснено.
Дали не е летен вирус?
Дайте съвети.

Благодаря!

# 1
  • Мнения: 25 773
Дали не е летен вирус?
Дайте съвети.


Какво е - не можем да гадаем. И не трябва!
Заведи го при личния му педиатър, за да го прегледа и да му назначи адекватно лечение.

# 2
  • Мнения: 5 513
Моя не е боледувал от друго освен от зачервено гърло.На вашата възраст правеше точно такива температури.До към 2г и половина всяко зачервено гърло беше с 39 градуса по 2 дни.Докато подейства антибиотика.
Лично аз се страхувах да не направи гърч.Давах антибиотика,който ми предписваха.Пък и ме беше страх да не слезе на долу.

# 3
  • Мнения: 7 325
Нашата педиатърка не дава АБ, дава температуропонижаващи сиропчета и препоръчва наблюдаване. На третия ден трябва да има подобрение, ако не изписва нещо. Вирусните инфекции не се лекуват с АБ. Моята дъщеря изкара доста кофти вирус преди месец, на третия ден беше много зле, четвъртия вече нищо и нямаше. Аз лично не бързам, ако видя влошаване тогава давам и то ако е изписан. При нас е невъзможно да се купи АБ от аптеката без лекарска рецепта.

# 4
  • Мнения: 46 573
Почти всички вируси са с Т 3-4 дни.
АБ не действа, няма как да повлияе на вирус. Но понеже след 3-4 ден Т започва да спада и заслугата се дава на него.
За червено гърло е абсурд да се изпише АБ. Че то по тази логика за всяка настинка трябва се пие  Crazy
При доказана бактерия не бих се колебала. Но с антибиограма, разбира се, при която излиза какво е точно, иначе се лекува на сляпо и не е сигурно, че ще го уцелят. После се оказва, че бактерията през цялото време си е продължавала да работи.
Има и болести, които се влошават, ако се даде АБ, примерно Варицелата се кара много тежко. Инфекциозната мононуклеоза пък, която се лекува с витамини, може да нанесе поражения, ако се замаже с АБ, вместо да се назначи правилно лечение.

С една дума - намери си лекар, който ще назначава адекватно лечение, а не - Оооо, червено гърло? Сопол? - АБ!

# 5
  • Мнения: 8 304
Дали е вирус или не, ние тук няма как да кажем.
Заведи детето на ЛЛ. Нормално е спешното отделение да изпише и АБ. Този лекър вижда детето сигурно за първи път и няма идея дали ще се повлияе от Нурофен и Панадол. Абсолютно нормално е да се застрахова. Щото ако детето ти се влоши, пак него ще ругаеш.

Така , че виж се с доктор на който му имаш доверие. И ти сама реши как ще действш.

Общи условия

Активация на акаунт