Лятно слънце грее,мама хубавее,а НОЕМВРИйското мъниче побутва я с ритниче-Тема 7

  • 32 149
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 954
Моите глезени започнаха да се подуват преди две седмици, вече не мога да си нося и халката. Положението не е весело.

# 691
  • Мнения: 339
Аз вече десетина дни се будя с болки в стъпалата. До към 11.00 часа ми преминават, но като се излюпя сутрин ми е много тегаво. Последната седмица се чувствам като слон. Качила съм около 8 кг. до сега - явно са много.
 Аз до сега май не съм имала такива контракции - или не съм забелязала. Утре съм на преглед и ще искам да ми пусне една МБ, че не съм пускала бая време вече. Дано и бебка да я гледа на видеозон, че ми е домъчняло много вече.

# 692
  • Мнения: 726
Момичета, мерси за пожеланията за бързо оправяне. Днес вече ми е по-добре главата, макар кръвното пак да е доста ниско.

От wizzair не мога чак толкова да се оплача, освен, че не ни дадоха предплатените места, но екипажа беше български и стюардесите бяха много любезни, та се погрижиха все пак да ни настанят заедно с мъжа ми на свободни на отиване, а на връщане даже правиха разместване из салона - не че имаше как да ни оставят да пътуваме прави.  hahaha
Недоволствам най-вече срещу персонала на летището - ама вие сте бременна?!  #Crazy Все едно съм извънземно. Ама кой месец сте, ама коя седмица, ама имате ли си медицинско  newsm78 Какво медицинско - авиокомпанията не иска никакви документи до 28 седмица, макар че аз си носих една бележка." Ама не знам сега, те от 26та нататък ги карат да попълват едни документи на последната проверка..." - и тя не знае, ама плаши гаргите. На последната проверка преди рейсчето нищо не ми казаха, даже не знам дали ме и видяха. Ама женището в Италия беше особено шокирано. Взе да ми се пеняви на италиански, но като видя, че не вдяваме обърна според нея на английски. Вика ни you are preg или нещо от сорта. То ние преположихме, каквоиска да каже, ама айде да го каже кат о хората моля. Мъжът ми и казва съвсем любезно "English, please". Тя като се разпенява, че това било на английски ?!? е не че моя англисйки е много добър, ама според скромните ми познания, английската дума е prenant, а не preg! Той и вика "yes, she is pregnant", тя нещо продължава да се пеняви и да си вика preg. Взе ми разпечатката на чекина и напиша подчертано PREG все едно съм прокажена и трябва да се вижда отдалече. Ние аха, аха да тръгнем към рейса и тя пак ни иска разпечатките - да се увери, че го е написала правилно...фу! Като ни обяснваха, че ни закъснява 4 часа полета, никой не ме питаше дали съм бременна и дали ще ми е удобно да вися по летището толкова време, а после изведнъж стана голямата драма как така съм тръгнала да летя бременна. И с тази беше едно обяснение кой месец съм, какво съм, коя седмица... все едно най-голямото ми желание да тръгна да им раждам в самолета и само чакам да излети, че да започна...
forestgreengirl, то до Италия е само 2 часа. Не е като до САЩ с няколко прекачвания. До там и аз не бих тръгнала. На мен полета до САЩ ми звучи като цяла епопея в небременно състояние, пък камо ли сега...

Аз с болки в стъпалата - не, но се будя с болки в кръста. Уж си избрахме възможно най-твърдия матрак, ама пак имам чувството, че потъвам в него. Sad А в Италия матраците бяха един ужас - то не бяха пружини, не бе чудо, това и меко не мога да го нарека - седнеш и потънеш наполовина. Всичко ме болеше сутрин като станех.

# 693
  • Мнения: 390
Е това отношение наистина е гадно! #2gunfire
Хм, мен пък от твърд матрак ме боли кръст, на мекичко ми е добре.

# 694
  • Мнения: 919
Всичко е наред с бебка! Нямам контракции. Док ми каза да намаля сладкото, включително плодовете. Че  това действало на увеличаване на околоплодните води или нещо такова, оттам притискане на матката и втвърдяване. Не знаех нищо по тоя въпрос, но ще внимавам вече. Иначе аз се скъсах тия дни да ям плодове, пък и сладко. Ама край. Каза също, че плацентата ми е първа степен. Това май е добре, а? Или не?

# 695
  • Мнения: 1 679
Доста съм изпуснала а от тела не мога да си вляза в бгмама-незнайно защо Blush Та бяхме и ние по морето и само ФБ следих чат-пат като имаше интернет в къщата дето бяхме отседнали Party
Виждам имали сте премеждия милички  bouquet Сега и болежки разни си имате с гръбче, кръст, стави... То и мен може да ме навести тази неволя скоро, дано ме отмине Praynig Само като стоя дълго време седнала ми се опъва гърба я от ляво
Как си Буболинче Hug
Бебоче- радвам се ,че нямаш контракции, само това дето да се намалят плодовете ми е странно малко. Ама може и да има някаква връзка. Имах извънмерно количество околоплодни води- лекарката се оплака, че изтекла бая вода от мен и намокрила целия екип..А аз преди това си се тъпчех с плодове #Crazy
Гемевар- ще го запомниш това пътуване със самолет hahaha
От компанията ме изненадоха, че сега щели да поемат до 500 лв на година за бременните жени изследвания (досега 350 и то ако се застраховаш с/у 100 лв) та мисля да оползотворя каквото мога, само 3 месеца са останали Joy Иначе моята бебка все в дясната половина на корема ми лежи, рита и т.н. харесала си е там и туй то Sunglasses И понякога корема ми е несиметричен такъв Mr. Green
Едит- сетих се за една тема дето коментирахте преди 10 страници някъде: за спането на бебето в същата или друга стая. При мен беше невъзможно с каката да я оставя в кошара като тя се връткаше и мрънкаше на 15 минути или в най-добрия случай на всеки час (говоря след периода на коликите- след 6те месеца) и до една година спях с нея на спалнята. Знам ( а и от опит смея да твърдя), че до 1 година не помни толкова добре бебето и тогава я сложих в кошарка без да има "адаптивен период" от тогава си спи отделно в нейно си легълце (освен ако не сме нещо на гости и няма удобства) .

# 696
  • Мнения: 919
Сега се разчетох за степените на зреене на плацентата. Ми то в първа се влизало между 30 и 34сед., пък аз съм 25-та. Това значи ли, че ще родя по-рано? Нещо ми е стряскаща тая перспектива. Другия път ще говоря с док за това. На вас казвали ли са ви в кой етап ви е плацентата? И мога ли да докарам до 9-ти месец, ако продължи за зрее така?

# 697
  • София
  • Мнения: 8 160
Моята е 0 още. Зреенето е индивидуално.

# 698
  • Мнения: 379
Сега се разчетох за степените на зреене на плацентата. Ми то в първа се влизало между 30 и 34сед., пък аз съм 25-та. Това значи ли, че ще родя по-рано? Нещо ми е стряскаща тая перспектива. Другия път ще говоря с док за това. На вас казвали ли са ви в кой етап ви е плацентата? И мога ли да докарам до 9-ти месец, ако продължи за зрее така?

Според мен се притесняваш прекалено, докторът е щял да ти каже ако има някакъв проблем с плацентата.

# 699
  • Мнения: 1 319
Beboche2015, сега погледнах документите от 2ра фетална, която правих в 20+1 и там пише Grannum Grade 0, т.е. степен 0. Но лекарите ми казаха, че всичко е нормално след феталната.

От форума намерих това
Аз говорих с лекаря, но все още не е сигурно дали ще продължа с него. Като напуснах кабинета доста се разстроих и се усещам като цяло, че съм доста изнервена и напрегната, все ми е криво, все срязвам близките, на плач ме избива за най-малкото Close

Хубавото обаче е, че ме прегледа и каза, че всичко е наред с бебка
 Heart Eyes

# 700
  • Мнения: 919
Мерси, момичета!
Ще мина на диета явно, за да не зрее твърде бързо, ако има полза де. Ама щом и док ми каза да намаля сладкото и плодовете. Гадно е, защото много ми се ядат, ама...

# 701
  • Мнения: 766
Такаа, вманиачила съм се да влезна в 7 м и взех да се чудя кога се влиза - знам, че е 27 гс  , но 26+1 ли , което е реално началото на 27 гс или 27 +1   newsm78 Вие кога ще казвате,че сте в 7 месец?

# 702
  • Мнения: 408
Аз го дебна с една програма на телефона и според нея пише така
"The sixth month of pregnancy begins and ends at 22 weeks to 26 weeks + 2"

# 703
  • Мнения: 766
Аз го дебна с една програма на телефона и според нея пише така
"The sixth month of pregnancy begins and ends at 22 weeks to 26 weeks + 2"
Звучи много добре- в моя полза Simple Smile Ти ме подсети да поровя в чуждите сайтове...то какво ли не му идва на ум на човек, който цял ден лежи

# 704
  • Мнения: 996
Аз се водя също по една програма на телефона,в момента съм 24с. и 2дена и смятам,че съм във 24,25 започвам след 5дни.
27г.с. трябва да влезеш в 7м. ,водя се по таблицата на 1стр.

Общи условия

Активация на акаунт