Проблеми с бъбреците и пикочните пътища 2

  • 80 070
  • 571
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 5 531
Здравейте и от нас.Ние с Мария се върнахме днес от непредвидена ,,Почивка'' в Пирогов.
nadia1202 , и аз съм водила Мария при д-р Митева.Наистина е много мила и обяснява много подробно и внимателно.И според нашето GP е и много добър специалист.Дано да нямате сериозни проблеми с малкият.
Mumi, успех в работата.Моето седене в къщи е доста по-дълго( с прекъсвания, защото от 2 години работя на 4 часа, по 2-3 дена в седмицата.)Ама Мария нали все ми е болна , и няма кой да я гледа, та аз  си я гледам.Точно мислих да я пусна от понеделник на градина и ето че поне още една седмица ще трябва да си седи в къщи.
 Hug на всички

# 406
  • Мнения: 186
chochka_nadik, еее да Simple Smile) вярно, че няма как да разбереш дали е първата урина, ама нека да е сутрешна. Нощем, като спи, никак или по-малко пишка и това прави първата сутрешна урина най-меродавна за изследване. Купувай само немски колекторчета, щото има едни турски, които не се залепват хубаво. Казваш в аптеката, че търсиш колекторчета за момченце, щото са различни от тези за момиченцата. И това е! Пиши какво е станало Simple Smile
marychery, а вие какво пострадахте, та се озовахте в Пирогов. Sad Дано не е нещо сериозно!!  Praynig

# 407
  • Мнения: 385
chochka_nadik, еее да Simple Smile) вярно, че няма как да разбереш дали е първата урина, ама нека да е сутрешна. Нощем, като спи, никак или по-малко пишка и това прави първата сутрешна урина най-меродавна за изследване. Купувай само немски колекторчета, щото има едни турски, които не се залепват хубаво. Казваш в аптеката, че търсиш колекторчета за момченце, щото са различни от тези за момиченцата. И това е! Пиши какво е станало Simple Smile
Аз пробвах турските, това ми предложиха в аптеката, сега ще знам!  ShockedОт другата седмица ще правим новите проби! Благодаря за загрижеността!  bouquet Ще пиша, силно се надявам да е чиста пробата! Но твърде е възможно и да не е, в 6мес от бремеността ми откриха тези бактерии в урината ми, докрай бях чиста, но знам ли може и да съм му ги предала Cry

# 408
  • Мнения: 5 531
Ами всъщност не точно пострадахме.От две седмици като ходи до тоалетната по голяма нужда, акаше и кръв.Аз все отлагах да я заведа на лекар, че прегледа си е гаден, но в сряда все пак се наложи да отидеме и в четвъртък ни приеха в болница за изследвания.Оказа се фисура(нещо като цепка на червото,)и сега ще е малко на диета. Crazy

# 409
  • Мнения: 186
chochka_nadik, а сега, де! Питала ли си лекар дали е възможно да си му предала бактериите?

merychery, как пък се е появила тази фисура? Ех, нашите премеждия край нямат!!  Cry

# 410
  • София
  • Мнения: 7 097
Ами всъщност не точно пострадахме.От две седмици като ходи до тоалетната по голяма нужда, акаше и кръв.Аз все отлагах да я заведа на лекар, че прегледа си е гаден, но в сряда все пак се наложи да отидеме и в четвъртък ни приеха в болница за изследвания.Оказа се фисура(нещо като цепка на червото,)и сега ще е малко на диета. Crazy

Съжалявам за премеждията ви  Rolling Eyes, но това е по-малкото зло. По-добре, че не е вътрешна причината за кръвта. И Калина ми е била с фисура и имаше кръв по акото, но се оправи. Даже не искаше да ака от страх, че ще я заболи. Целуни Мария и да се оправя по-бързо!   love001

# 411
  • Мнения: 5 531
 Heart Eyes Hug на всички

# 412
  • Мнения: 109
Здравейте. Аз следя форума редовно, макар че рядко пиша. И ние бяхме при доц. Анадолийска, последва микционна снимка, рефлукс/3та степен/ и консултация с Буева. Няма да коментирам какво ни каза Анадолийска, защото тя нищо не ни обясни. Само че излязохме паникьосани и уплашени от нейния кабинет и всичко, което разбрахме е че е сериозно...Затова се свързах с Буева, която макар да беше в отпуск ни прие за консултация. Много внимателен преглед и разговор. Потвърди рефлукса, както и лечението/Суметнолим 2х2 - 3 месеца/, но според нея рефлукса е вторичен. Детето е с хроничен запек от 1г10м/ почти година и половина/. Тя ни обясни, че от запека се притиска пикучния мехур и част от урината се враща обратно в бъбреците. Освен това според нея никога не е правила пиелонефрит, тъй като никога бактериите на са били повече от 10 3-4. Обърна внимание на хранене, което да подпомогне перисталтиката. Много внимателна докторка. Ще пием Суметролима, като перманентна мярка за бактериите и ще следим урините.
Искам да питам повече за боровинките - те на кое точно помагат и в какъв вид/ имам предвид само плода ли е лечебен или и листата/. Ще бъда благодарна на всякаква инфо за подобни алтернативни методи прилагани при бъбречни проблеми.

# 413
  • София
  • Мнения: 120
marycherry, съжалявам за "почивката". Бързо оздравяване на Мария!

Ние чакаме да излезе резултата от стерилната урина на 7-ми и в петък мисля да ходим на преглед при Анадолийска. Ако се е върнала от отпуск естествено. А като направим снимката задължително ще се свържа и с Буева. Но засега не искам пак да ходя при нов лекар. Всеки ми казва по нещо ново и направо се побърквам.

# 414
  • Мнения: 1 802
nuzaria  чувала съм за сока от червени боровинки, че е полезен да се пие при проблеми със бъбреците и пикочните пътища. Пие се само сокът от плода. Но той само облекчава симптомите,  не лекува въпаленията  Wink 

# 415
  • Мнения: 1 802
Обаче се поразрових във Google и намерих това http://care.hit.bg/CH/07.html ,тук пише за листата на червената боровинка

# 416
  • Мнения: 109
Елеонора76, благодария за насоката. И аз ще се разровя из нета.

# 417
  • Мнения: 385
Някой ходил ли е при нефролога в "Детско здраве". Имате ли някакви отзиви? newsm78

# 418
  • Мнения: 186
chochka_nadik, ако това е др. Русинов - много е симпатичен. Той ни даде направлението за ЯМР, защото в Педиатрията бяха надвишили лимита си и отвреме-навреме ходим при него да ни преглежда. Много е спокоен и обстоятелствен в обясненията си. Преглежда само в нефрологията (където е в хемодиализата) и в Детско здраве. Simple Smile За него ли питаш?

# 419
  • Мнения: 385
chochka_nadik, ако това е др. Русинов - много е симпатичен. Той ни даде направлението за ЯМР, защото в Педиатрията бяха надвишили лимита си и отвреме-навреме ходим при него да ни преглежда. Много е спокоен и обстоятелствен в обясненията си. Преглежда само в нефрологията (където е в хемодиализата) и в Детско здраве. Simple Smile За него ли питаш?
Благодаря за отговора!  bouquetИзпратиха ни при нефролог в Детско здраве, но дали е същия?!  newsm78Вероятно да, мисля че там е само един! Ще гледат бъбречетата на малкия за всеки случай! Той е на 4 мес. дали е вреден ехографа ? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт