Въшки

  • 300 139
  • 1 313
  •   2
Отговори
# 420
  • Мнения: 46 526
Възможно е...
При нас засега в училище няма, но съм заредила ампулите, че направо се стряскам като ви чета  Confused

# 421
  • Мнения: 8 942
Да, ужасно е. Дъщеря ми категорично няма след неостомозана, но мен много ме сърби главата. Обаче и предния път ме сърбеше, предполагам от самия препарат, но яко се филмирам. Sad

# 422
  • София
  • Мнения: 38 537
Хайде и ние в отбора отново. Бях купила Хедрин в началото на уч. год., сега пак сложих от него.

# 423
  • Мнения: 431
Здравейте, след дълга борба днес и аз взех неостомозан ампула 5мл. Моля ви кажете ми точно как да го разредя, по мои изчисления тези 5мл са за 5л. вода. Има ли странични въздействия и кога може да се измие косата след намазване.

# 424
  • Мнения: 8 942
Една ампула слагам в около 500 милилитра топла вода, ползвам буркан. Поливам косата, връзвам с найлон и кърпа и стоя така половин час. На сутринта мия косата. По спомен е това, което Не се сърди човече написа тук.

# 425
  • Мнения: 431
Една ампула слагам в около 500 милилитра топла вода, ползвам буркан. Поливам косата, връзвам с найлон и кърпа и стоя така половин час. На сутринта мия косата. По спомен е това, което Не се сърди човече написа тук.

Една ампула от 5мл в 500мл вода ли? не е ли прекалено концентрирано така? мисля, че трябва да е 1:500

# 426
  • Мнения: 46 526
Ветеринарната лекарка, която ми го препоръча каза 500 мл.
Според нея няма алергични реакции, години наред маже всички хлапета в квартала, освен нейните.
alina_si е обяснила останалото. Косата не се измива и не се суши след намазването (маже се на суха коса, обилно, така че да изглежда накрая мокра, като току що къпана).
30 мин. се седи с плик.
После се маха и се оставя да изсъхне сама.
Ако мажеш вечерта, сутринта като станеш може да миеш.
Успех!

# 427
  • Разград
  • Мнения: 377
Чета Ви от две седмици, защото и в нашето училище, явно има бум. Купих Виприн - пълен боклук, то не беше лосиони и шампоани, защото имам две дъщерички и моята коса.
 После взех Хидрин, той помогна, но в четвъртък, отново. Чистя всеки ден и е кошмар. Днес намазах каката, която е втори клас, с кучешката ампула и утре, сутрин, ще я къпя. Аз нямам нищо, но от мазане ме сърби, повече, дори, главата.
Само да попитам нещо, ако може? След като стоя, поне, 1.30ч. с шапка за баня, след като я прегледах, отново, открих една жива гнида - Какво да си мисля и правя?
Въшка нямаше, но днес на обед убихме една голяма кръвопийца.
Просто, вече, нямам идея. Постоянно казвам на класната, на други майки, спрели сме контакти с деца, детето не излиза и не играе с никого, не ходи и на заниманията си - страничните, за да не пълним децата, но нея някой я пълни. Ако и с ампулата не стане, направо, ми идва да се  #2gunfire

# 428
  • Мнения: 8 942
Ще стане. Утре като я измиеш и ще видиш, че няма да има.
Пускай я известно време със сплетена коса на училище.

# 429
  • Разград
  • Мнения: 377
Давам отчет:
Смятам че се избавихме. Открити са 3 бели гниди, които падат много лесно. На малката ще разбера утре.
Сега моля за съвет за най-ефикасното за предпазване от тази напаст. Какво е най-силното, доброто, което държи въшките далече от главите?
Ще съм Ви много благодарна! Hug

# 430
  • Мнения: 8 942
Известно време нищо, неостомозана ще действа няколко дни. След това някакви етерични масла.

# 431
  • Sofia
  • Мнения: 2 487
Ето това нещо върши много хубава работа за превенция  Peace

# 432
  • Мнения: X
Само да ви кажа, че тук в Стокхолм ври и кипи от въшки. В първи клас беше някакъв ужас, след това две години дъщеря ми се опази, но преди месец пак се зарази в новото училище.  Процедирам по следния начин - мажа с Linicin Shampoo http://www.linicin.se/behandla-loss/linicin-10-min-shampoo/,  изплаквам след 10 мин (аз чакам 20 мин). След това слагам обилно количество обикновен балсам и започвам да реша с ето този гребен http://www.apotea.se/nitfree-luskam?gclid=CjwKEAiAoOvEBRDD25uyu9 … XJEXpZBoCzRfw_wcB

Гребенът върши страхотна работа, защото е с дълги зъбци - разделям на кичури, косата както казах е с балсам за коса и лесно се реше, започвам от корените към върха. Накрая по гребена остава балсама не само с въшките, но и с гнидите. На следващия ден като направя проверка намирам по една, две, максимум три гниди и отпада ръчното чистене на гнидите косъм по косъм.

След това всяка сутрин пръскам косата с Linicin Спрей http://www.linicin.se/forebygg-loss/, докато и другите се изчистят. Общо взето бързо справям с този проблем, но винаги е голям стрес за детето.

# 433
# 434
  • Мнения: 1 705
Присъединявам се към темата  Sad След доста борба и редовно чистене и мазане, тъкмо си отдъхнах с дъщеричката ми и повярвах, че решихме проблема, и днес намерих на баткото една въшка. При Пипи унищожихме въшките от първото мазане с Виприн, но останаха живи гниди, с които дълго се борих, с какво ли не. Себе си мазах, но като не мога да си прегледам сама косата и все имам чувство, че нещо пълзи... Купихме Хедрин за профилактика, ами след като напръсках всички, уж да не хващаме повече, и Яни днес имаше една. Загубих кураж вече и сякаш нищо не помага, всеки ден гледам и чистя коси, повярвах, че сме се отървали и днес изненада. Пазя една ампула Неостомозан, но ако ще се заразяват през ден направо не знам...

Общи условия

Активация на акаунт