Въшки

  • 299 927
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 475
И ние във отбора на въшлясалите от детската градина - дъщеря ми е с къдрава до кръста коса, не ме питайте, вчера,като и видях по скалпа лазещи буболечки, зле ми стана- Купих Паранит, гола вода е- стоя половин час , по гребена , до колкото можах да бръкна в главата и с това гребенче, намерих три въшки уж умрели, почнах да я суша и да се опитвам да я реша, по принцип в нейната коса се разресва само и единствено или с балсами или със спрейове за  разресване, този път нищо и о чудо - въшките  падаха и възкръсваха Mr. Green, падаха по едни бели листа,които бях застлала под нея и се движеха- т.е този Паранит, само ги е зашемитил- та равносметката засега е 8 въшки и точно 10 гниди, вчера два часа, днес три часа търсене, защото в тази нейната коса, която е светла и гнидите се сливат с нея- дано няма повече - довечера ще я намажа с балсам от нашите и ще се пробвам пак с металния гребен доколкото е възможно,  дали ще падне нещо- след 7 дена пак ще я намажа с Паранита- въпреки,че според мен е гола вода.

На мен ми е странно 8 въшки и само 10 гниди- дали в неделя не са я полазили или са още от петък, но пък от цели 8 въшки не  би ли трябвало повече гниди да открия?

Иначе вчера съм изпрала всички чаршафи, хавлии, пижами, кърпи на 60 градуса, дано ако има нещо по тях да измрат гадинките.

# 301
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 537
Двете деца , майка ми е аз ... мъжо и плешив ..... просто чудесно ...

# 302
  • Мнения: 258
Здравейте,и аз се включвам в тази ужасна тема.....с малкия имахме въшки. Изчистих ме се, и сега се чудя за превенция и пръскала. Купила съм Масло от Чаено дърво и Treat and go май така беше. Колко често мога да ги ползвам знаете ли?А от маслото съм сложила във всички шампоани,за всеки случай.

# 303
  • Мнения: 1 463
Ох, не мога да разбера аз нещо с тези въшки.
Отивам на лекар, пак ми казва, че имам невродермит.
Обаче малкият видях, че имаше въшки и гниди. Чистихме се всички. Че и баща му имаше сърбеж по главата.
 Кучешкото няколко пъти го пробвахме.
От първия път не стана.
Та така, въшки ли, невродермит ли, не знам на кого да вярвам..

# 304
  • Мнения: 258
Ужасно е! Бях ги забравила, но от тук нататък следя положението!!!! Ние решихме проблема от раз, но детето е на 5г. и е момче,та с баща му се подстригаха 0 номер. Аз съм с много дълга къдрава коса. Едно шише Виприн,веднага след него се боядисах,беше ми за първи път!Кучешко то го купих но не съм го сложила още 3 ампули взех. И разни масла,всички за които е писано тук. Малкия го пръска с тях и в шампоаните....а бе ужас.

# 305
  • София
  • Мнения: 5 285
Ние приключихме драмата с мазаниците елегантно. Купихме електрически гребен и го превърнахме в част от дневния ритуал. Задължена съм на приятелката, която ни даде да пробваме, защото не вярвах, че работи. Струва си всяка стотинка. Води се "ЕЛЕКТРИЧЕСКИ ГРЕБЕН ПРОТИВ ПАРАЗИТИ"

# 306
  • Мнения: 1 153
Това са ново поколение въшки, супер устойчиви. От ноември не сме имали, но още циркулират из училищата.

# 307
  • Мнения: 258
Може ли да обясните по-подробно за този електрически гребен? Убива ли гнидите? Как се ползва?

# 308
  • Мнения: 46 515
Това са ново поколение въшки, супер устойчиви. От ноември не сме имали, но още циркулират из училищата.
Просто няма свестни препарати и хората не могат да си изчистят децата.

# 309
  • София
  • Мнения: 5 285
Да не стане реклама, ама напишете в Гугъл и излизат инструкциите. Накратко, "работи на базата на електрически заряд между зъбите на гребена, който при контакт с паразитите и техните яйца ги убива. Електрическият заряд е изключително нисък, не се усеща при употреба и е абсолютно безопасен". Потвърждавам описанието. Нашият е МЕДИСАНА.

# 310
# 311
  • Мнения: 258
Помогнали ви? Да поръчвам и аз

# 312
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Момичета и аз бях тръгнала да го поръчвам, но разбрах, че работа не вършел никаква...И то от чивека , който го продаваше  newsm78

# 313
  • Мнения: 2 774
Това са ново поколение въшки, супер устойчиви. От ноември не сме имали, но още циркулират из училищата.
Просто няма свестни препарати и хората не могат да си изчистят децата.


Има, има, твоята препоръка за кучешката ампула свърши чудеса при нас.
Два пъти се мазахме, но втория път си беше, защото аз така си бях наумила.
Та 2 ампули използвани в рамките на 14 дни, изпиране на чаршафите и калъфките на 90* (толкова ли е макса на пералните  newsm78), изпиране на ниски градуси и прибиране на всички якета с кашулки, шапки и др такива.....и сме чисти. А, аз бях  силно психясана  Embarassed, когато малкия се прибра от у-ще със стряскащата за мен новина. Бях в шок, честно. Имайки в предвид, че цяла седмица се дръгнах като бъхлясала котка и се чудех какво му става на този нов шампоан, защо така ми дразни кожата и въобще, въобще не се бях досетила за вариант въшки, новината ми дойде като шок  Mr. Green.  Всеки понеделник преди да ги пусна на у-ще и ДГ ги напръсквах с Хедрин Protect & Go. Вече почти 2 месеца сме чисти, за моя радост  Laughing.
Благодаря, Не се сърди, човече  bouquet, за информацията.

# 314
  • Мнения: 258
Значи и аз съм купила ампули само за мен, той малкия е вече подстриган. Не съм ги ползвала още. Всяка вечер стоя намазана с нещо. За всеки случай. Ампулите как се слагат точно ще споделите ли? Благодаря. В момента и аз съм психясала яката. Постоянно се мажат с какво ли не и така вече цяла седмица. Кажете за ампулите. Sad

Общи условия

Активация на акаунт