Порцеланови фасети

  • 175 107
  • 529
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 463
Д-р Венелинов, моля ви, препоръчайте ми на лични ваш колега в София, работещ с добри материали и лаборатории. Видях вашите снимки на случаи, но за съжаление сте ми доста далече. Sad
Имам огромни фотополимери от вътрешната страна на 2-та предни зъба и една метелокерамика , които искам да "ремонтирам" newsm62 Тези фасети дали са подходящи за предните ми зъби, все пак те са подложени на натоварване, а  аз имам много тънки стени от самия зъб, или бондинг ще е достатъчен newsm78

# 16
  • Мнения: 5 622
 И аз искам да знам, но за Варна  Wink Може и на лична бележка  Peace

П.С. Специално за Порцелановите фасети се интересувам  Peace

Последна редакция: пт, 01 сеп 2006, 11:46 от БУБА

# 17
Д-р Венелинов, моля ви, препоръчайте ми на лични ваш колега в София, работещ с добри материали и лаборатории. Видях вашите снимки на случаи, но за съжаление сте ми доста далече. Sad
Имам огромни фотополимери от вътрешната страна на 2-та предни зъба и една метелокерамика , които искам да "ремонтирам" newsm62 Тези фасети дали са подходящи за предните ми зъби, все пак те са подложени на натоварване, а  аз имам много тънки стени от самия зъб, или бондинг ще е достатъчен newsm78
Понеже още не съм разучил подробно сайта, не виждам къде мога да ви пратя лична бележка. Изпратете ми моля ви вашия мейл и ще ви пусна телефони на него.

# 18
  • Мнения: 5 370
Д-р Венелинов, моля ви, препоръчайте ми на лични ваш колега в София, работещ с добри материали и лаборатории. Видях вашите снимки на случаи, но за съжаление сте ми доста далече. Sad
Имам огромни фотополимери от вътрешната страна на 2-та предни зъба и една метелокерамика , които искам да "ремонтирам" newsm62 Тези фасети дали са подходящи за предните ми зъби, все пак те са подложени на натоварване, а  аз имам много тънки стени от самия зъб, или бондинг ще е достатъчен newsm78
Понеже още не съм разучил подробно сайта, не виждам къде мога да ви пратя лична бележка. Изпратете ми моля ви вашия мейл и ще ви пусна телефони на него.
Докторе, ако се регистрирате, ще можете да пишете на ЛС и на вас да пишат също.
И аз ще поразгледам, щото си имам два кривички предни горни зъба

# 19
И аз искам да знам, но за Варна  Wink Може и на лична бележка  Peace

П.С. Специално за Порцелановите фасети се интересувам  Peace

За желаещите от Варна (или тези, които могат да дойдат до Варна), за консултация, съвет или лечение ще намерите телефоните и мейл адреса ми от моят сайт:
www.venelinov.com

# 20
Направих си регистрация и чакам да я активират
 Grinning

# 21
  • Мнения: 5 622

 Мерси на д-р Венелинов за личната бележка  Peace

Имам въпроси, на които ще се радвам да ми отговори.

И понеже говорим за фасети, искам да питам и за избелването на зъби. Как и къде се прави. Гледам доста от фолк певиците са се поизбелили  Laughing, значи има ефикасен метод за това  Wink


За фасетите имам и още едно питане- слага се върху здрав зъб ли или има някакво пилене на зъба(основата) върху която се слага?
И с каква цел точно се слага порцелановият фасет?


П.С. Абе момичета, аз мога ли да пращам ЛС на някой, който няма публикации? Щото искам да пратя бележка на д-р Венелинов, но той няма още публикации, та си мисля, че няма да има възможност за ЛС  Thinking

# 22
  • Варна
  • Мнения: 451
Какви публикации трябва да имам за да можете да ми пращат лични съобщения.
До тогава, ако искате ми пишете на rosen@venelinov.com
За тези, които не се притесняват може да ми пишете тук, а аз ще публикувам отговорите пак тук, за да могат повече хора да четат за естетичната и възстановителна стоматология (фасети, бондинг, зъбни "светулки" избелване на зъби, керамични корони).

# 23
  • Мнения: 5 370
Какви публикации трябва да имам за да можете да ми пращат лични съобщения.
До тогава, ако искате ми пишете на rosen@venelinov.com
За тези, които не се притесняват може да ми пишете тук, а аз ще публикувам отговорите пак тук, за да могат повече хора да четат за естетичната и възстановителна стоматология (фасети, бондинг, зъбни "светулки" избелване на зъби, керамични корони).
Ми айде, да се престраша аз.
Дайте, моля ви, някакви , макар и ориентировъчни цени, за повечето процедури.
Примерно за избелването на зъбите и за фасетите.
Както и повечко инфо.
Мерси.

# 24
  • Мнения: 5 622
Да, аз нарочно тук си постнах въпросите, за да можем да бъдем максимално полезни на всички. В предният си пост съм поставила някои от тези въпроси. Ще се радвам да ми бъде отговорено. За цените също е важно, добре, че Депешаркчицата се сети да попита  Wink

 Peace

# 25
  • Мнения: 630
Аз си ги избелих! Въпреки, че самия стоматолог каза, че нямам нужда и това си е риск. Е, да - болеше, беше неприятно/течеш като булдог/, имах увеличена чувствителност на зъбите по време на процедурите, не пих кафе, червено вино и др. оцветяващи храни и питиета, изтърпях 4 процедури по половин час, ефекта е за 6 месеца, струва 200лв. Ефект има - видимо по-бели зъби. След 6 месеца - пак, особено когато чух, че в щатите е въпрос на хигиена да си с бестяща усмивка/ Мъжа ми се връща от там/

# 26
  • Мнения: 5 622

 Аз чакам докторът да каже къде във Варна се прави изббелване и каква е точно процедурата, както и каква е ориентировъчно цената  Peace

# 27
  • Варна
  • Мнения: 451
Ми айде, да се престраша аз.
Дайте, моля ви, някакви , макар и ориентировъчни цени, за повечето процедури.
Примерно за избелването на зъбите и за фасетите.
Както и повечко инфо.
Мерси.

Разбира се различните процедури имат различни цени. Ще говоря основно за моите, тъй като съм запознат в общи линии с някой от цените на колегите.
За бондинг използвам два фотополимера (единият е модел 2003, а другия 2005). Основната процеура по лечението с бондинг струва между 150-180 лв. (зависи от количеството и вида материал). Допълнително се заплащат упойки, кофердам и евентуално wax-up(лабораторната форма на бъдещия зъб).
При Фасетите цените са други (ще цитирам само стоматологичната цена, защото работя с няколко лаборатории, а те имат различни цени). Цената на една фасете (на един зъб) е приблизително 250-300 лв. Допълнително се заплаща упойки, отпечатъци, временни фасети, mock-up.
Избелването е два вида-домашно-200лв. (ползвам ZOOM, Opalescence PF) и офис-избелване (между 280-400 лв.).
Керамичните корони са с цена приблизително 250-280 лв. (стоматологична цена).
Процедурата по лечението е следната: Вземам отпечатъци от, които се изработват гипсови ситуационни модели за изследване в лабораторията, изработват се восъчни модели на бъдещите зъби-wаx-up, те се обсъждат с пациента и тогава по тези изследвания се определя приблизително точна цена за цялото лечение.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 451

 Аз чакам докторът да каже къде във Варна се прави изббелване и каква е точно процедурата, както и каква е ориентировъчно цената  Peace

В моя кабинет избелвам по два метода-домашно и офис-избелване.
Обикновено работя с два-три вида избелващи системи: Zoom
www.zoomnow.com
Opalescence PF
http://www.ultradent.com/products/products.php?act=product&fid=1&pid=4
Ako искате повече информация за видовете избелване вижте тук:
http://www.venelinov.com/pdf/26.pdf

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Интересува ме болезнени процедури ли са поставянето на фасетите и бондинга... Свекърва ми казва, че много я боляло  Sick Тя има фасети на всички зъби и й е струвало 2000 лв... направиха й перфектни зъби.

Общи условия

Активация на акаунт