Порцеланови фасети

  • 175 173
  • 529
  •   1
Отговори
# 180
Д-р Тянков,
сега след всички тези обяснения, ако може по-конкретно  Laughing При извършване на цялата процедура без "компромиси" от двете страни, било то и финансови, ще се ангажирате ли с някаква гаранция? или не. След колко години ще трябва да сменям фасетите. 

# 181
  • софия
  • Мнения: 1 745
Много е важна подготовката за съвместната работа м/у пациент-стоматолог - зъботехник. Аз практикувам така: Обстоен разговор с пациента за това какви са точно очакванията му от мен. След рентгенови изследвания,фотографски снимки, ситуационни отпечатъци,компютърна симулация на бъдещия дизайн на зъбите,провеждам втори разговор,в който коментирам анализираната информация. Ако след това и двамата сме на едно мнение-чудесно!

Здравейте,д-р Тянков!
Бих искала да попитам,а за тази така наречена консултация,заплаща ли се ?

# 182
  • софия
  • Мнения: 1 745
И аз искам фасетииииии  smile3514!Ама се чудя кой да гледа малката докато ме "пилят" и "монтират"  Mr. Green...

# 183
  • София
  • Мнения: 3 452
Добър ден! Ако сте  провела курса на избелване .........................................
Благодаря за изчерпателния Ви отговор.
Наистина три седмици без кафе- започна да ми липсва, но от червеното вино и червените плодове се отказах- красотата изисква жертви, все пак  Wink
Пак ще си позволя да да поискам професонално мнение, защото това е също въпрос, който много ме вълнува- дъщеря ми разви неприятния навик да си смуче палеца, на година и два месеца е и упоребява пръста си преди заспиване, слава Богу, не го смуче пермамнентно, само тогава. Пробвах да я откажа, но засега я измъчих доста, явно е още много мъничка, моята стоматоложка все пак ме успокои, че деформациите не стават толкова лесно, независимо, че ме посъветва постепенно да започна да се замислям след няколко месеца ако не се откаже сама да пробвам пак да я мажа с Даум Ескол.
Въпросът ми е за увреждането на небцето и зъбките- по ваши наблюдения, за какъв период от време е възможно да настъпят деформации и изобщо цялостното Ви мненеие и съвет по този въпрос.
Предварително благодаря за отговора Ви- и на колегите Ви, които пишат тук, ще си посволя след това да цитирам коментарите ви в общите форуми- там има няколко теми по този въпрос.
От мен приятна почивка!

# 184
  • Мнения: 98
Д-р Тянков,
сега след всички тези обяснения, ако може по-конкретно  Laughing При извършване на цялата процедура без "компромиси" от двете страни, било то и финансови, ще се ангажирате ли с някаква гаранция? или не. След колко години ще трябва да сменям фасетите. 
Добър ден! Да,ангажирам се да ви дам гаранция. Ако се случи нещо по вина на стоматолога или зъботехн. лаборатория-изработва се наново за наша сметка. Но каква гаранция от битов или др.травматизъм можете да дадете вие?

# 185
Здравейте пак,

съжалявам, нямах време тези дни да вляза във форума.  Rolling Eyes Аз използвам зъбите си съвсем по предназначение, предполагам, че третиране на зъбите по същия начин, както преди поставяне на фасетите, е в реда на нещата, или ... ? Това не е ли достатъчна гаранция от моя страна. Все пак нямам желание да си изпиля зъбите, да вложа пари във фасети и после да загриза някой овчи кокал..примерно  Grinning 
И така, щом сте сигурен в качеството на работата си и ще ми дадете гаранция, обвързана с конкретен период от време...ми ще взема да дойда на място да си поговорим.  Grinning

# 186
  • Мнения: X
Имам зъб,  на който, беше направена при  преди две години пломба, при останала само една стена (знам, че тази пломба си имаше по - специално име, но не го запомних - с едно калъпче се оформяше).
Половината от тази единствена стена се счупи (глътнах частичката). Въпросът ми е има ли начин да бъде изграден зъба, без да се слага мост или имплантант. Става въпрос за 6-ти долен дъвкателен? И за какви цени говорим (от порядъка на десетки или стотици лева). Благодаря Peace

# 187
  • Мнения: 98
Добър ден! Теоретично има начини да се изгради фрактурираният зъб,но това зависи от мащаба на дефекта. Ако нямате болки,подуване,движение на други фрагменти от останалата част на зъба,шансът за успех се увеличава. Има техники,при които дори може да се отстрани единия корен ,а другия да служи като основа за коронка. Ако не се стигне до такива крайни действия,в повечето случаи зъбът се изгражда по директните възстановителни техники и той може да ви служи дълго. Разбира се всичко това зависи от конкретния случай Hug. Моят съвет е да не изчаквате,за да не се получат други усложнения. Успех!  Laughing

# 188
  • Мнения: X
Голямо благодаря за информацията   bouquet

# 189
  • Мнения: 485
Здравейте и от мен! На 32г и явно по наследство зъбите ми са много лесно разрушими,а след като родих направо останах както се казва без зъби-имам 9 извадени.На тези пък които са ми останали имам доста големи пломби.До този момент редовно ги "поддържам" колкото мога като редовно ми сменят пломбите,но до този момент никога не съм слагала нито мост,нито някакви корони,работата на личния ми зъболекар се изчерпваше с поредната огромна пломба.Почти всички зъби са ми мъртви и отдавна взех решение да направя каквото трябва ,за да спася каквото е останало,но се страхувам при кого ще попадна...Моят зъболекар работи с доста примитивна техника и въпреки че доста години разчитах на услугите му явно ще трябва да се замисля за нещо по-актуално.Искам да попитам-при такива случаи като моя,вие естетичните стоматолози ли провеждате кореновото лечение на зъбите ? Трябва ли да дойда с излекувани зъби и само да решите дали ще ми  слагате коронки и мостове или мога да дойда на преглед с всичките си проблеми на куп-вие да проведете лечението и съответно да зе заемете после с естетическата част?
Предварително се извинявам ако въпроса ми е тъп,просто наистина нямам представа....

# 190
  • Мнения: 98
Здравейте! Въпросът ви е съвсем логичен и уместен. Има държави,в които различни етапи от цялостното стоматологично лечение се извършват от специалисти в отделните специалности. Например преди да се предприеме обличане на зъби в корони,пациентът е посетил ендодонтист(специалист по кореновите леч-я) или ортодонт(сп-ст по коригиране на положението на з. в зъбната редица) и т.н. В БГ нещата са по-свободни. Аз като сравнително млад зъболекар(стаж-10г.) съм обучаван от генерация млади преподаватели, излезнали от закостенялата руска школа(която вече и тя се отвори за света). Ясно е,че няма идеални зъболекари,които да са добри във всичко. Затова аз се развивам в областите,  които са ми силни и от кото имам полза в моята практика. Голямо значение имат курсовете за усъвършенстване в бг и чужбина и многобройните семинари. В моята практика съм решил нещата така: извършват се всички  основни манипулации-от хирургични до козметични. ако се налага ортодонтска намеса-изпращам пац. на консултация със съответния спец-ст. Много може да се говори по този въпрос,но времето ме притиска. Лек ден
www.alphadent-bg.com

# 191
Интересува ме какво се случва ,когато решиш да си махнеш фасетите?

# 192
  • Мнения: 98
Зависи защо се налага да се сменят. Има различни причини: Неодобрение от пациента на дизайна на зъбите(но това се уточнява преди да се циментират),счупване на фасета или зъба под нея, ендодонтско лечение на зъба под фасетата и нужда от промяна на цвят или форма и т.н. При всички положения  тези проблеми  може да се коригират. Ако не ви се слагат отново керамични фасети,може да се изработят директни реставрации с фотокомпозит(бондинг)

# 193
Зависи защо се налага да се сменят. Има различни причини: Неодобрение от пациента на дизайна на зъбите(но това се уточнява преди да се циментират),счупване на фасета или зъба под нея, ендодонтско лечение на зъба под фасетата и нужда от промяна на цвят или форма и т.н. При всички положения  тези проблеми  може да се коригират. Ако не ви се слагат отново керамични фасети,може да се изработят директни реставрации с фотокомпозит(бондинг)
д-р Тянков , благодаря за разяснението.Следя вашите постове и Ви се възхищавам , защото са малко стоматолозите , които отделят толкова време за да информират пациента.

# 194

Общи условия

Активация на акаунт