Разбита нервна система - лечение, лечители?

  • 36 946
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Напротив, Лиляна, на НЯКОЛКО места си пише съвсем ясно, че е възможно временно симптомите на депресия, тревожност и суицидни мисли да се засилят, когато се почне лечение с АД. Така че не е смешно и не е за цитиране в смешките. Наистина  Peace

4 warnings on antidepressants causing depression

# 31
  • София
  • Мнения: 4 878

Има усилване на депресията:
"Моля, информирайте Вашия лекар, ако имате някакви медицински проблеми и по-специално:
Мисли за самоубийство и влошаване на Вашата депресия или тревожно разстройство"

Още за ДЕАНКСИТ табл. * 100 (DEANXIT tabl. * 100), цена и информация от Framar.bg: http://apteka.framar.bg/05000664/%D0%B4%D0%B5%D0%B0%D0%BD%D0%BA% … 0%D0%B1%D0%BB-100

# 32
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Но не пише, че това е реакция следствие на лекарството.

# 33
  • Мнения: 818
Лиляна, не знам защо спориш върло по тема, от която нищо не разбираш. Самото ти изказване, че "антидепресантите могат да влошат депресията" е бисер показва, че нямаш абсолютно никаква представа за какво говориш. Антидепресантите могат да влошат депресия, така е. Имаш ли идея на какъв принцип действат? Нямаш. Защото, ако имаше, нямаше да пишеш глупости. Това не са бисери, това е едно реално последствие от химията. Има сериозни странични ефекти и един от тях може да е влошаване на симптомите, заради които си започнал да го пиеш.
Нямам личен опит с такива медикаменти, нито с депресии и т.н., но както споменах по-рано, имала съм близки хора, с чиито състояние и лекарства съм запозната много добре поради естеството на отношенията ни. Поне се информирай малко преди да пишеш глупости... Ей така за себе си, остави че се излагаш тук.

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Скарлет, писах ти на лични  Hug

# 35
  • Мнения: 32
Лечение с енергия, за което може да потърсиш повече в интернет, е рейки. Това е енергията от космоса. В твоя случей ще е добре да се направи пълна програма сеанси. Един е на цена м/у 10 - 20 лв. зависи разбира се при кой. Правят ги най-често хора които се занимават с йога. А защо не пробваш и с нея? Действа оздравяващо както на тялото така и на духа!

# 36
  • Мнения: 1 765
Ако някой има информация за лечител или лечение, което повлиява разрушена нервна система, да ми пише лично съобщение моля.

Вече ходих и при няколко други психиатри, отричат, че лекарствата ме увредиха, искат да ме тъпчат с още повече лекарства, което няма да допусна. Повече увреждания няма да си причинявам. До гроб ще съжалявам, че се доверих на "лекарите" и "специалистите", за да разрушат здравето ми едва на 29 години и да ме лишат от нормално бъдеще. Само невролозите потвърждават уврежданията, но не предлагат никакво лечение. Само времето. Повече по лекари няма да ходя, не съм малоумна.

Ако някой има информация, която може да ми бъде от полза, моля да я сподели на лично.


Scarlet, а каква диагноза са ти поставили психиатрите?

# 37
  • Мнения: 137
Казах вече. Депресия, тревожност и паник атаки.

# 38
  • Мнения: 1 765
По принцип за леки форми на депресия се използва жълт кантарион. Само че доколкото знам употребата му прави кожата чувствителна на светлина. Има препарати на основата на жълт кантарион - ремотив и есберикум. Но те не трябва да се приемат заедно с антидепресанти. Можеш да прочетеш повече за действието на жълтия кантарион - това е уникална билка. Ако имаш паник атаки е може би добре да посетиш специалната тема за Паническо разстройство - има такава.
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=854717.0

# 39
  • Мнения: 137
В момента проблемите ми не са нито паника, нито депресия, а тази нечовешка абстиненция, за която имам нужда от помощ. Не мога да приемам никакви препарати, защото нервната ми система е съсипана и дори определени храни вече ми обострят симптомите, да не говорим за витамини, билки и добавки.

# 40
  • Мнения: 103
Здравей, scarlet86! Следях доста време темата ти, с надеждата някой, който е преживял това, което ти да ти помогне. Но виждам, че някои коментари може доста да те объркат.
В момента ти пише човек, който се е справил с паническото разстройство.
Няма да ти казвам какво е трябвало, и какво не е трябвало да правиш преди, мисля че коментари от сорта на "Не  е е трябвало да взимаш хапчета" са напълно излишни, искам да ви кажа, не сте ли имали такъв проблем- нямате думата, защото на теория е много лесно, но не ви пожелавам да разберете какво е всъщност, и искам да знаете как някои хора ви завиждат, че можете да вършите тези напълно  нормални човешки неща, но не го оценяте. Моята мечта беше  да се возя в кола с още 4 човека без да получа паник атака, или да седна от вътрешната страна на дивана, и от 2-те ми страни да има хора. ТОВА МИ БЕШЕ НЕВЪЗМНОЖНО. До сега- не казвам, че на моменти не се опитва да се върне, но аз съм там, готова да го посрещна.
Първо искам да ти кажа, хапчетата са за болни хора, ти НЕ СИ БОЛНА. Ти си уплашена. Имаш някакъв проблем, нещо, което те дърпа назад. Нуждаеш се от промяна на живота ти незабавно, махни дразнителя. Помисли за себе си, защото щом си получала паническо разстройство и депресия, ти не си мислила за себе си. Това не се получава от щастлив живот.
Живеем в доста трудни времена, все гледаме да сме силни, и стабилни. Игнорираме проблемите, защото мислим, че имаме по- важни- като работа, деца и т.н. Но идва един момент, в който тези леки тревожности, които си игнорирал, решават, че не мога да те чакат да ги чуеш повече. Избиват върху тебе като депресия, паник атаки. Атакуват те с най- големия ти страх, за да можеш да ги чуеш, иначе рискуват пак да ги пренебрегнеш.
Не подценявай страха, то е мощно оръжие, мани тез глупости "Страхът е хубаво нещо, само глупаците не се страхуват". Хубаво е да те е страх, да не си сложиш ръката на котлона, защото ще те изгори примерно. Но да оставиш този така "полезен страх" да те накара да не влизаш в кухнята е простотия.
Никога не позволявай на страха да контролира живота ти.
Сегашното ти състояние пак е страх, независимо от термините. Бях казала на едно момиче, приеми депресия, паник атаки, като твоето ядосано друго аз. То не иска да се страхуваш от него, нито иска да ти навреди. ОРГАНИЗМА ТИ НЕ ИСКА ДА ТИ НАВРЕДИ, ИСКА САМО ДА ГО ЧУЕШ. Стига се страхува, овладей се, чуй какво иска да ти каже, твоето наранено аз. Ще ти каже, че трябва да промениш нещо, било то работа, човека до теб, да изкупиш вина, която изпитваш.
Не се страхувай от себе си, защото няма за какво. Страхувай се от другите, но от тебе - не!
Едни съвети, за момента, когато получаваш пристъп, депресия, прекалено тревожност, атаки или каквото още там.
Първо- дишай, само през носа с диафрагмата. Не спирай да дишаш.
Второ- или ще ти е студено, или много горещо, опитай се ако ти е студено да се наметнеш с нещо, а ако ти е горещо - отиди на хладно.
Трето- трябва да останеш сама ако можеш, друг човек само ще ти пречи. Това някой да ти казва "Успокой се, това е само в главата ти" е най- големия ужас.
Четвърто- Пак казвам, няма от какво да се страхуваш, опитай се да чуеш изплашеното ти аз, не си казвай"Махни се, престани, искам да спре", а си мисли "Добре, този път ще те чуя, кажи каквото искаш".
Опитай се да се подготвиш предварително психически, мисли си "Хайде няма ли да идва тази паник атака, готова съм този път за нея". Победиш ли веднъж, от там нататък, ще стане много лесно.
Почвай лека по лека да се поставяш в "некомфортни за тебе ситуации".
Желая ти успех, дано съм ти била полезна.
Някои хора, като теб, мен, и много други, които са преживели тези неща, по принцип са доста чувствителни към случващото се около тях, макар и да не го осъзнават. Примерно сънувала ли си, и по време на съня ти, да знаеш, че сънуваш, но не можеш да се събудиш, защото си като парализирана в съня ти. Това е защото съзнанието ти се буди преди организма ти. Прекалена чувствителност. Не се страхувай от нея, използвай я в твоя полза. Някои от най- великите хора са имали такива проблеми, и са се научили да ги контролират, някои от тях даже ги наричаме гении.

Последна редакция: пт, 17 юли 2015, 08:44 от Radina S.

# 41
  • Мнения: 137
Благодаря ти Радина, аз не съм с паническо разстройство, а с тревожно-депресивно, което е по-тежко. Ако не бях в тежко състояние нямаше да започна никога тези хапчета. Бях станала 30 килограма, не можех да стана от леглото, да вървя, трябваше да ми правят системи, защото не можех да се храня от депресия и свиване на гърлото. Това наложи започването на хапчетата.

В момента състоянието ми е хиляда пъти по-тежко с неврологични увреждания, които може да ми останат за цял живот, и явно никой освен мен тук не е преживял такава тежка абстинентна реакция, или са преживели, но са повярвали на докторите, че е "рецидив на болестта" и пак са били натъпкани с хапчета и пак на химическата въртележка, от която аз отчаяно искам да се измъкна.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Аз не съм преживяла това, което си преживяла ти.
Но ти казах, че ти вярвам напълно и разказах своята история с моето заболяване БАР.
Освен това на ЛС ти оставих координати на специалист, който няма да те натъпче с никаква химия.

# 43
  • Мнения: 137
Благодаря ти, вихрогонче.

# 44
  • Мнения: 1 037
Само човек,който го е преживял може да разбере какво е да си напълно физически здрав,а душата ти да боледува...и за съжаление именно това "боледуване" те изцежда тотално та дори да не можеш да станеш от леглото! Силата да превъзмогнеш това състояние е само и единствено в теб!Не в лекарства, не в доктори!В момента,в който промениш мислите си,ти ще заживееш нов живот!Не си "тежко болна" - ти си здрава!Запомни това!Ще кажеш - как да мисля положително като се чувствам така и така,и не мога да стана от леглото?Давам ти един прекрасен сайт с всичката нужна ти информация dreamland-bg.Просто чети и попивай.В началото ще е трудно,впоследствие положителното мислене ще стане част от теб,а това е разковничето към изхода от това състояние.Приеми,че това през което преминаваш е единствено за твое добро,защото след това ще цениш много повече всеки един миг от живота.Никой незнае колко живот му е дадено от Бог,но всеки иска да го изживее пълноценно!Наред с положителното мислене ти препоръчвам следното:ТЕС,5HTP и Рескю Ремеди капки (уникални са при пристъпи на тревожност).Изгледай филма Тайната.И не забравяй - силата е в теб!Милиони са хората,които са преминали през това и днес се наслаждават пълноцено на живота.Можеш го и ти!

Общи условия

Активация на акаунт