Класическа хомеопатия - споделяне на опит и знания - 36-та тема

  • 74 163
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 3 499
asyalein , СРО симптом е (странен, рядък и особен - тоест индивидуализиращ)
http://www.filedropper.com/screenshot11  виж на прима виста рубрики.
Иначе си е на нервна почва усещания.

# 676
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
нищо не виждам на този линк... Thinking
какво е СРО симптом?

днес попитах китаеца, обясних му какво усещам. той каза: енергията е в процес на реорганизация и са това са дребни усещания, които не трябва да се появяват, но са като страничен ефект от движението на енергията....

преди съм имала зимно време усещане, че пръски вода падат по крака ми, докато газя из сняг и локви, което нямаше как да се случи, защото бях с ботуши.
сега с това топло и течащо е много неприятно, само се опипвам  Rolling Eyes

# 677
  • Мнения: 1 328
нищо не виждам на този линк... Thinking
какво е СРО симптом?

днес попитах китаеца, обясних му какво усещам. той каза: енергията е в процес на реорганизация и са това са дребни усещания, които не трябва да се появяват, но са като страничен ефект от движението на енергията....

преди съм имала зимно време усещане, че пръски вода падат по крака ми, докато газя из сняг и локви, което нямаше как да се случи, защото бях с ботуши.
сега с това топло и течащо е много неприятно, само се опипвам  Rolling Eyes

Има линкче за сваляне.

СРО означава характерен симптом и по-особен, на фона на типичните за човека или за болестта, които биват изявени. Тези симптоми дават по-голяма яснота при избор на лекарство.

Стана ми интересен симптомът и на мен, но в бързината го подхванах в грешна посока с кръв по бедрото и не се сетих за вода да погледна. Благодаря, Мечка Малинарка!

# 678
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076


Има линкче за сваляне.


аха, благодаря.
в момента при нас има гаден вирус, който заключва всички файлове по харда и по външните също и не тегля нищо  Heart Eyes

# 679
  • Варна
  • Мнения: 965
Здравейте, имам нужда от насока или съвет.
Малкият ми син лятото след лечение от класически хомеопат се сдоби с ужасен обрив.
След като положението стана ужасно (подуто, възпалено, с течаща лимфна течност от ушните миди, неспокойно и измъчено от сърбеж и болка дете), хомеопата искаше да комбинираме лечението с алопатични лекарства. Подтиснахме състоянието с алопатия.
Искрени благодарности на Мечка малинарка, че потвърди съмненията ми и спрях посещенията при въпросния лекар.
Сега пак е с обрив. Периорален. И преди така започна. Ситни пъпки с връхче, които се пукат и възпаляват. Лекарите, които са го гледали казваха, че е алергия към храна. Ограничих почти всичко - млечни, яйчени продукти.... Обрива поизбледня, но не изчезна. Вече и алопатията не помага. Така е повече от месец.
Преди да се появи обрива първия път, приема няколко дни Calc. Phosp. 200.
Как да антидотирам?
Препоръчайте ми, моля, класически хомеопат във Варна!

# 680
  • Мнения: 3 499
Привет. Състоянието не е за антидотиране, поне не в смисъла, който влагате вие - тоест лекарството не продължава да действа, а процесът е отключен и си иска адекватно лечение. Честно казано, единственото, което аз мога да кажа, е разстоянията да не ви ограничават. Страната ни не е толкова голяма. Намерете добър хомеопат. И понеже подозирам, че ще попитате, аз не работя с деца за момента. Все някой от пишещите тук ще ви препоръча такъв.

# 681
  • Варна
  • Мнения: 965
Мечка Малинарка, благодаря за отговора!
Явно ще трябва да пречупя мисленето си и да потърся хомеопат извън Варна. Не мога да си представя как ще става лечение при болести (извън периодичното проследяване), но човек докато не започне нещо няма как да разбере  Simple Smile.

# 682
  • Мнения: 2 674
Като за начало спрете да ползвате потенцията  с 200.  В хомеопатията е известна като  the great aggravator.

# 683
  • Мнения: 3 499
Като за начало спрете да ползвате потенцията  с 200.  В хомеопатията е известна като  the great aggravator.
Не съм съгласна.  Потенция 200, потенция СМ, потенция 6 СН....няма значение - си действат идеално когато са правилно предписани. Потенцията, която "се държи по-особено" е 12 СН, вероятно защото е на границата на Авогадро, макар че чисто физично и химично, че и метафизично не мога да намеря отговор и смисъл защо е така, а и не съм го потвърдила от опит.

# 684
  • Мнения: 2 616
Като за начало спрете да ползвате потенцията  с 200.  В хомеопатията е известна като  the great aggravator.
Не съм съгласна.  Потенция 200, потенция СМ, потенция 6 СН....няма значение - си действат идеално когато са правилно предписани. Потенцията, която "се държи по-особено" е 12 СН, вероятно защото е на границата на Авогадро, макар че чисто физично и химично, че и метафизично не мога да намеря отговор и смисъл защо е така, а и не съм го потвърдила от опит.


"Правилно предписани" е относително понятие.  Sunglasses Никой не знае със сигурност предварително дали това е правилното предписание, може само да се предполага с висок процент на вероятност. Никой не знае предварително дали няма да подейства по-добре 200 или 1М или 6С. Хомеопатията не е точна наука като математиката, колкото и големи възможности да има. Изненади винаги са възможни, понякога неприятни.  Sunglasses

# 685
  • Мнения: 2 674
затова винаги се започва от ниска потенция. Има си начини по които да се определи най-подходящата потенцията за конкретния човек. А предписания с с200  при които се получава и влошаване  на състоянието са класическият пример за некадърност, но както обичам да казвам, всеки е свободен да си дава парите на шарлатани:-) така са преценили, така са направили!

Последна редакция: чт, 17 мар 2016, 02:22 от Цонна

# 686
  • Мнения: 3 499
затова винаги се започва от ниска потенция. Има си начини по които да се определи най-подходящата потенцията за конкретния човек. А предписания с с200  при които се получава и влошаване  на състоянието са класическият пример за некадърност, но както обичам да казвам, всеки е свободен да си дава парите на шарлатани:-) така са преценили, така са направили!

Влошаване може да се получи при предписание на всяка една потенция. Човешкият фактор сме го коментирали милион пъти, затова застраховка никога не е излишна. Прекаленото бързане и самоувереност почти винаги са за сметка на здравето на пациента.
Започва се не с ниска потенция, а с ниска за съответния човек в конкретното състояние. Ако колебанието е между 30 и 200, разбира се че ще се започне с по-ниската, още повече предвид и огромните стъпки между 30 и 200. Крайно време е да се направят и междинни потенции, макар че не виждам кой ще седне и да ги изпитва като "плоски - обемни" и т.н.  Просто не съм съгласна да се етикетира една потенция като влошаваща, след като тя, сама по себе си, няма влошаващи или подобряващи "качества", а си е просто потенция.



# 687
  • Пловдив
  • Мнения: 1 061
Умъртвяването на зъби с арсен може ли да повлияе на провежданото хомеопатично лечение?

# 688
  • Мнения: 424
Здравейте,нямам наблюдения върху класическата хомеопатия,за да преценя ситуацията,но става въпрос за бебе с бронхит и тежък грип.лекува се 1 ден и половина с 1 лекарство,което не даде желания ефект и половин ден с второ,които го доведе до отново покачване на температура и астматичен пристъп.проблемът в мен ли е,че не се доверих на лечението според вас или това са обичайни ситуации при лечението?

# 689
  • Мнения: 2 616
затова винаги се започва от ниска потенция. Има си начини по които да се определи най-подходящата потенцията за конкретния човек. А предписания с с200  при които се получава и влошаване  на състоянието са класическият пример за некадърност, но както обичам да казвам, всеки е свободен да си дава парите на шарлатани:-) така са преценили, така са направили!


Хомеомегаломанията при някои явно не подлежи на лечение.  Joy

Общи условия

Активация на акаунт