Kак се проверява за разкритие?

  • 9 140
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 688
мен все още не са ме проверявали, но съм убедена, че при приемането ще ме бърникат...
това е полезна и за мен инфо, но само да питам... нали съм питанка, пък и мойте въпроси са все от умните...

възможно ли е да ми е паднала тапата и да не съм разбрала...
т.е. да не съм я разпознала... а тогава не изтича ли веднага водата...
а логично ли е да имаш разкритие, и да не ти падне тапата?

# 16
  • София
  • Мнения: 1 621
Аууу,за мен беше най-неприятното нещо това.Винаги ме болеше ужасно много,но за съжаление все така ме проверяваха за разкритие след като влязох в 9-ти месец


Същото и при мен. Мнооого неприятно беше... Sick

# 17
  • Мнения: 601
   Мен за толкова време не са ме поверявали за разкритие нито веднъж,а съм в края на 8-я.
   Само веднъж ме заболя,когато се ослушваше за тоновете на бебето,много силно ми натисна корема и аз малко се попритесних.
   

# 18
  • София
  • Мнения: 361
моят гинеколог не ме е проверявал, но лежах с контракции в МД  миналата седмица и там ме провериха 2 пъти и двата пъти беше болезнено #Cussing out

# 19
  • София
  • Мнения: 39 775
Когато влезнах да раждам за разкритие ме прегледаха по 2рия начин. Не помня болеше ли... понеже ми бяха изтекли водите и имах страхотни контракции.

# 20
  • Мнения: 35 974
на ръка и двата пъти, но с първата бременност моята "любима" лекарка Григорова /Св. София/ ми пусна и кръв

# 21
  • Мнения: 14 133
Зависи от доктора.Моите бяха много внимателни.Наложи се на два или три пъти повреме на бремеността, заради болки, но нямам неприятни спомени.

# 22
  • Русе
  • Мнения: 526
    Мен до сега са ме проверявали само един път - бях в 6-ти месец. Доктора ми каза, че за да не ме мъчи, няма да се качвам на стола, а ме прегледа на кушетката - с ръка. Не ме заболя, но той подчерта, че действа внимателно, защото по принцип процедурата била болезнена. Обаче месец след това ми взе и цитонамазка и тогава вече много болеше.

# 23
  • Мнения: 6 164
Ясно, значи не е тя виновна, а Велев нещо не го е направил както трябва. Днес съм се сблъскала с истинската страна на нещата...
Благодаря ви, че ме осветлихте! Blush  bouquet

Мен ме гледаха за разкритие 4ак в деня в който раждах.От каде на къде ще те гледат за разкритие преди това нямам представа струва ми се глупаво.Но мен мнооого ме болеше 4ак изкрещях.
Ами имаше си причина - бях с безболезнени контракции през 2 до 5 мунути цяла неделя и за всеки случай...
А в Шейново пак така - тогава пък от силните болки (приеха ме с много силна бъбречна криза) се получиха страхотни контракции и пак профилактично ме прегледаха. Напълно е възможно да се получи разкритие от болки и силни контракции. За щастие нямах...

Тогава акушерката ме посъветва, защото така се предизвиквало раждане ...
И таз добра! Ние се чудим как да го удържим в мен до термин, а то по-голяма беля ще стане... Laughing

Цитонамазка по време на бременност взима ли се?  newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 1 941
Когато си в по-ранен месец се проверява с разширител, а най-сигурно е с вагинален ехограф.
Като тръгнеш да раждаш, някои доктори правят разкритие с пръсти - уж да станело по-бързо. Това е най-отвратителното и болезнено нещо.  Close

възможно ли е да ми е паднала тапата и да не съм разбрала...
т.е. да не съм я разпознала... а тогава не изтича ли веднага водата...
а логично ли е да имаш разкритие, и да не ти падне тапата?

Тапата може да се точи и няколко дни, дори седмица. Ще я усетиш - нещо като слуз с розово до кафеникав цвят. Водата не е задължително да изтече - просто нямат нищо общо двете. И последното  - може да имаш разкритие и да не ти падне тапата. Успех   bouquet

# 25
  • Мнения: 46 526
Така е, когато си в по-ранен месец не проверяват по гадния начин, за да не предизвикат раждане, но сега накрая вече точно това е начина.
Мен ме прегледаха при приемането, освен за разкритие опипа и околоплодния мехур дали е цял  #Cussing out отвратително беше  #Cussing out

# 26
  • Мнения: 2 327
Наистина проверяват за разкрритие след контракции.
След такъв преглед обаче може и да падне част от тапата.
Също така може да се предизвика и раждане.
Ама аз си ходих с контракции последния месец и ме чакаха да родя все и накрая баш на термина си родих Simple Smile
Между тапата и околоплодния мехур няма връзка наистина. А и тапата не е толкова сигурен признак за раждане. Може и след седмица да родиш като падне.

# 27
  • София
  • Мнения: 7 020
В Шейново ме гледаха по втория начин.Два пъти Ковачева-боля ме доста,и един път една млада лекарка,която пипаше много внимателно и за миг не усетих болка.
И при мен беше точно така плюс още два-трима лекари  Mr. Green

# 28
  • София
  • Мнения: 1 391
мен все още не са ме проверявали, но съм убедена, че при приемането ще ме бърникат...
това е полезна и за мен инфо, но само да питам... нали съм питанка, пък и мойте въпроси са все от умните...

възможно ли е да ми е паднала тапата и да не съм разбрала...
т.е. да не съм я разпознала... а тогава не изтича ли веднага водата...
а логично ли е да имаш разкритие, и да не ти падне тапата?


поне до колкото знам, падането на тапата няма общо с изтичането на водите. Колкото до разкритието, аз имах 1см, когато ме приеха в родилното и след около 12ч. получих заветните 4см, а видата ми я спука един доктор в родилното, така че е логично Laughing
дано съм ти го обяснила добре

# 29
  • Мнения: 3 042
Мен са ме проверявали за разкритие все с пръсти; натискат и болиииииии Close

И при мен беше така.

Общи условия

Активация на акаунт