New Horizons стигна Плутон, нас ни радва априлски бонбон-АПРИЛСКИ БЕБЕТА ТЕМА 3

  • 44 100
  • 759
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 606
Не съм най-големия специалист по колики, но аз от доста време нищо не давам, а той още от родилния дом си попръцква и винаги го е правил, а размрънкването по време на спане през нощта си го има и аз с биба или завиване решавам проблема. Доколкото знам за да са колики си тряебва неутешим рев

# 16
  • София
  • Мнения: 5 883
Giada, теб те няма във фейсбук ли? Точно вчера обсъждахме...
Щом ти е от юли, трябва да ти подадат декларацията до 15 август, счетитата както ги носят все в последния момент... демек пари - началото на септември. Не че нещо им пречи да я пуснат сега. Tired



Екстра е заглавието, научно, добре че не пуснах моето малоумно предложение, да ме е срам после...

# 17
  • Мнения: 408
Не съм най-големия специалист по колики, но аз от доста време нищо не давам, а той още от родилния дом си попръцква и винаги го е правил, а размрънкването по време на спане през нощта си го има и аз с биба или завиване решавам проблема. Доколкото знам за да са колики си тряебва неутешим рев

Ами тя никога не е имала силни колики,Та затова и аз много не мога да преценя...няма да и давам нищо:) Благодаря

# 18
  • Мнения: 664
Имам едно въпросче относно НОИ, извинявайте, знам че го обсъждахте. От 2-ри юли трябва да ми почне майчинството, документът още не е отразен в справката на НОИ. Това трябва ли да ме тревожи? За да ми го платят навреме другия месец, докога трябва да го пратят от моя работодател?
Зависи работодателят ти кога ще го занесе. Ако имаш късмет да са го занесли до средата на този месец, на 4 август ще имаш парички. Но ако го занесат в началото на август, ще имаш превод към края на август или най-лошия случай - началото на септември.  Peace
Ейми, благодаря. Между другото беше много слабо и само за един ден. Днес вече няма нищо ...  newsm78

# 19
  • Мнения: 606
И на мен точно след лохиите, ама веднага след тях, ми дойде за 4-5 дни. Кърмя. И от тогава не е идвало, ама не се й натискам де... Явно някоя задържана яйцеклека ли, и аз незнам ,някакво доизчистване ли... ама тва са ми мои интерпретации и гадания. КАто казах на гинеколожката, само каза еми явно ще ти идва въпреки кърменето и толкова.

# 20
  • софия
  • Мнения: 2 913
Прекрасна тема.  bouquet

# 21
  • Мнения: 267
Giada  благодаря за темичката   bouquet

Вие къде ги гледате тези декларации, на същото място, където излизат и болничните? Моят работодател винаги е бил коректен досега с болничните ми, никога не ме е мотала, но сега не виждам никаква декларация в системата.

Po3u честити ви 3 месец!

Аз давах инфакол за коликите, но нямаше голям ефект при нас, затова и го спрях на 2-рия месеца. Оставих само био гайата за известно време, че имахме един проблем тогава. Към днешна дата нищо не давам освен мляко.

# 22
  • София
  • Мнения: 11 764
Гиада пускай! Да им пожелаем попътен вятър на новите мамчета. За майчинствоъо много е тъпо за нас дето сме от началото на месеца... моята май вчера са я внесли.

# 23
  • Мнения: 2 255
Мерси за отговорите, момичета! Ще звънна във фирмата да ги питам. Елица, засега още се въздържам от фейсбук групата, ще видим по-нататък дали ще си променя мнението...

Сега да ви питам нещо друго - като кърмя, особено ако съм яла скоро, ми става лошо. Обяснявам си го с покачване нивото на някакви хормони, а и с жегите. Не ме притеснява, но ми е любопитно дали има научно обяснение. В гуглето почти нищо не намерих, та да ви питам дали ви се е случвало.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 233
Здравейте,майчета!До сега не съм се включвала в тази тема.Моята бебка е родена на 11 април.Относно декларациите,моят последен болничен беше до 30.06 вкл.Началото на юли от счетоводството са ми занесли декларацията и на 14.07 си получих парите за юли.Малко се учудих,чаках ги август,тъй като юнските ми ги преведоха на 02.07.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 883
Giada, то и на мен тук ми е по-лесно да следя темите и дискусиите накуп и почти не съм се включвала във фейса, но пък останахме 10 човека да си пишем, всичко живо се е изнесло натам...

# 26
  • Мнения: 7
Здравейте мами, педиатърката ни каза да започваме захранване от 4 навършени месеца. Вики вчера ги направи. От месец и половина е на АМ, някои от вас захранва ли вече. Нека сподели ако има започнали мами. Във face как да ви открия.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 7 314
И ние ходихме на ортопед и Марианката е с дисплазия и ще носи гащи -същите като на Мишето на Amy.

# 28
  • Мнения: 1 389
Завръщам се във форума и имам тема и половина да чета (за около 10 дни отсъствие) , направо не мога да повярвам, че съм по-активна във фейса  Heart Eyes

И моята маймунка днес стана на 3 месеца - тежи 6600кг и е висока 61см  Heart Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 264
Привет и от мен в новата темичка. Giada, благодаря   bouquet а името е супер.

И ние сме така с ръцете в устата, дъвче си одеялцето и дрешките Simple Smile плюнчи се яко, но мисля че е рано за зъбки.

За захранването вече доста коментирахме. Но ще кажа пак - захранване от 4 месец и по-рано са препоръчвали с цел рано връщане на майките на работа. Съвременните медицински изследвания показват, че захранването преди 6месеца води до проблеми с храносмилателната система в зряла възръст (гастрити, колити и др.) Аз не смятам да захранвам по-рано. Повечето ни педиатри са със супер остаряло мислене и понякога дават грешни съвети. Това разбира се е мое мнение, но смятам че всеки съвет, та било то и от лекар трябва да се поставя под въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт