Кръщене на възрастен - подарък?

  • 9 539
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 726
Ще присъствам на кръщене на голям мъж - няма да ставам кръстница. Какво е удачно да подаря в случая? Споделете ако сте присъствали на кръщене на възрастен, какво сте подарили.

# 1
  • София
  • Мнения: 11 688
Ще присъствам на кръщене на голям мъж - няма да ставам кръстница. Какво е удачно да подаря в случая? Споделете ако сте присъствали на кръщене на възрастен, какво сте подарили.
Абсолютно  нищо. Това си е работа на кръстницата.  Той трябва да почерпи... Simple Smile от теб се иска само присъствие.

# 2
  • Мнения: 11 726
Не знаех  Embarassed Благодаря ти!

# 3
  • Мнения: 3 784
Като гост на кръщене винаги съм ходила с подарък, но са били кръщенета на деца.

Всяко събитие, на което те "почерпват", отиваш с някакъв подарък - рожден ден, имен ден, сватба, независимо от възрастта на виновника за повода.

Последна редакция: сб, 18 юли 2015, 21:28 от Nickkie

# 4
  • Мнения: 1 483
Аз лично с празни ръце не бих отишла. Не съм запозната с обичаите, но предполагам, че може да му подариш една икона, например.

# 5
  • София
  • Мнения: 11 688
Аз лично с празни ръце не бих отишла. Не съм запозната с обичаите, но предполагам, че може да му подариш една икона, например.
Ами, не, не е подходящо. На нея/него най-големия подарък му е самото кръщене, сливането с християнската вяра. Подарък прави кръстницата/кръстник, като му се подарява кат  нови дрехи, а той в отговор на това дава обяд на гостите.  Няма какво да му се подарява. На няколко кръщенета бях кръстница и зная как се процедира. Ако е дете може да му се занесе една играчка, като подарък, но на възрастен няма какво повече да му се подари, освен самото кръщение.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Не го разбирам това така, ама нейсе. Със сигурност не бих отишла с празни ръце. Не ми се е налагало да ходя на такова събитие, за да мисля подарък, но със сигурност щях да занеса нещо.
Кръщавала съм няколко деца, както и една жена. От позицията на кръстницата е ясно.

# 7
  • Мнения: 1 196
И аз знам,че не се подарява нищо, но не бих отишла с празни ръце..
Може да подариш икона, албум за снимки, живо цвете в саксия, нещо символично...това ми идва на ум... newsm78

# 8
  • Мнения: 11 726
Обмисляме с мъжа ми какво да е. Не знам обичаите, ама не ми се иска да сме без подарък. Особено ако другите носят по нещо, ще се почувствам много неловко.

# 9
  • Мнения: 1 196
Едно хубаво цвете в саксия - мисля,че ще е ОК....,аз това бих взела.. Peace

# 10
  • Мнения: 5 215
Не е нужно да носиш нищо.
Бих му купила сребърен кръст, който да му е символичен спомен от деня. Ето тук има идеи линк
Не бих подарила икона на човек, който не ми е изключително близък.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 6 586
Подари му една цАлувка! Laughing

# 12
  • Мнения: 4 188
Тази есен, живот и здраве, най- сетне ще кръстим дъщеря ми- на 10 г. Кръстниците ни не са се връщали от чужбина, а ние държим да са си те. За кръстницата още не е ясно дали ще си дойде. Дали само кръстникът може да извърши кръщенето? Че е крайно време и очакваме момента с нетърпение.

# 13
  • Мнения: 1 483
Тази есен, живот и здраве, най- сетне ще кръстим дъщеря ми- на 10 г. Кръстниците ни не са се връщали от чужбина, а ние държим да са си те. За кръстницата още не е ясно дали ще си дойде. Дали само кръстникът може да извърши кръщенето? Че е крайно време и очакваме момента с нетърпение.
Аз знам, че може само един човек да ти е кръстник така или иначе.

# 14
  • Мнения: 5 215
Не е ли само един кръстник/кръстница?
На моето свидетелство от църквата е само едно име.

Общи условия

Активация на акаунт