За сп.Дребосъчета

  • 5 269
  • 24
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • ново
  • Мнения: 5 996
Мами на по-големи дечица, купихте ли вече сп. Дребосъчета? Покрай тая реклама, дъщеря ми беше много ентусиазирана и започнахме да го купуваме. Честно казано, имах по-големи очаквания Thinking. Първия брой - няколко неща - паспорт за лепене на стикерите, една папка и списанието - 1,50 лв. Втория брой с безплатен класьор - 2,90 лв Shocked. Еми това ми се струва голяма измама newsm78

# 1
  • В офиса
  • Мнения: 4 027
Те повечето така зарибяват. Имаше едно "Цялата вселена" преди време. Първите броеве на супер цени, а после май 4 лв го направиха. Излиза седмично.Недоумявам кой може да си позволи да си събере цялата колекция.
А втори брой за Египет кога излезе. Аз при кварталния вестникар не съм го видяла. И интересен ли е. Пише ли за мумиите, че мойта им е фенка  Laughing
бтв за по-големите дечица е по-добре май да се купуват онези нижки - Страховитото в науката/историята/... На подобни пари са, а са доста по-интересни.

# 2
  • ново
  • Мнения: 5 996
И втория брой купихме - той е за Египет + класьор за 2,90 лв. Обаче много бързо се беше изчерпал, че ходих в другия край на града да го търся Crazy. За мумиите не пише нищо особено, абе то цялото списание не е кой знае какво Confused

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Цялата Вселена е 2,00 или 2,50 лв.....и излиза всеки вторник, т.е. 4 книжки в месеца, което излиза ...най- много 10 лв на месец.....а е страхотна енциклопедия....но и аз не успявам да я събирам.....Извинете за включването    bouquet
А това "Дребосъчета"за пръв път го чувам...За колко големи деца е?

# 4
  • Мнения: 7 474
Идеята му е добра, но картинките са отврат. Децата са нарисувани като изродчета. Crossing Arms

# 5
Моят син е на 5,5 год. и харесва това списание много. Според мен е малък все още за него, защото не всичко запомня или пък осмисля. Започнах да го купувам, защото видях, че проявява интерес към глобуси, знамена на държави и други неща свързани с географията и различните страни. Наистина зарибяват в началото с ниски цени и големи реклами, но пък всеки който се е разочаровал може да спре да го купува във всеки един момент. Аз лично съм доволна, защото синът ми не заспива по принцип без приказка вечер и това списание е едно разнообразие между другите,които сме купували до сега.
Поздрави на всички, които посещават сайта!
[/color]

# 6
  • Мнения: 1 399
"Цялата вселена" я купувах докато не осъзнах, че с парите които съм дала до момента, ще купя поне две детски енциклопедии Crazy. /говоря за по-сериозни и обемни енциклопедии, не от тези дето са 10-ина лева/
Това беше преди около година и като гледам още не е завършена поредицата Crazy - тя така, непопълнена, дефакто е и почти неизползваема.
А преди 3-4 години имаше едно списание "Опознай света с Уоли" /после издаваха и "Опознай историята с Уоли"/
Съвсем по детски беше написано - по четири-пет реда с характерни особености за дадена държава - природа, забележителности, история, храна, любопитни факти, снимки, картинки, по един комикс, разказче за приключенията на Уоли и компания в съответната страна и т.н.
Освен това във всеки брой имаше и разни ребуси, лабиринти, откриване на разлики и други занимателни игри.
И, разбира се, стикерите - които всъщност са голямата зарибявка за децата. Лепяха се в един атлас.
 "Дребосъчета около света" е нещо подобно /ако не и същото/. В интерес на истината, двата издадени досега броя, съм ги взела Laughing /първият, защото напоследък наблюдавам някакъв култ към Франция и всичко френско, необяснимо за мен Thinking И не можах да й откажа на врънканията. Вторият го взех заради класьора/. Но не съм ги прегледала  Embarassed Embarassed /че моята дъщеря си ги чете вече сама/
Не мисля да ги купувам всичките Naughty Уолитата още се мотаят в един шкаф /ммм да, сравних, подобни са Simple Smile/.
Незнам Thinking - около 50-60 броя най-малко ще издадат Laughing. По около 3 лв всеки - не вярвам да е по-малко Wink. Направи си сметката - за тези пари може да се вземе и нещо по-добро на подобна тематика.
 Или пък, ако все пак, информацията е поднесена по-достъпно за малки деца и детето проявява голям интерес към съдържанието /и, разбира се, ако можеш да си го позволяваш финансово/ - няма нищо лошо в това да я радваш веднъж седмично, месечно или там на колкото време излиза Hug

Последна редакция: ср, 22 мар 2006, 09:07 от stella

# 7
  • Мнения: 122
у дома сме фенове  на "Мечо Пух","Бърборино","Мики Маус"...поне има полезни,достъпни и интересни на децата неща!никак не ми допада оформлението на "Дребосъчетата"
Веселанче,поне "базплатната "папка ще ти е полезна Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 17 322
Дребният много ги харесва, пък аз насърчавам всичко, което го кара да мисли, така че купувам де що има списания  Simple Smile
Мога да похваля АРТИ - много добре направено списание; а напоследък попаднахме на една поредица АЗ МОГА - май е на Егмонт - книжките са "Аз съм на 4 години", "Аз съм на 5 години" и "Аз съм на 6 години" . Перфектни книжки - ако ви попаднат, купете ги   bouquet

# 9
  • ново
  • Мнения: 5 996
у дома сме фенове  на "Мечо Пух","Бърборино","Мики Маус"...поне има полезни,достъпни и интересни на децата неща!никак не ми допада оформлението на "Дребосъчетата"
Веселанче,поне "базплатната "папка ще ти е полезна Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Вал, ние сме фенове и на Бърборино, Барби чаровница, Принцеса, Мечо пух Crazy Мога да отворя цял РЕП. Скоро се разхождахме в Плевен по центъра и тя си поиска "Енциклопедия на човешкото тяло" #Crazy и където види енциклопедия веднага се лепва за нея Simple Smile

# 10
  • Мнения: 510
ДРЕБОСЪЧЕТАТА е новият хит у нас Wink
Списнанието определено : "става",дъщеря ми е на 6 и го четем заедно ,повече -тя,по-малко -аз Joy

# 11
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 210
И у нас са хит Дребосъчетата Laughing
На мен много-много не ми харесват човечетата, а и приказката от първия брой беше просто уникална - да напълниш салатата на големите с живи охлюви. Моя, колкото е див, веднага се въодушеви, та трябваха обяснения ooooh! Иначе още не може да чете, но задачите с буквите ги решава - къде сам, къде с моя помощ. За сега ще го купуваме, пък по-нататък ще видим Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 7 242
Определено предпочитам да купувам книги вместо списания.

# 13
  • Мнения: 533
И ние сме фенове на списанията - Барби чаровница, Мечо Пух, сега и Дребосъчета, хареса ни списанието, но като цяло най-много се занимава с Мечо Пух, Барби май го купуваме заради подаръците.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 958
"Дребосъчета"  наподобява донякъде "Уили". Понеже синът ми събираше предишното списание , сега пожела да си купува "Дребосъчета".То е за по-малки дечица ,но като е решил.....
На мен  не ми харесва.

Последна редакция: ср, 22 мар 2006, 12:44 от StaM

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 605
Ние досега не сме колекционирали списания, но може би ще започнем с Дребосъчетата. Взехме си 2-ри брой (заради красивия класьор, разбира се  Grinning). Момчето ми е по-малко и не разбира всичко, но дори и само докато обсъждаме картинките, научи какво е пирамида, какво е сфинкс, даже ме кара да го ипитвам  Joy

# 16
  • Мнения: 1 413
Купихме 2 и 3 брой, зарибени от едно приятелче...не ми харесват - задачите са малко и не особено занимателни, а разни обяснения и изказвания от типа на "първо изваждали мозъка през носа на мумията после махали вътрешностите и напълвали със стърготини" Shocked, както и "я, пирамидата е по-стара дори от мама" Joy ама аз хич не съм bowuu просто ме хвърлиха в музиката!
Следващия път ще предложа на детето да си избере една хубава книжка, вместо да спонсорирам подобни слабоумия!

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Купих само 1-ви брой (проявих професионален интерес), но не остнах възхитена.

# 18
  • Мнения: 5 877
"Цялата вселена" е 2 лв на седмица, интересно е и съдържа нова и за мен информация. Харесва ми как е направена, макар да има франкофонски уклон. По-ефектно е, ако има човек дете в 5-6-и клас, за да му се дават парите да си купува всяка седмица списанието и да си го реди в класьора, а не мама и тати да го правят - губи се моментът с мотивацията. Събираме я, но не редовно - все пак предимно ние си я четем. Кефи ме. Това новото не съм го разглеждала.

# 19
  • Мнения: 1 114
И ние купуваме, макар че синът ми е доста малък. Мисля, че ще му е интересно да го чете, когато порастне. Докато излязат всички броеве ще мине доста време. По мои изчисления още година и половина.
Знаете ли дали излъчват Дребосъчетата по някой бълг. тел. канал?

# 20
  • Мнения: 1 671
Имаме всички издадени Дребосъчета. Пет са ако не се лъжа. Още около Коледа чакахме шести брой, ама нещо го няма, вместо това пуснаха пак първите. Сигурно пазарът не се е наситил. Големият ми син обаче им се насити доста бързо, някак си не го грабна напълно това списание

По въпроса за зарибявката - една майка от детската градина на големия е звъняла в издателството. "Фирмена политика, госпожо" е бил единственият огтовор. #2gunfire

# 21
  • Мнения: 545
Миналата седмица излезе третия брой, пускат го на пазара през седмица. Следващото ще излеза другата седмица, май в понеделник.
Моят юнак е на 5,5 г. Досега купувахме само Бърборино, но като видя рекламата на Дребосъчетата по телевизията и "мамо, купи ми, та купи ми". Не е лошо списанието (с изключение на картинките - можеха да са и по-красиви, но това да му е кусура), има и страници за оцветяване. Само дето наистина зарибиха с цената първоначално - третия брой е 2,90 и това вероятно ще е крайната цена.

# 22
  • Мнения: 200
Задравеите, моя син е на 11 г. и му е много интересно - много негови приятели също го събират Peace добре е,че всеки си намира интереса по пазара на пе4атни издания (а за професионално мнение не тук мястото) дацата са си нещо съвсем разли4но! Верно, цената е малко екзоти4на , но какво детско не е скъпо newsm78 важното е, че им харесва Peace

# 23
  • Мнения: 2 700
Аз съм приятно изненадана от поредицата. С дъщеря ми я четем с интерес. Общото ми впечатление, обаче, е че ако детето само чете,  ефектът няма да е голям.  Ние, четем бавно всеки брой, така че да мога да обясня достатъчно подробно всичко, за което се говори. Намирам, че поредицата е успешна, защото информацията е поднесена леко, като за деца. При четене на енциклопедии децата бързо загубват интерес, докато тук информацията е по-достъпна.

# 24
  • Мнения: 6 472
..... Общото ми впечатление, обаче, е че ако детето само чете,  ефектът няма да е голям......... Намирам, че поредицата е успешна, защото информацията е поднесена леко, като за деца. При четене на енциклопедии децата бързо загубват интерес, докато тук информацията е по-достъпна.
Споделям изцяло твоето мнение Grinning Оставих дъщеря ми да чете сама, но практически резултата клонеше към нула.Когато четем заедно, аз обяснявам различни неща и и е доста по- интересно. Събираме и четме всевъзможни енциклопедии, но списанията са и някак си по достъпни и с тях се занимава по- дълго време.
Ние събираме Бърборино и Мечо Пук. Сега почнах да купувам Дребосъчета и мисля да продължа.

Общи условия

Активация на акаунт