Февруарско сърчице, вече тупка и расте - тема 2

  • 27 063
  • 721
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 20
Къде го чете това, че витамини се пият до 3 месец? Не съм съгласна. Нали това бебе трябва да расте следователно му трябват витамини? То е ясно, че ще си набавя всичко от организма на майката, но ще е за нейна сметка, ако нещо не достига. Естествено, ако се храните добре и здравословно може и да забравяте от време навреме да си ги пиете  Wink за да няма пък пренасищане на организма. Аз моите смятам да си ги пия. Все пак чакам близнаци и мисля, че както и да се храня ще има нужда от допълнителен прием.

# 451
  • гр.Бургас
  • Мнения: 336
Тенк ю, Деска и аз сега ще отида да изпоркам 2 но-шпа. Hug
Joy  hahaha  Joy

# 452
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Ми то нали знаете всеки лекар си е чешит и си знае неговото. Просто споделям... не съм искала да плаша никого. Все пак и аз ги слагах до вчера, а мои познати и до по-късно. За това се казва да не се вярва на всичко. Аз например витамините, които ми каза да пия, няма да ги започвам, защото за мен е пълна глупост, най-вече без да имам изледвания на кръвта и доказани дефицити.  Crossing Arms И не се сърдете , че споделям, все пак е за това този форум да си казваме нещата, които ни казват АГ-та и да се допитваме една до друга. Rolling Eyes

Никой не се сърди... Ясно е, че ти не си си го измислила. Аз се дразня на такива лекари, дето дрънкат глупости... Много компетентен, ама една кръвна картина не ти е пуснал да види поне накъде ти е хемоглобина и желязото преди да ти изписва витамини...  ooooh!

# 453
  • Мнения: 149
Както и ти самата си посочила най-добрия вариант е витамините да се набавят чрез храната.Попитай чичко Гугъл за приема на витамини на таблетки и там ще ти излезне мнооооого информация по въпроса...която между другото едва ли отърва на фармацефтичните компании.Моя доктор си има и изказване по въпроса-че ако приемаме витамините по време на цялата бременност,след това и по време на кърменето,та чаааак докато то навърши пълнолетие ще бъде най-добре hahaha Joy .Та така най-добре яжте плодове и зеленчуци(сега ги има в изобилие и сме облагодетелствани).Също се хранете разнообразно.Това е най-доброто,което можем да направим.....

# 454
  • Мнения: 326
И аз постепенно спирам утрогестана и достинекс  НАЙ НАКРАЯ  newsm17, но продължавам да си пия фолиевата и пренатал витамини.

orindj много съм съгласна с теб поне за сега имаме голямо разнообразие на плодовете и зеленчуците  Simple Smile

# 455
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Та така най-добре яжте плодове и зеленчуци(сега ги има в изобилие и сме облагодетелствани).Също се хранете разнообразно.Това е най-доброто,което можем да направим.....

Много точно казано напълно съм съгласна  Peace Heart Eyes
Химия няма да пия  Naughty Naughty

# 456
  • София
  • Мнения: 64
Моята докторка пък ми каза, че няма смисъл да пия витамини. Ако има нещо след 3-я месец ще пия, иначе няма смисъл да си товаря организма. Сега има изобилие от всякакви храни с витамини. Но всеки сам си преценява сам за себе си какво да пие и дали да се довери на доктора си или не.
Иначе днес си записах час в МЦ Фемина при доктор Карагьозова чак за 17 август. Прочетох цялата тема, която е за ФМ в този център и гледам, че общо взето се спряга главно името Димитрова, но за нея имаше час чак септември, а тогава вече ще е късно.
Радвам се за всички вас момичета, че всичко е минало успешно на прегледите ви... пожелавам на всички само такива хубави новини да чуват  Hug

П.С. HappyKali, прави ми впечатление от постовете ти, че си компетентна по всички въпроси и ако някой не е на твоето мнение, дори да е доктор... значи нищо не разбират. Тук сме да споделяме само емоции, изживявания и мнения на доктори и т.н. А не да осъждаме... Нищо лично, просто вече много бие на очи...  Peace

Последна редакция: чт, 30 юли 2015, 19:23 от wenzdy

# 457
  • Мнения: 272
Момичета, и моя преглед мина днес. Беше доста изтощително, защото бебока големи танци изигра и не можаха да го премерят веднага. Пратиха ме да се разходя, за да си смени позицията. Разходих се, пак влязох - да, в друга поза беше, но пак неблагоприятна. Хайде пак на разходка и трети опит - разбира се пак нещо на една страна и не се вижда нищо. Трета разходка и четвърти опит - сега пък спи... Докторката го бута, бута, кара ме да кашлям и след третото кашляне се събуди и най-накрая застана както трябва и успя да му се измери тая прословута гънка, дето толко я дебнехме  Laughing
Всичко изглежда нормално, казаха, и риска ми е много малък Simple Smile взеха ми кръв и другата седмица чакам резултатите Simple Smile

Иначе на ЖК успях да се запиша чак за 21ви, а на 26ти съм на ранна ФМ. Само забравих да питам дали и аз да спирам Утрогестана, но утре ще звънна да уточня този въпрос Simple Smile

# 458
  • Мнения: 326
prikazzka при теб е било цяло приключение прегледа.
Браво за хубавите резултати и моя резултат ще излезнат др седмица. 

# 459
  • Мнения: 1 027
Значиии то категорично бебенцето ви е казало- не ме занимавайте с глупости, ама вие упопити- нарушили сте му рахата Grinning радвам се, че всичко е нареед  Hug

# 460
  • Мнения: 166
Момичета, другата седмица съм на ФМ и вече нямам търпение да го видя колко е пораснало. За имената сме решели за момиче-Алекс, за момче-Александър.
Вие правихте ли го това със солта? На мен ми хвърляха сол два пъти и двата момиче излезе.  Flutter

# 461
  • последна надежда
  • Мнения: 243
Момичета, искренно ви съчувствам за натиска към вас относно избора на име.
Не им се давайте!
А това да кръстиш дете на починал.... Настръхнах!
Ако бях на ваше място или щях да се боря или привидно да се съглася, а после да кажа, че съм сънувала странен сън. И да измисля някаква история... Как дева Мария ми е казала, че ще имам момче/момиче и то ще се казва едни как си. Така ще си наложа моят избор за име на бебо.

Ние за име още не сме говорили. Първото дете е с името на бившият свекър, второто е с име измислено от баткото ден след раждането. И двете имена са хубави.
Моите родители имат ЧРД две седмици преди термина ми. Единият има и имен ден тогава. Няма да ги кръстя на тях, но не искам да съвпаднат датите, ако трябва ще стискам до 00:01 ч Simple Smile

Последна редакция: чт, 30 юли 2015, 20:59 от iveeeta

# 462
  • Мнения: 272
ros4enka, gerito_88 да ви кажа, така се успокоих като го видях...много ми беше напрегнато и докторката като ми обясняваше кое какво е и как всичко добре изглежда, направо си отдъхнах Simple Smile
Много благодаря на всички за подкрепата, много ми е мило така и е хубаво, че има с кой да си ги споделям моите преживявания Simple Smile

А аз да питам, това със солта какво е, за пръв път чувам?

# 463
  • Мнения: 149
 Laughing Приказка,ами така е след танци е добре да се поспива.Сама се смях ,като ти прочетох премеждията.Радвам се ,че всичко е наред Hug
Ивета,нали знаеш-женските номерца край нямат Laughing.Ако не ни дадат избор да сме честни с тях,да са дали!Когато жена реши нещо го постига по един или друг начин Wink

# 464
  • Мнения: 1 205
Моя док също е на мнение, че  няма нужда от утрогестан когато няма причини за това. Той изрази теория, че прогестерона е ОК и помага в началото, но след 8 г с ако няма други проблеми е добре да се спре. Аз го слагах 3х2, той ми даде схема с която го нямалях до пълното му спиране седмица по-късно. Изрази и мнение, че има спорове по отношение на това как се отразява толкова много прогестерон върху развитието на тестисите ако бебето е момче, тъй като мъжете нямат прогестерон.

Аз пък съм се шашнала с този фраксипарин дето трябва да го бия всеки, всеки ден ooooh!

Приказка, разсмя ме искрено с разказа си  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт