Печени на хартия яйца

  • 8 549
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 917
Стига бе!Не си представям яйца с вкус на загоряла хартия..но знае ли човек..може да са вкусни  Thinking  Crazy
Е, ти не ядеш хартията, а яйцата - остъргват се. Много са вкусни, пробвай Peace Mr. Green Mr. Green

# 16
  • Мнения: 27 524
Страхотни са.

Фил,мерси за подсещането.Мъж ми не е ял никога,ще му направя.  newsm64

# 17
  • Мнения: 9 109
Като малка си ги правех на печката върху мокър вестник или магазинерска хартия, като пуквах жълтъка да се разтече. Миризмата на препечена хартия е страхотна, мисля, че тя придава вкуса на тези яйца. И почваше едно стъргане

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 3 553

Все си представям селската печка на дърва .....  Hug ...мммм....  Wink

Мале какви спомени нахлуха в мен Wink
Баба ми (мир на праха й), ми правеше яйца на очи на вестник върху селската печка. За да не се разлее яйцето, крайщата на вестника се завиваха на вътре. Никога не е мокрила вестника преди да го сложи на печката, е малко залепва но не толкова, че яйцето да остане на хартията.
В къщи съм си правила на обикновен котлон.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 743
Ооооох, баба ни ги правеше на вестник точно на печка на дърва  - лека и пръст  Cry

# 20
  • София
  • Мнения: 722
И в къщи са ни любими. Правим си ги на ксероксна хартия /обикновен бял лист/ и на котлона. Първо малко се мокри листа. Мммммм чак ми замириса. Страшно хубави са. Blush

# 21
  • София
  • Мнения: 3 421
  И аз ги правя често на децата. Много са вкусни и според мен по-хубави от варени и пържени. Децата ги обожават.

  От бял лист за принтер - правя "тавичка" .Леко напръсквам с вода и чуквам яйцето, леко пробивам жълтъка (по-бързо се изпича и не прегаря)и посолявам. Слагам на котлона и тогава го включвам(най-обикновен котлон). Докато загрее котлона и яйцето е готово, няма опасност от прегаряне.
 

# 22
  • Мнения: 2 657
Ех вярно са много вкусни GrinningПреди като си ходех по-4есто на село,това ми бе любимото яденце Winkама я дайте идея как да си ги направя в къщи,като се има в предвид,4е пе4ката ни е изцяло газова newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 378
Слагаш тиган (за предпочитане тефлонов) на газовия котлон и в него хартията и яйцето  Grinning и... после стържеш и хапваш  Peace

# 24
  • Мнения: 2 657
Слагаш тиган (за предпочитане тефлонов) на газовия котлон и в него хартията и яйцето  Grinning и... после стържеш и хапваш  Peace

Тигана го имам Winkта днес ще хапвам яйца на хартия Mr. Green

 Hug

# 25
Вкъщи на котлона никога не съм пробвала как стават, но като отида на село си ги правя на печката върху вестник, който напръсквам леко с вода, слагам малко сол и чукам яйцето отгоре. Стават много вкусни.

# 26
  • Мнения: 1 113
Ей сега пристигам от Дир-а, където спорят за печенето на яйца на хартия, но както винаги не по същество  Simple Smile
Та се сетих, че още от едно време го мисля това как става?
Все си представям селската печка на дърва .....  Hug ...мммм....  Wink
Обаче в нормални домашни условия дали става? Някой от вас правил ли ги е? А на стъкло-керамика?
Уф, споделяйте опит! Много вкусни били, казват... yes И ми се ще да опиитаааам...
Ох, като прочетох това и се сетих как навремето баба ни печеше цели яйца във фурната. Ей сега ще ида да метна няколко за дребната ...

# 27
  • Мнения: 2 040
това е страшно вкусно ... помня, че мен с това ме отгледаха, бях много злояда, но яйчице във вестник не пропусках ...  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт