Допускате ли непознати да закачат децата ви?

  • 2 330
  • 58
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Мами, позволявате ли на непознати хора  да закачат децата ви и да ги пипат по ръчичките, да ги пощипват по бузките и да ги коментират, когато сте на разходка, или в заведение?! Thinking

На мен ми е изключително неприятно, ако някой непознат(главно баби или други майки) се засилят да ми попипват синчето и да ми обясняват колко е сладък  #Cussing out
Ама, пък съм някаква загубена -тактична и си мълча, като се опитвам да се изнесем бързо - бързо от досадника  Crossing Arms
Аз ли съм много подозрителна  Thinking, ама според мен е въпрос на възпитание да не пипаш дете по ръчичките и въобще да не го пипаш, особено,ако си непознат.Аз на приятелките си не пощипвам децата, а какво остава за непознати  Thinking Thinking
А, как реагирате, ако детето ви "си хареса"някой непознат и му подава ръчички да го гушне  Rolling Eyes newsm78
Моят синковец преди два дни се залепи за една девойка в едно заведение, където бяхме на РД и искаше да и пипа косата, дърпа ме все при нея да ходим... На мен ми беше много притеснено  Naughty Момичето му обърна внимание, ама аз го дърпх да си ходим, пък той мънка... и накрая пратих баща му да се оправят двамата
.
Малко дълго и объркано стана  Embarassed дано сте ме разбрали и ми отговорите  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 7 837
Самуил вчера по погрешка се вкопчи в краката на един господин, защото си мислеше, че е баща му  Joy Стискаше и изобщо не го пускаше  Laughing
Иначе досега не ми е правило впечатление някой да го пипа или пощипва. Не че тук не се радват на децата, но са леко дистанцирани в това отношение. В почето случаи му подават ръка или пръст за здрависване.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Самуил вчера по погрешка се вкопчи в краката на един господин, защото си мислеше, че е баща му  Joy Стискаше и изобщо не го пускаше  Laughing
Мая така ме е бъркала два пъти, и баща си е бъркала. Много смешно изражение има, като се усети Grinning

По темата - докато беше по-малка, повече се възмущавах. Колкото по расте, толкова по-малко впечатление ми прави. Говорим за пощипване по бузки, здрависване и прочие - нормални жестове, човека е стадно животно все пак, физическият контакт все още си остава много важен. Виж, ако някоя съвършено чужда баба ми намлящи детето и остави видими следи, може и да се възмутя Grinning
А тя си харесва хора Simple Smile Няма да я дърпам, я. Да си контактува.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 684
Непознати могат да се радват само от разтояние. Преминат ли невидимата черта, грабвам си детето и заявявам, че не ми е приятно да го пипат. Те в първия момент онемяват Shocked, после започват да се извиняват.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 814
Дияна е много контактна, по заведения задължително се запознава с всички.
Неприятно и е на моменти, защото не се притеснявам за нея, а се притеснявам за хората. Дияна ще издържи с тях, но те с нея....
Единствено не бих позволила на някой да я целува.
А иначе за радването на децата... аз самата много се радвам на чуждите деца, т.е. на децата на мамите по градинките.
Не бих спряла някое хлапе на улицата, само за да му се порадвам, или да нащипя бузи.

# 5
  • Мнения: 515
Допускам, но "съм на изправена на нокти" през цялото време. И все пак - строго избирам непознатите.

# 6
  • Мнения: 1 645
Ами зависи в какви граници.
Здрависване Да ,ако и малкият го иска, пощипване по бузата също може да разреша, но целувки в никакъв случай Naughty



А, как реагирате, ако детето ви "си хареса"някой непознат и му подава ръчички да го гушне  Rolling Eyes newsm78


Такова нещо до сега не ми се е случвало.
Когато си хареса някой,просто само се закача с него,но винаги на разтояние.
Хич не обича някой да го пипи или гушка, особено пък от непознати.

# 7
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Допускам в нормални граници, да. В смисъл без да го гушкат, мляскат и т.н. Но пощипване, здрависване...- защо не.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 242
В нормални граници дори ме радва.
Все пак за детето е добре да общува с повече хора и да се чувства харесвано. Отделно обаче й набивам в главата да не контактува с непознати, когато аз или някой от семейството не сме с нея.

# 9
  • Мнения: 1 113
Допускам в нормални граници, да. В смисъл без да го гушкат, мляскат и т.н. Но пощипване, здрависване...- защо не.
И аз така.

# 10
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 212
Дияна е много контактна, по заведения задължително се запознава с всички.
Неприятно и е на моменти, защото не се притеснявам за нея, а се притеснявам за хората. Дияна ще издържи с тях, но те с нея....
Единствено не бих позволила на някой да я целува.
А иначе за радването на децата... аз самата много се радвам на чуждите деца, т.е. на децата на мамите по градинките.
Не бих спряла някое хлапе на улицата, само за да му се порадвам, или да нащипя бузи.
И при нас е така - Ради винаги се запознава с всички и по-често се налага го спирам да не досажда, отколкото обратното.

# 11
  • Мнения: 2 332
Допускам в нормални граници, да. В смисъл без да го гушкат, мляскат и т.н. Но пощипване, здрависване...- защо не.
И аз така.
И аз, с тази разлика, че и пощипването ми е неприятно...

# 12
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Допускам,да - без целувки и гушкане.
Васи е по-срамежлива, но Дени е много контактна и си общува с непознати без задръжки. В смисъл - само ако ме вижда, че одобрявам. Ако не ме виждат, пищят като обезумяли. И може би така е по-добре.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 352
Смятам, че няма нищо лошо хората да се радват на децата ми, стига да не се прекалява. Едно пощипване по бузката или здрависване не може да ме хвърли в такъв смут. Повече се дразня ако някой непознат предложи храна или бомбони - тогава вече съм против! #Cussing out

# 14
  • София
  • Мнения: 39 814
Спомням си мама какво разказваше за мен. Била съм много руса и къдрава, с коса до кръста.
Както ме гушкала, някой (непознат) ме взима от ръцетей и започва да ме върти във въздуха и да ми се радва, а тя обикаляла и само казвала "ама, моля ви се, това е моето дете" Simple Smile

Както аз не целувам чужди деца, така и няма да ми е приятно ако някой започне да целува Дияна.

# 15
  • Мнения: 2 125
Допускам, но без целувки. А и никой не си е позволявал да го целува моя дзвер Mr. Green...по-скоро малкия се закача повече Laughing, отколкото хората него.

# 16
  • Мнения: 1 134
В нормални граници дори ме радва.
Все пак за детето е добре да общува с повече хора и да се чувства харесвано. Отделно обаче й набивам в главата да не контактува с непознати, когато аз или някой от семейството не сме с нея.

Постъпвам по същия начин.

# 17
  • София
  • Мнения: 625
Не ми е особено приятно....
А за целувки и дума не може да става #Crazy #Crazy
Дори имах една позната и ми беше доста неприятно като почнеше да го целува..........То си беше направо мляскане Sick

# 18
  • София
  • Мнения: 6 999
Когато Дариа беше бебе освен аз и мъжът ми никой не я пипаше. Баща й забраняваше дори роднините да я докосват - къде от ревност, къде от страх... Сега вече не е така, но пък тя не разрешава да я пипат и прегръщат - дори и на мен не дава  Embarassed

Обратната ситуация, в която тя преследва някои обаче е ежедневие. В заедение ли сме - винаги се присламчва от мъж на мъж и ги закача. Избира все симпатични мъже /явно има вкус  Laughing/, на жените внимание не обръща. Веднъж в Южен парк дори накара някакъв непознат да я носи  Embarassed Едва го отървах от нея.

Брррррррррр - какво ли ме чака?  newsm78

# 19
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Синът ми е вече голям и сам едва ли би се застоял и позволил непознати да го попипват така.
Обаче като беше малък аз се дразнех ужасно, направо се измъчвах. Представях си мръснит им ръце и ме обхващаше ужас. Сами имаше като бебе къдрава, пухкава коса и сладки бузки и все го пипаха по тях. Sick Много се дразнех. Това продължава и днес. Правя винаги някой финт за да прекъсна такова нещо. Някой път ми става съвестно за тези ми фобии, обаче не мога да се спра. Храна от чужд човек категорично не позволявам да се взема. Ако Сами нещо яде навън (и това гледам да го избягвам, за да не дразним  другите деца) и някое хлапе е наблизо, аз питам родителя, с когото е, дали можем да дадем да отрочето му от храната. Ако детето пък е по-големичко го пращам само да попита. Амиии, такава съм.

# 20
  • Мнения: 1 383
Не ми е приятно, но като го хванат за ръчичката, вече е късно за реакция. Не правя забележки. Не съм имала случаи на по-натрапчиво внимание. Иначе позволявам да го заговарят /големия де/, но той много се сърди някой като го закача.

# 21
  • Мнения: 533
Обратната ситуация, в която тя преследва някои обаче е ежедневие. В заедение ли сме - винаги се присламчва от мъж на мъж и ги закача. Избира все симпатични мъже /явно има вкус  Laughing/, на жените внимание не обръща. Веднъж в Южен парк дори накара някакъв непознат да я носи  Embarassed Едва го отървах от нея.

Брррррррррр - какво ли ме чака?  newsm78
[/quote]
При нас ситуацията е същата, дори на гости ги каним  Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 2 958
Мами, позволявате ли на непознати хора  да закачат децата ви и да ги пипат по ръчичките, да ги пощипват по бузките и да ги коментират, когато сте на разходка, или в заведение?! Thinking
..................

Не ми е приятно и не позволявам.Любезна съм, но ги държа на дистанция.Както и аз не закачам непознати деца, колкото и да са ми симпатични.

# 23
  • Мнения: 1 756
Мразя да ми пипат детето непознати, ама те като се нахвърлят, толкова са несъобразителни,Срам ме е но си годърпам и заявявям че не е редно да се пипа по ръчички и бузки и където да било, след акто сте непознат, а то се пипа и си лапа ръчичките постоянно
 #Cussing out #2gunfire Stop

# 24
  • Мнения: 2 255
Доста често се случва да ми закачат хлапетата, не се дразня стига да не прекаляват, разбира се  Wink целувки НЕЕЕ  no
Но Калоян обикновено реагира  hahaha преди мен и ги стряска  Joy овреме  Laughing

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Уф - не ми е приятно  Naughty

Моята щерка е доста приказлива и все се намира кой да я заговаря и тя нашата всичко ще ти разкаже в подробност Crazy Та мразя да се заговаряме с непознати.
Сега със сина съм рахат. Той нали даже името си не казва и ми е все тая кой се опитва да го заговаря.

Да ги пипат или гушкат непознати, категорично НЕ!

# 26
  • sofia
  • Мнения: 171
Много ме изнервят разни бабухи които започват да дават мнения когато малката плаче/била гладна ,спяло и се и ............. и т.н./ и ме гледат на криво.А на въпроси от сорта "ама сега защо плаче?" аз отговарям: защото не и е приятно непознати да я закачат hahaha

# 27
  • Мнения: 176
 newsm12 по принцип не ми е приятно но ако не прекаляват си замълчават но започват ли да се унасят smile3513

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Много ме изнервят разни бабухи които започват да дават мнения когато малката плаче/била гладна ,спяло и се и ............. и т.н./ и ме гледат на криво.А на въпроси от сорта "ама сега защо плаче?" аз отговарям: защото не и е приятно непознати да я закачат hahaha
Joy Joy Joy
Благодаря на всички за споделеното мнение   bouquet
Моят каквато е закачка, само чака някой да му се усмихне и започва са бърбори на "владешки" и да ме дърпа да ходим към човека  Rolling Eyes
Ще му обуздавам някакси дружелюбието  ooooh!
А, за целувки и почерпки от непознати - категорично  Naughty Naughty Naughty

# 29
  • Мнения: 1 370
Не ми е приятно, ама ме е срам да си кажа. И затова винаги нося с мен мокри кърпички и антибактериален гел и след срещата Wink започвам да го търкам, ако ще и посредата на улицата да е

# 30
  • Мнения: 1 489
На мен също ми е неприятно да я пипат и пощипват.Това го правя от хигиенична гледна точка.Кой знае какво са пипали с тези ръце,а после хоп на моето дете.

# 31
  • Мнения: 3 861
Допускам в нормални граници, да. В смисъл без да го гушкат, мляскат и т.н. Но пощипване, здрависване...- защо не.
И аз така, но веднъж в парка една бабка реши да го хване за ръка и да го води нанякъде защото виждаш ли детето паднало, а "майка му я няма за да му обърне внимание", а аз в същия момент бях на 3 метра от тях и го подканях да стане сам и да се справи сам със ситуацията. Ееее побеснях, вдигнах и егати скандала #Cussing out, а тази бабка си мисля, че друг път бая ще се замисли преди да поведе за ръка чуждо, непознато дете

# 32
  • Мнения: 3 932
Ами не ми е приятно както на бол6инството, но тук хората ми се струват доста съобразителни и се ограни4ават предимно с устни зака4ки и кмплименти, на които естествено реагираме с горди родителски усмивки  bowuu

Само на Мама Кенга веднъж и се «разсърдиха» в магазина, за6тото не 6те6е да си признае, 4е Теди и Дамян са близнаци... hahaha

# 33
  • София
  • Мнения: 94
Дразня се много, да! А "любимото" ми е, когато познати и непознати наред и вадят биберона от устата! Ама понеже и аз си мълча, да не обидя някого, а иначе ми кипи от вътре - следащия път ще питам нахалника - защо го прави?! Имам и познати, които когато ги помоля да не пипат бебето се сърдят! Е, как така, видиш ли, няма да я щипят и пипат по бузките!!!
Една комшийка, твърде нахална и майка на две деца, не видя нищо нередно, когато 7 годишната и щерка излезе от пясъчника и опипа хубавичко едномесечната Мария в количката, пък и си поигра с биберона и доволно!
Но - вината си е в мен! Като не ми харесва - да си казвам!
А разни непознати баби, дето ми се навират в количката бързичко ги подминавам!

# 34
  • Мнения: 1 216
Тук пенсионерите са страшни- понеже не гледат внучета, а кучета, и като видят бебе и много се умиляват. Постоянно ми говорят на колко месеца били техните внучета, правнучета и т.н. Рядко я закачат по ръката, други по бузките- гледам много да не се сърдя, макар, че понякога ми е неприятно. Редовно ми правят разни усмихнати забележки, че шапката се килнала, печало му точно в лицето, или много съм го облякла детето- готово за снежна буря /а такова нещо тук не се случва/.
Едни пенсии, бая на възраст бяха, даже веднъж я събудиха като се радваха, аз дърпам количката - те се изпречили насреща ми. Crazy
Като цяло канадците са много внимателни и никога не нахалстват, но има всякакви емигранти с по- топла кръв, някои даже се хвърлят да я целуват  Grinning. Виж азиатците никога не показват интерес и никога няма да виснат на количката.

# 35
  • Мнения: 3 663
...По темата - докато беше по-малка, повече се възмущавах. Колкото по расте, толкова по-малко впечатление ми прави. Говорим за пощипване по бузки, здрависване и прочие - нормални жестове, човека е стадно животно все пак, физическият контакт все още си остава много важен. Виж, ако някоя съвършено чужда баба ми намлящи детето и остави видими следи, може и да се възмутя Grinning
А тя си харесва хора Simple Smile Няма да я дърпам, я. Да си контактува.
и аз така Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 393
 Аз пък давам на всички да се радват на децата ми,защото така те се чувстват обичани.Е ако не ми е симпатичен човека може и да му кажа да не ги пипа,но иначе си говоря с хората и на децата,а и на мен ни е адски приятно  Hug

# 37
  • Мнения: 5 622


На мен ми е изключително неприятно, ако някой непознат(главно баби или други майки) се засилят да ми попипват синчето и да ми обясняват колко е сладък  #Cussing out

И защо е това?Що за идиотия, прощавай...  #Crazy


И за да отговоря по темата, ще кажа, че с всички съм изключително любезна и внимателна.Възпитанието ми не дава да правя някому забележки, или да хвърлям гневни погледи.

# 38
  • Мнения: 1 629
Не ми е неприятно, но хората, които обръщат внимание на Климент, късно разбират каква грешка са направили. Както им се хили, така ги оскубва и няма откачане. Жал ми е/за тях/, ама да не са го закачали Mr. Green

# 39
  • Мнения: 5 622
Не ми е неприятно, но хората, които обръщат внимание на Климент, късно разбират каква грешка са направили. Както им се хили, така ги оскубва и няма откачане. Жал ми е/за тях/, ама да не са го закачали Mr. Green

 Ти си луда ма! Кажи ми, че си правиш майтап, моля те! Twisted Evil

# 40
  • Мнения: 1 629
Бубе, абсолютно сериозна съм, детето изразява страшно буйно радост, като реши, че ще се радва Grinning

# 41
  • Мнения: 5 622
 Благодаря за предупреждението тогава.... Ще гледам да ви заобикалям от далече  Crazy  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 655
Допускам, но без целувки. А и никой не си е позволявал да го целува моя дзвер Mr. Green...по-скоро малкия се закача повече Laughing, отколкото хората него.

И при нас е така. Като си хареса някой и започва да ву вика, докато не му обърнат внимание - след това вече няма откачане от него. Започва да си показва маймунджалъците. Но и аз не обичам да го пипат, камо ли да го целуват. Такова нещо не бих позволила.

# 43
  • Мнения: 369
Аз лично не се дразня когато се радват на детето , наистина да е в нормални граници и без целувки. Но мойта щерка не на всеки разрешава да и говори някой камо ли да я пипне и да и се порадва. А ако си хареса някого казва " аз тебе много те обичам "и го гушка

# 44
  • Мнения: 1 464
Не,неприятно ми е познати да я пипат и гушкат/освен семейството /та камо ли непознати Stopайде моля ви се,с мръсните ръце по дъщеря ми Naughty

# 45
  • Мнения: 7 430
Да, допускам - не ми е много приятно, но....колко чернички са го допирали  Mr. Green ама го оставям да си изгради имунитет детето Peace
Говоря за това и като малък и сега  Wink

# 46
  • Мнения: 1 410
И на мен ми е неприятно да я пипат и да обясняват нещо, но се случва, какво да направя. Просто не реагирам и това е.

Още е малка да се вкопчи в някой, но на мъжа ми му се беше случило едно дете да го помисли за баща си и се беше засрамил много.

# 47
  • Мнения: 5 531
Моите деца са доста общителни и обикновено не се притесняват от чуждите хора.Но аз винаги имам едно на ум.Не обичам непознати да предлагат на децата ми и каквато и да е  храна- категорично отказвам.Баткото ни вече е по-голям и казва''мама ще ми купи'', но за малката все още се притеснявам.Мисля, че на всяко дете трябва да се обясни, че с непознатите хора трябва да внимава.

# 48
  • Мнения: 2 550
Допускам, що да не допускам.
Тъпо ми се вижда някой да ми се радва на детето и аз да бягам като от прокажен.

# 49
  • Мнения: 3 886
не не давам да говори с непознати а камо ли да земе нещо от тях научила съм го първо да ме пита пък аз да реша

# 50
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Допускам, но "съм на изправена на нокти" през цялото време. И все пак - строго избирам непознатите.
Peace

# 51
  • Мнения: 8 917
Допускам в нормални граници, да. В смисъл без да го гушкат, мляскат и т.н. Но пощипване, здрависване...- защо не.

Предпочитам да се радват от разстояние, но ако все пак стане - поне да е в границите Peace

# 52
  • Мнения: 2 784
Смятам, че няма нищо лошо хората да се радват на децата ми, стига да не се прекалява. Едно пощипване по бузката или здрависване не може да ме хвърли в такъв смут. Повече се дразня ако някой непознат предложи храна или бомбони - тогава вече съм против! #Cussing out
И аз така- много е дразнещо да обяснявам, че не яде бонбони, пуканки и фъстъци, още по-малко от чужди хора. Добре, че засега не проявява интерес.
А за радването- ми да се радват, то ми е хубаво чавето. Mr. Green

# 53
  • Мнения: 3 164
не допускам и не одобрявам, знам ли го кой какъв и защо е Rolling Eyes

# 54
  • София
  • Мнения: 1 621
Мойта маймуна непрекъснато я закачат, ама тя сама не дава да я пипат. Rolling Eyes
Но като беше по-малка не допусках да я пипат непознати по лицето или ръчичките, само по крачетата и то зависи пак кой. Ама на мен ми е кеф, че все я закачат... Laughing

# 55
  • Мнения: 27 524
Оф,това ми е болна тема - да,ако се радват по-отдалече,а не да му се навират в лицето и да го пръскат със слюнки.Онзи ден в един магазин една мръсна,гадна,черна индийка го галеше по устата  #Crazy ,аз зяпах едни бои,а той в количката и като се обърнах...леле как се разкрещях,имаше късмет тъпата крава,че не мога да псувам на френски  #Cussing out Бива ,бива безмозъчност,ама...Та да го пипат не давам,дърпам си го и заминавам.Аз никога не пипам чужди бебета,възклицавам си на прилично разстояние,така е редно  Peace

# 56
  • Мнения: 415
Допускам....приятно е някой да каже нещо хубаво за тях.
Притеснението ми обаче не е от гледна точка на хигиената.
Как да обясниш на едно дете,  че не всички мили и любезни непознати възрастни са добронамерени и безопасни newsm78? Ако те докосва непознат и мама няма нищо против, защо когато мама я няма това не е желателно? Naughty
Как да съм сигурна, че когато е само, детето ми няма да тръгне с някой непознат, който му се радва, така, както когато е с мама...?
А защо бабите закачат 5 годишното ми дете? Нямат ли си подходяща за възрастта компания? Симпатичната какичка, усмихнатия чичко, старицата или момченцето с колело дали са с добри намерения...?
Ако аз се държа открито и приятелски с всеки срещнат /аз така правя Embarassed Embarassed/, и позволявам да се държат свойски с децата ми, как децата ще се научат, че така не бива...

# 57
  • Мнения: 1 072
Не ми е приятно да ги пипат, но тук не ми се е и случвало. Иначе непрекъснато им се радват, в магазина, на улицата... днес като разхождах малкия на два пъти ме спираха да ми обяснят колко бил красив. Ами... на мен пък ми е приятно  Embarassed. Освен това виждам, че хората са много мили и добронамерени и просто им се радват на децата, абе бабички и дядовци, какво да ги правиш... въпреки че и преди една седмица в един магазин въздишаха по миглите му.
Ъкъл никой не ми е давал тука. Ако се случи мисля, че просто бих замълчала. Тъй де, какво да се разправям с непознати...
Иначе те са си достатъчно дръпнати и не дават сами никой да ги пипа.

# 58
  • Мнения: 5 468
Не ми е приятно да я пипат по ръцете и по бузите, но мълча като гъска и не я защитавам по никакъв начин. Срам ме е да кажа да не я пипат.
Всъщност, тя откакто проходи е толкова мръсна по улиците, че едно пипане в повече, ще е като капка в морето Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт