Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 5

  • 114 165
  • 732
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 404
Гледах това видео, за поставяне на новородено в еластичен слинг:

https://www.youtube.com/watch?v=WEhqszyOi-4

Обаче ми се струва, че главата му няма добра опора, може ли някой, който е ползвал такъв вид слинг да сподели, кое и как точно подкрепя главичката.

Благодаря.

# 706
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 673
Анн, аз слинг съм ползвала много малко, но връзването ми беше такова. Също така прибирах крачетата вътре под третият слой (този с етикетчето).
То е новородено, не си мести самО главата кой знае колко, пък и като заспи или, ако ще се движиш по-активно (аз ходя много бързо попринцип и ми беше малко трудно да дръпна спирачката, че на детето да не му разбъркам мозъка... Mr. Green) просто му я покриваш с едната "презрамка" и стои много стабилно. Естествено му оставяш лицето открито, за да не затрудняваш дишането и това е. Peace

# 707
  • Мнения: X
Според мен е отлично поставянето в клипа.

# 708
  • Мнения: 2 466
Здравейте

Имам момченце на 3 месеца - 5.600кг е 61 см. От доста време искаме да си вземем ергономична раничка и да започнем да се носим. Засега не сме се спрели на нищо конкретно. Честно казано не ми се дават 200+ лева, защото и без това не знам малкият дали ще хареса бебеносенето.
Според вас малки ли сме още за ергономична раница? Бихте ли ми препоръчали нещо добро максимум до 100-150лв, което да е качествено. Замислям се и за раница втора ръка.Четох в темата, че има и реплики, които също не се препоръчват.
Членувам и в двете групи във фейсбук.
Тъй като исках първо да видя дали малкият ще седи в раница, взех едно кенгуру от приятелка за проба вкъщи. Няма да се носим с него, защото знам, че не е препоръчително.

# 709
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 673
То според мен и стоенето в кенгуруто няма нищо общо с положението на бебето и начинът, по който се усеща самото дете в Ергономична раница, но това е Лично мнение.
За да видиш дали ще стои и как ще се чувства си наеми раница. Рошаво и Библиотека-та дават под наем. Върни се и няколко страници назад в темата - има подобни на твоите въпроси и отговори на почти всяка страница.

Аз също не исках да давам 200+ лв за раница и си намерих Боба за 140лв., отгледала вече две деца от Продавалник. Като гледам, обаче, колко ми е ценна и колко много ми върши работа - сега ако ме върнат назад във времето - нова щях да си купя. Изплати ми се 1000 кратно!

Успех!!! bouquet

# 710
  • Мнения: 1 404
Като начало, можете да вземете раница под наем, да видите дали ще хареса на бебето. После вече да купувате. В сайта на Рошаво дават под наем.

# 711
  • Мнения: 2 466
Благодаря ви!

Не съм от София и не знам как става даването под наем. Ще се поинтересувам.
А иначе дребният много обича да го носим с лице напред и затова не знам дали ще седи в раницата.
Кенгуруто просто ми беше някакъв вариант да разбера.

# 712
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 673
И аз много често чувам това за носенето с лице напред, като оправдание за кенгуруто, но не мисля че е болка за умиране... Моята беба не е носена никога така и количката също ѝ е към мен - на почти година е вече. Свикват, че може да се гледа и в другата посока. Peace

P.S. Добавям в скрит текст, за да не стане реклама...

Скрит текст:
Manduca има я в различни цветове
Love and carryОт близка знам, че е много доволна от нея
Ergobaby Друга близка ползва такава


И така де поразгледай!!!

Последна редакция: сб, 15 окт 2016, 16:12 от cvEval

# 713
  • Мнения: 2 466
Не мисля да го носим с лице напред, ако вземем раница. То, ако е така, по-добре да не купуваме. Не ми изглежда никак добре подобно носене. Хайде,на ръце става, но в раница, не.
Благодаря за идеите! Гледам,че Love and Carry са за над 6 месеца, така че явно отпада. Харесват ми десените на Алое-то, но оставам с впечатление, че и то не е подходящо за нашите размери.
Не знам как да различа оригинална от реплика обаче?

# 714
  • Мнения: 1 980
mariq91, синът ни е на 4 месеца. В началото и ние все го носехме с лице напред, защото плачеше в друга поза. Купихме раница и слинг на Боба, но изобщо не искаше да стои в тях. Малко по малко обаче започнах да го нося на ръце с лице към мен и така посвикна с тази поза, а впоследствие и с раницата.
На мен ми е страшно удобна и понякога дори вкъщи си го нося в нея. Той се чувства много добре, заспива и му е голям кеф. При нас не се получи от раз носенето, искаше се известно постоянство, но сега съм много доволна, че не се отказах.

# 715
  • Мнения: X
Сестра ми носи бебето си с лице напред известно време, тъй като не искаше вече да седи към нея. И аз бих носила моя юнак така, но раницата ми не позволява. Мисля, че леко се преекспонира непрепоръчването на тази поза.

# 716
  • Мнения: 1 775
Аз не бих носила детето с лице напред, лесно се превъзбужда. В раницата се оглежда на двете страни и като се умори, обляга главичка на мен и заспива. При носене с лице напред как спят бебетата в носилката?

# 717
  • Мнения: X
Аз не бих носила детето с лице напред, лесно се превъзбужда. В раницата се оглежда на двете страни и като се умори, обляга главичка на мен и заспива. При носене с лице напред как спят бебетата в носилката?
Не съм съгласна, че лесно се превъзбужда бебето като гледа напред. И каква е разликата между гледане напред в количка и раница?
Аз говоря за голямо бебе, което е излязло с цел разходка, а не за големи преходи със спане. Излизахме лятото набързо (15-20 минути) до точка А, бебето се изважда от раницата и играе, седи в скута на майка си и прочие, после се слага пак за 15-20 минути в ергото и се прибира вкъщи. И това не всеки ден!
Моето като го нося с лице към мене сякаш спи  Rolling Eyes . Не всяко бебе си седи кротко и позволява да го носят с часове. А ако реве в количката, носенето напред си в добър вариант, още повече, че раницата предлага това.
То мен, ако ме пита някой, не бих го носила никак, ама...

# 718
  • Мнения: 1 775
Аз говоря за моето дете, че лесно се превъзбужда, особено ако и някой реши да й се порадва. Когато е в раницата, не е така, не се стряска дори от внезапни шумове. В количката, като някой друг се понадвеси над нея да й говори, определено й е неприятно и започва да плаче, стряска се от разни звуци, кучешки лай и т.н., а в носилката се сгушва в мен и е спокойна.
При нас просто разходките не са до точка А, аз обичам да ходя и ми е скучно в парка, обикаляме из околните квартали и центъра, с количка няма как да имам тая свобода, тротоарите ни са кошмар. Имаме мол на 10 минути пешеходно разстояние, но през подлез, баир, павета и разбити тротоари, осеяни с коли. Днес трябваше да го посетим и тя спа през цялото време, докато пазарувахме за нея и за баща й, не издържа повече от половин час будна в раницата, люлеенето при ходене я приспива.
Количка напоследък ползвам само като я водя при педиатърката. На мен много ми харесва да я нося, засега й на нея, надявам се още дълго да се радвам на тая свобода. Таткото също се кефи, раницата съм му я дала на него, че ми е твърд колана, аз нося с една хибридна носилка, така не се налага и настройките да й променяме постоянно.
Иначе дечицата са различни, ако това е единствения начин да го успокоиш, като реве в количката, щом раницата позволява и детето може да сяда, едва ли е много по-различно да го сложиш в раницата с лице напред, от това да го разнасяш на ръце с лице напред за 15-20 мин. Ако може да стои стабилно детето, няма ли да ви е по-удобно на гръб да се носите, ако не иска отпред?

# 719
  • Мнения: X
Голям е и вече много ми тежи. Аз също много обичам да обикалям улиците и напълно съм съгласна, че с раница е много по-удобно. Но бебето ми вече наближава 10 кг. и ако го нося повече от час много ме заболяват краката ( имам разширени вени). За момента ще поогранича носенето до градината на баткото и напролет като проходи мисля да се пробвам и на гръб. Може би така и за краката ми ще е по-добре, защото тежестта ще се разпределя по друг начин.

Общи условия

Активация на акаунт