Цветята в нашия дом – Тема 71

  • 81 061
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Здравейте дами! От къде да си намеря бяло и жълто Лютиче, като това моето-показвал съм го. Имах,но ги загубих,остана ми само това. Sad

# 691
  • Мнения: 1 070
Мидко, по големите вериги има всякакви цветове, но се предлагаха пролетта. Сега при късмет може да има още наличности и да са намалени.

# 692
  • Мнения: 26
Здравейте.. Обръщам се към хората които си правят разсади с цветя.
Искам да си  направя двора в много цветя.. Харесвам зеленината и пищните цветя. Въпросът ми е какви семена на какви цветя да си купя и да направя разсад сега за да си направя градинката хубава и оформена?
 newsm78  Полагам много грижи но очевидно не ме бива

И евентуално има ли някакви цветя които да ги засея семената сега и до есента да цъфнат?
Благодаря предварително

За почти всичко е късно за разсад, но пак имаш някакъв избор. Изреждам:
Гладиоли луковици
Тагетес от семена
Латинки от семена
Ипомеи семена
Мина лобата семена(ще цъфти в късно лято)
От къде си? В големите градове пускат намалени разсади по това време на всякакви цветенца, например в големите вериги.
Ако се сетя още нещо ще допълвам.



От Добрич съм имам няколко засяти разсада на Теменужки,Флокс и Иглика ще гледам какво ще стане дано изникнат но не знам кога да ги засея в двора и евентуално кога ще цъфнат  newsm78

# 693
  • Мнения: 104
Благодаря! Да за покривна тераса става въпрос и няма за какво да се притеснявам, освен от време на време детето играе там, но няколко дена няма да са и проблем да не излиза на терасата.

# 694
  • Мнения: 26
Щях да питам и някой има ли си езерце в двора на градината? Ако да как го поддържате ? Ще съм много благодарна... Мъжът ми направи и не искам да зеленясва

# 695
  • DE
  • Мнения: 971
Привет!
За в градината могат да се сложат все още семена от тагетес, невен, цинии, астри, кученца, лисича опашка. Да се ръсне семена от копър(като цъфти е много декоративен около цветята.

Тоблеронка, препоръчвам ти и аз вряла вода или пък( бях писала и преди) съвсем обикновен essigreiniger. Има го във всички магазини, там при препаратите за чистене за някакви си центове.
Пръскам с него и е много ефикасен против плевел и мъх.
Само трябва да престои няколко дни и да е сухо.
Имам и такова за "драскане" което Добри показа. Минавам редовно с него по фугите на плочника.

Vesela9203, езерцето не е трудно за потдържане, само ти трябва помпа и някакви водни растения.

Цветенца и при мен:













# 696
  • Мнения: 26
Привет!
За в градината могат да се сложат все още семена от тагетес, невен, цинии, астри, кученца, лисича опашка. Да се ръсне семена от копър(като цъфти е много декоративен около цветята.

Тоблеронка, препоръчвам ти и аз вряла вода или пък( бях писала и преди) съвсем обикновен essigreiniger. Има го във всички магазини, там при препаратите за чистене за някакви си центове.
Пръскам с него и е много ефикасен против плевел и мъх.
Само трябва да престои няколко дни и да е сухо.
Имам и такова за "драскане" което Добри показа. Минавам редовно с него по фугите на плочника.

Vesela9203, езерцето не е трудно за потдържане, само ти трябва помпа и някакви водни растения.

Цветенца и при мен:
















Да ще сложим помпа... Но ми се иска да е постоянно бистра водата.. Това само с помпа постига ли се? Ще го правя красив така де довършвам го в момента иска ми се и рибки да сложа вътре четох тук там и разбрах какви да са но нещо по специално прави ли се за водата ?

Цветята са прекрасни Simple Smile

# 697
  • DE
  • Мнения: 971
Не! Трябва да е покрито с фолио и помпата обръща и чисти водата. Има и едни такива нещица като фонтанче да пръска от горе.
Пък и растенията пазят сянка и чистят и те

# 698
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Фръц-фръц Crazy  Flutter Heart Eyes!















# 699
  • Мнения: 436
Страхотни теменужки. Какъв е начина да цъфтят толкова много? Моите добре ги гледам на западен прозорец, но цъфтят рядко и малко.

# 700
  • Мнения: 1 070
Мариетка, голям цвят последната сенполия!
Много са хубавички!
Пипи, да не са в големи саксийки, те обичат да им е тясно. Дай им малко хубава тор-Кристалон, Хортигроу...

# 701
  • Мнения: 436
В малки саксии са. Тясно им е. Какъв кристалон? Той не беше ли с някакви цветове на опаковката?

# 702
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Вижте с какво зарадвах днеска жена ми


Звездовиден вечно зелен ,неизмръзващ  Жасмин с неотразим аромат

# 703
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ех, Митко, завиждам на жена ти! ММ обикновено ме радва с някой препарат, ама що ли мрънкам, като безропотно търпи цветната ми лудост!
Пипи, моите не са в саксии, в чашки за кафе са Laughing.

# 704
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен!
Разглеждам снимките и се възхищавам от цветята ви. Уникални и прекрасни творения на природата! Аз от скоро се занимавам със цветенца, защото едва сега имам място и време за това. Скромно ще се похваля с някой сандъчета.
http://syanka.snimka.bg/nature/cvetya-na-balkona.911113


Имам три саксийки с каланхое, но ми е тъжно защото не искат да цъфнат. Имам и едно дърво, което обаче не знам какво е точно, но ми харесва много. В един магазин ми казаха, че било вид фикус, но нищо повече.

Общи условия

Активация на акаунт