ИЗПЛАШЕНО БЕБЕ

  • 2 461
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте,

имам бебе на 3 месеца. От раждането си е спокойно, усмихнато и кротко. Спи  цяла нощ с едно хранене около 4 часа. През деня също спи добре. Но стана така, че трябваше да влезем в болница за 5 дена. С всеки изминал ден там започна да става все по-неспокойно, по-ревливо и неспящо. Стряскаше се, защото тъкмо е заспало и в стаята влиза някой да чисти, да пита нещо, да му бие инжекция, да му прави инхалация. Вече сме си вкъщи и нещата не се променят. Трудно заспива, спи малко, събужда се с плач, неспокойно и изнервено е и когато е будно. През цялото време съм около него, прегръщам го, нося го, приказвам му, играем си, но още не може да се успокои.  Моля дайте ми съвет какво мога да направя.

# 1
  • Мнения: 10 874
През цялото време съм около него, прегръщам го, нося го, приказвам му, играем си, но още не може да се успокои.  Моля дайте ми съвет какво мога да направя.
Не знам колко време е минало, но според мен ти правиш достатъчно, просто трябва време да се отърси от стреса, изживян в болницата. Peace

# 2
  • Мнения: 5
От няколко дни сме си вкъщи. Много се притеснявам, че ще си остане така

# 3
  • София
  • Мнения: 8 741
Моето също беше в болница, точно беше станало на 3 месеца. Бяхме там 4-5 дни и го оперираха, т.е. биха му упойка, излизаше от пълна упойка, имаше шев.
Плака освен при самите инжекции, най-много след излизане от упойка.
Точно беше спряло да се буди нощем за хранене, от тогава пак започна и не е спирало.
Според мен правиш всичко възможно, няма какво повече. След време ще се успокои. Щом е с теб, гушкаш го...нищо повече не му трябва.С времето ще усети и разбере, че няма да има повече стрес и ще се успокои.

# 4
  • Мнения: 10 874
От няколко дни сме си вкъщи. Много се притеснявам, че ще си остане така
Ее, много малко време е минало. За момента нямаш основания да се притесняваш, реакцията му е напълно нормална. А и бебето е съвсем малко. Бъди търпелива, не може да се успокои толкова бързо. Peace

# 5
  • Мнения: 11 563
Реално за 3 месеца не познаваш какъв точно е характера на детето ти. Това, че първите 3 месеца е било спящо и спокойно въобще не означава, че и без влизането в болницата щеше да е така.

Били сте в болница и приемаш, че това е причината, но много от лекарствата имат като странични ефекти нервност, безпокойство, раздразнителност - Ксизала например. Вентолина също. А след като са ви правили инхалации, то предполагам, че сте имали такива препарати. Сега пиете ли нещо?

В момента е доста топло - дали това не е също причина за промяната в поведението на бебо.

Влизате във възраст за зъбки - също една причина за нервно бебе.

Та с две думи причините може да са много и комплексни.

# 6
  • където ми е най-добре
  • Мнения: 339
Същото беше и при нас. Малкият беше 14 дни в болница и го виждах за 30 мин. всеки ден. След като го изписаха беше със същите "симптоми". Около 2 седмици му бяха необходими за да се оправи. Сега и от жегата е много неспокоен - имай и това на ум  Wink
Всичко което правиш е точно това от което има нужда  Peace малко време и твоето внимание и ще е по-усмихнат и от преди.

# 7
  • Мнения: 5
сега пием единствено цевзил

Общи условия

Активация на акаунт