дойде хахаа закъснява ми, ... моля хелпвайте с вашия опит?

  • 2 002
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 123
С вагинален ехограф бременността може д асе установи след 10 дневно закъснение. Препоръчвам т ид аси направиш кръвен тест. Става  готов за няколко часа и няма грешка. Ако той даде отрицателен резултат, ще изчакаш още седмица и после - пак на лекар, да ти предпише нещ оза предизвикване на мензис.

# 16
  • Мнения: 953
Аз съм така от както съм жена. Даже и сега ми закъснява с 10 дни, НО НЕ СЪМ БРЕМЕННА. Случва се и редовно да ми дойде. Най-големи закъснение са ми се получавали при смяна на сезоните и стрес.

# 17
  • Мнения: 1 840
Поне веднъж годишно имам такава "изцепка", най-доброто ми постижение е 20 дни, дори миналата година в два последователни цикъла ми закъсня с 15-20 дни. Не бях бременна, притесних се да не съм болна. Гинеколожката ме успокои, че всичко е наред и че е от стрес и преумора. Изписа ми противозачатъчни "Логест" с лечебна цел, за да се регулира цикъла. Не се притеснявай, стават и такива неща!

# 18
  • София, ж.к. Стрелбище
  • Мнения: 163
На мен ми е много редовен, но всяка година ме прескача по един месец - когато се сменят сезоните. Когато отидох на лекар последния път ми казаха, че няма нищо притеснително, но ако ме прескочи и следващия месеца да отида пак.
Успех

# 19
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
по принцип имам ужасно нередовен цикъл и едва ли ще съм ти достатъчно полезна. на мен ми идваше когато си поиска. стигало се е и до 50 дни разстояние от цикъл до цикъл.
това са добрите новини. а лошите /ако наистина не искаш да си бременна/
на мен теста - шуър чек ми показваше отрицателен резултат и на 20 ден след закъснението. имам приятелка която беше бременна в 3 ти месец и отново теста й не хващаше. и те правят грешки. а на 3 ти ден след закъснението както вече са ти казали дори и с вагинален ехограф нищо не може дасе види.
ако исакаш направи си още веднъж тест, а за по сигурно направи кръвен - той не греши - дори мисля че опредаля и точната седмица на бременност.
стискам палци да стане така както ти искаш  Praynig
и да кажеш какво се е случило Peace

# 20
  • Мнения: 364
Най вероятно е от смяната на климата моят М винаги е бил редовен на 28 дни точно като по часовник преди две години заминах за щатите тръгнах неразположена и там не водих полов живот въпреки всичко не ми дойде 3 месеца българките там казаха че е нормално от смяната на климата не търсих доктор защото и без това бачках по 18 часа и бях доволна че поне това не ми е на главата после всичко се нормализира и пак започна да ми идва на време щом не си бременна ще дойде няма къде да ходи

# 21
На мен ми пропусна цял месец миналата година по това време.. Но го отдавам на почти едномесечен луд глад + смяна на сезоните..
Рязкото сваляне на кг наистина доста оказва влияние  Rolling Eyes
При мен, обаче и стрес. Генеколожката каза, да си взема отпуск, да си почина, да изчакам и да видя на коя дата ще ми дойде отново, след което да отида при нея. Звучеше ми супер несериозна. Но наистина ми дойде точно в деня в който ми е циклът. Странно, но факт. Не ми се разсъждаваше тогава, неподходих серизно, но за мое щастие нямаше последствия, но пък може и да не е трябвало да има следствия. Просто наистина да е било от стрес.

# 22
  • Мнения: 201
Случвало ми се е преди доста време. Обяснението беше, че поради липсата на някакво вещество (за съжаление не помня за какво ставаше въпрос), матката не узрява и не овулира. Т.е. не само не бях бременна, ами и да съм искала, не съм можела да забременея.  fertilization

# 23
  • Мнения: 2 271
Случва се, не се притеснявай толкова. Получава се от смяна на климата, от нерви, от диети... На сестра ми от диета не й дойде 2 месеца. На мен пък при заминаването за щатите и после при връщането ми закъсня и двата пъти с по 15 дни.
И на мен 2 месеца  ми закъсня веднъж от притеснеие.Правих прегледи и изследвания и нищо.

# 24
  • Мнения: 7 947
ОООООООООО, само като си спомня аз какво преживях .....Закъсня ми 2 седмици и купувам си аз тест - положителен. Купувам втори - пак положителен. Отивам аз на лекар и то не каде да е , а в Мед. център БИОЧЕК, взеха ми 30 лв и тъпата гинеколожка ми казва - ама вие не сте бременна - сигурна съм! Е питам аз защо не ми идва а тестовете са положителни - и тя казва - сигурно нещо сте болна...И това ми било лекар - така ме шашна...Купувам аз още 3 теста и всичките положителни.Е представете си какво ми беше...ходех като побъркана...мислех че съм болна от незнам какво...Отивам пак на ехограф - нищо се не види, но лекара ми обясни - спокойно, първите3-4 седмици само много прецизен ехограф може да хване оплодената яйцеклетка.Но щом тесовете са  пол - ела пак след 2 седмици...и найстина след 2 седмици вече се виждаше зародиша...
Та всичко това по повод твоето притеснение - ИЗЧАКАЙ ОЩЕ 2 СЕДМИЦИ И ОТИДИ НА ДРУГ ЛЕКАР!!! Ако и мен тогава имаше кой да ме посъветва щях да се спестя месец и половина притеснения и терзания... Joy

# 25
  • Мнения: 523
благодаря момичета за подкрепата:))))
дойде ми - отдъхнах си и съм ужасно щастлива Hug поникаха ми крилца хаха, че хич не му беше времето сега 2 дете Rolling Eyes.... така и не разбрах защо ми закъсня 2 седмици, явно е напрежение и бла-бла... но понеже ми се случи за 1 път... та ужасно се ушашках, по-важното е, че всичко свърши добре:))

# 26
  • Мнения: 2 271
Ей,Бети,трябва да почерпиш!

# 27
  • Мнения: 523
аз черпя от вчера - чукнах 30-така хахахаха та от черпене вече имам силен мухмурлук:) а ми дойде точно 1 ден преди рождения ден, направих си явно сама подарък  Mr. Green

# 28
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Ами дано когато следващия път ти закъснее да е момент за бебешорче и да нямш притеснения и да го искаш, а сега дерзай! ЧРД на патерици   bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 2 271
И на мен ми е  закъснявал М - когато бях на 18 г., закъсня 2 месеца. Майка ми ме води при двама различни гинеколози, уж да видим какъв е проблема, но жената беше сигурна, че съм бременна. Е, не бях бременна, така и не разбрахме от какво беше, но пих 2-3 дни Прогестерон и ми дойде. Явно от нещо хормоните ми се бяха сбъркали...
От тогава не съм имала такъв проблем.

Честит ти М  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт