Приложна лингвистика или ИТ?

  • 1 527
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 603
Здравейте,мами.
Аз съм 17-годишно момиче и завършвам другата година.Най-големият ми проблем е какво да уча.Първият ми вариант е Приложна лингвистика,защото съм човек,който учи езици лесно.Не искам да уча само една филология,а повече от един език.Всичките ми учители по чужди езици са ме харесвали,защото съм разбирала материала по техния предмет и съм го учела лесно.Класът ми много ме търсеше по време на контролни по езиците,за да подсказвам.Изкарвала съм 5-ци за годината на няколко човека,а аз си оставам с 6-цата.   bouquet .Едната учителка даже ме посъветва да следвам точно това,защото съм имала този "талант".Rolling Eyes  Вторият ми вариант е ИТ,защото съм ми се отдава и в повече ми познати ме познават главно с тези ми умения.Майка ми ме използва за ИТ специалист винаги,когато се налага.
Но не искам да уча Информатика,защото не искам да ставам програмист.Не ми харесва писането на кодове като цяло.Бих избрала Информационни технологии вместо това.
Повече си се представям като преводач,защото това ми се отдава повече,но не бих пренебрегнала второто си желания,което също ми доставя удоволствие.
Какво бихте избрали,ако бяхте на моето място?   Praynig Hug
Благодаря на всички.  Hug Hug

# 1
  • Мнения: 313
А защо не и двете?  Wink

Успех!

# 2
  • Мнения: 603
А защо не и двете?  Wink

Успех!

Магистратурата ще ми е второто.Така си мисля. Simple Smile

# 3
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Преди, хм, 20 години избрах първото, но не пред второто, защото тотално ми липсва мозък и влечение в тази посока. Но пък второто супер би ти облекчило живота в упражняване на първото, стига да е достатъчно целево подбрано.  Wink


Успех и от мен!

Общи условия

Активация на акаунт