За прегледа при мамолог

  • 13 988
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 14 133
Да не се правят на ударени!!!По принцип веднъж годишно не трябва да ви откажат направления за мамолог за профилактичен преглед и без оплаквания.Схемата е личен лекар-гинеколог-мамолог, като навсякъде се плаща само потребителската такса.Същото и за цитонамазките- 2 пъти в годината.Четейки, стигам до извода, че моите доктори са много готини!!!!

# 16
  • Мнения: 479
Колибри, днес моята гинеколожка ми каза, че гърдите не трябва да се стискат. Особено раждали и кърмили жени. При тях дори след 20 години, след стискане може да се получи секрет.
И аз имам така - при стискане. А пролактина ми е
Prolactin 226.36 - IU/l М(45.0 - 375.0); Ж(59.0 - 619.0)
Както виждаш много под долната граница.
А въпроса за направленията....Нямам думи. Погледни в Рамковия Договор със ЗК за 2006, дали го има това изследване, като минаващо чрез ЗК. Нищо чудно да влиза, но да не ти дават направление.
Аз така обиколих 3-ма гинеколози, докато си осигуря направление за хормоните.

# 17
  • Мнения: 14 133
Справих се НРД 2006 и съм най-малкото възмутена.В задълженията на ОПЛ влизат една цитонамазка веднъж на 2год. и мануален преглед на гърдите веднъж годишно.Толкоз за профилактика.А това, че  е желателно да се правят цитонамазки на 6мес. и мамография на 12мес., никой от "умните" глави в касата не го вълнува.Браво на моите доктори, че правят някакви гимнастики, за да са нещата , както трябва!!!!

# 18
  • Мнения: 505
Днес ходих в онкодиспансера във Варна (с/у Пикадили -Чаталджа). Не зная дали в момента има кампания, но ми обясниха, че първо се извършва палпация от лекар, а след това по него преценка - ехограф. Прегледа е безплатен (може би само потребителска такса), веднага дават часове, явно няма хора.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 289

[/quote]
Аз скоро ходих на мамолог, тук в кишинев. Казват, че е най-добрият и има "златни ръце". Та като му казах, че смятам вече постепенно да отбивам, защото кърмя само от едната гърда и ми писна да ходя с различни цици, ме посъветва да не спирам кърменето поне до годинка. Ако продължа още по-добре.
[/quote]
Да ама ти кърмиш,а аз отдавна спрях понеже малкия се отби,а кърма имах,отначало се цедях на ръка,след това постепенно спрях и кърмата намаля.Но ето,че почти половин година вече като стисна и още излиза на капчици.

# 20
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Вие просто не четете. ooooh!

# 21
  • Мнения: 479
Вие просто не четете. ooooh!
Ахъммм....
Даа ooooh!

# 22
  • Мнения: 505
Току що се завърнах от прегледа при хирург-онколог. Не ми поиска дори потребителска такса. Доволна съм много от начина по който ме прегледа. Даде ми направление за безплатен ехографски преглед в онкодиспансера и каза, че след ехо-то трябва да се видим отново. Това е за Варна в момента, не ми струваше нищо като средства, а като време ми отне час.

# 23
  • Мнения: 1 391
мина прегледа
всичко ми е наред  Grinning
обясни ми че до 2 г. след спиране на кърмене може да има капки.
Но обезателно всяка година след 30г да се ходи на преглед.
Олекна ми! идете и вие  Hug

# 24
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Zdraveite da douto4nq manualno isledvane na ml4enite jlezi pri li4niq lekar vliza v paketa za profilaktika po ramkov dogovor 2006 za jenite sled  31 godisha vazrast nagore,pod  tazi vazrast paketa za profilaktika ne vklu4va takova isledvane.

# 25
  • Мнения: 9 093
Тоест, аз като съм на 23, не мога да си искам "профилактиката" или трябва да си платя въпреки че съм здравно осигурена  newsm78

# 26
  • Карлово/ Пловдив
  • Мнения: 937
Zdravei Stef
Ami moje da si iskash,i nqma da se naloji da si plastash,prosto kazvam 4e ne vliza kato zadaljenie v paketa za profilaktika za ramkov dogovor 2006,i do sega nee vlizal,ot tozi rakov dogovor vliza kato zadaljenie za vazrasta sled 31 god vazrast.

# 27
  • Мнения: 218
Току що се завърнах от прегледа при хирург-онколог. Не ми поиска дори потребителска такса. Доволна съм много от начина по който ме прегледа. Даде ми направление за безплатен ехографски преглед в онкодиспансера и каза, че след ехо-то трябва да се видим отново. Това е за Варна в момента, не ми струваше нищо като средства, а като време ми отне час.
maxima , можеш ли да ми кажеш кой е лекарят, при когото си ходила и евентуално работно време? От есента съм се засилила да отида на мамолог, но нямах достатъчно информация.

# 28
  • Мнения: 9 093
Докси, благодаря, стана ми ясно   bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 3 880
И аз съм така,още ми сълзят гърдите.Моята гинеколожа ми беше казала,че до годинката ако кърмата не спре окончателно,трябва да я спрем с хапчета,понеже ще имам проблем с гърдите.И ето мина се немина време,гърдите ме болят особено и тя каза,че трябва да се прегледат млечните жлези с ехограф.Та сега си търся жена мамолог,по възможност в Св.София,че ми е близо.Дано да нямаме проблеми,че циците не са шега работа.

а защо си търсиш жена мамолог? защо точно жена?
моят доктор, който преглежда в Св. София се казва д-р Гемеджиев, днес бях дори при него на преглед, чудесен лекар и човек е! препоръчвам го на всички ви!
прегледа на ехограф е 20 лв. 3 месеца след като спрях да кърмя ми откри киста на едната гърда, която днес (6 м. по-късно) за моя голяма радост установихме, че е изчезнала сама!

преди 6 м. прегледа също беше ехографски, но доктора прецени, че трябва да ми направят и мамографска снимка. та платих около 40 лв. и за двете.

Общи условия

Активация на акаунт