Магистратура в Англия

  • 1 344
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Здравейте, как сте?

Аз съм студентка трети курс в ПУ "Паисий Хилендарски" гр. Пловдив, есента започвам четвърти (последна година). Имам планове следващата година да замина в Англия и като за начало една година да поработя там, а после да продължа образованието си. Въпросът ми е възможно ли е, там да продължа магистратура? Дали ще ми признаят дипломата от България? Трябва ли да запиша на нова сметка? Ако е възможно, има ли хора които са направили нещо подобно и как се справихте?
 
Ще ми бъде изключително интересно някой да разкаже историята си, ако има разбира се.   bouquet
И как сте били с езика в началото, тъй като аз го изучавам усилено и се старая да постигна високи резултати.

Благодаря Simple Smile

# 1
  • Мнения: 119
По принцип всичко е възможно. Много зависи от специалността и плановете за работа- това трябва да напишеш, ако искаш съвети, другото са общи приказки.  За оставане в Англия на работа от много голямо значение е и университетът. Магистратурата е скъпа и заем за нея може да се вземе само от банка. Не съм запозната обаче как става за завършили в България.

# 2
  • Мнения: 79
Да  точно това исках да разбера, обаче нямам никаква информация, все още е доста рано, защото както споменах ми остава една година тук и после още една докато се стабилизирам в Англия. Но аз искам да си набележа нещата от рано, за да мога да бъда подготвена.

# 3
  • София
  • Мнения: 802
Не си написала, какво точно учиш. От това може да зависи, дали ще ти признаят дипломата или ще те карат да полагаш приравнителни изпити (всички медицински, правни специалности - със сигурност).

А ЗАЩО точно в Англия?  newsm78 Имаш излишни 15-50.000 паунда ли?
Магистратура се избира не по държава, а по интерес, нали се сещаш, че тя ти дава знания за много тясна специализация и най-новото в областта.

Погледни варианти и в Швеция, финансовите условия са крайно контрастни, образованието - много качествено, дори и английските студенти ходят натам за магистратура.
Има много сайтове, форуми, където да събереш конкретна информация, съветвам да потърсиш в Гугъл. Тук едва ли се вястват такива студенти.
Успех в избора!

Общи условия

Активация на акаунт