Ще съдя лекар!

  • 17 343
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 336
Кураж и  здрави нерви ти пожелавам в начинанието ти!!!
В продължение на 3 месеца след загубата на детенцето ни, се занимавахме с опити да възбудим дело. Накрая се отказахме, защото болката ми дойде в повече... Нищо и никой не може да ни върне децата...
Някой спомена за експертизи в хода на делото- не мисля, че в този случай могат да се направят кой знае какви.
А относно намирането на лекар, който да свидетелства срещу колега- мишън импосибъл!!!

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 90
възхищавам ти се !смятам че само онзи който се бори рано или късно успява  Peace

# 17
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
А ако отидеш на лекар и поискаш това което констатира да го напише в здравния ти картон и да се подпише под него и да отидеш на още няколко лекари които да го потвърдят няма ли да има някаква полза?

И аз като всички ти желая успех!Някой трябва наистина да се захване и да се сложи край на тези техни немърливости!

Мими

# 18
  • Мнения: 1 029
Подкрепям те изцяло и дано наистина успееш да накажеш виновника!
Щом си решила-направи го!
Желая ти много лека борба, успех и много щастие!!!

  bouquet  bouquet  bouquet

# 19
  • Мнения: 3 166
А как разбраха за гъбичките? Чрез влагалищен секрет ли? Доклокото разбрах понякога и с гъбички можеш да си износиш бебето, ама при мен комбинацията от двата фактора - къса шийка и гъбички - се е оказала фатална! Макар че гинеколожката твърди че дори само едното е достатъчно да доведе до този край! Аз нямам новини относно адвокатката - не ми се е обадила! Не разбирам - колко време й трябва да разбере за съдебната практика и професионалната етика. newsm78 Накрая ще стане така - след като съм се навила вече, ще каже, че е безсмислено. Тогава сама ще  #2gunfire Юнаков.

# 20
Има списък с вещи лица в съда-завеждаш дело и предполагам, че можеш да си избереш вещо лице- лекар-гинеколог от списъка. (По този въпрос може да те осведоми твоята приятелка-адвокатка).
Лекари в България имат застраховка "Лекарска отговорност за вреди причинени на трети лица" или нещо подобно беше наименованието. Тя се сключва, за да може застрахователната компания да изплаща обещетения на пациенти, които заведат дело срещу лекаря.
Надявам се тази информация да ти е от полза.
Ако аз реша да заведа дело срещу лекар, ще направя справка в съдебната практика, кой адвокат е  водил дела и е спечелил делото, защото  част от нашите адвокати "водят дела всякакви" и са "специалисти по всичко".

# 21
  • Мнения: 78
candida albicans vaginalis
При вагинална гьбична инфекция, гьбичките се виждат с просто око при обикновен гинекологичния преглед.
Моя позната сьщо беше лекувана от гьбички,  с крем и вагинални глобули в 6 месец. Бяха и казали, че ненавременното лечение на гьбичките може да доведе до разяждане на плацентата и спонтанен аборт.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 421
  Стискам палци и пожелавам успех!
  Но честно казано искрено се съмнявам в успешният край и ми се струва, че ще има много нерви, а никакъв резултат.
 А и много неща ни караха да подписваме, знае ли човек какво ще излезе после. Аз в болницата подписах 4 страници печатен текст, който застраховаше лекарите от всичко, а мен от нищо.
 
 

# 23
  • Мнения: 1 849
Ей мило, знам какво ти е! В ношето Родопско градче е фращкано с такива лекари. След единия от абортите ми получих натравяне от антибиотика, защото ми е предписан да го пия по-дълго отколкото трябва. После се наложи да раждам второто си дете при същата жена-от началото се знаеше, че ще е с операция-два часа ме чакаха и като започнах да раждам тогава се сетиха да оправят операционната. Сега корема ми е зашит така, че имам една голяма подутина от едната страна-абсолютно несиметричен...точно след месец получих кръвоизлив и познай-кюртаж. Сега ми дойде първия цикъл след раждането и имам чувството, че пак имам кръвоизлив....
Знаеш ли, ще ти бъде по-добре да простиш. Бог е казал да обичаме враговете си. Той знае най-добре как се чувстваш-нали убиха Неговия син. Той им прости, беше го пратил за да спаси тях и нас. В молитвата "Отче наш" казваме -"и прости ни както простихме на нашите длъжници". Как Той ще прости на нас, ако ние не прощаваме.....Ако Ти е трудно просто Го помоли да вземе тази товар от тебе и да ти даде сили и Той ще го направи!
А парите които ще пръснеш по едно дело можеш да дадеш на някой който се нуждае-болно дете, бедно семейство....А знаеш ли, мило твоето дете е на най-доброто и хубаво място-при Бога. А Бог знае как да се погрижи за този лекар по-добре от теб!
Успех!

# 24
  • Мнения: 1 849
П.П Децата си съм родила в Кърджали. По това време работехме там. #Crazy

# 25
  • Мнения: 7 391
Абе че трябва да се осъди,трябва!
Остава сега да намерим някой доброволец-камикадзе,който да си сложи главата в торбата и да се хвърли в борбата.....

      Е,съществува доброволец-камикадзе.Аз лично водя дела вече 3 години и нямам никакво намерение да се отказвам.При това нашият случай в сравнение с вашите си е направо чист късмет.Детенцето ни е на 3 г 3 м ,но при раждане увредиха дясната му ръчичка.Чудех се дали да водя дела,но попаднах във форума и прочитайки,какви невероятни ,тъпи грешки правят лекарите реших да подам сигнал и да започна борбата,независимо от това,което ми казваха всички.Как може да има толкова много случай на ЕЛЕМЕНТАРНИ грешки с непоправими последствия.Докато не ни се "изсипа" проблема на главата никой не предполагаше,че на света съществува подобно нещо.Бях ужасена от това което чета за вас и загубих и сън и спокойствие.Затова реших,че ще водя борба дано някой се стресне и спрат тези простотии и изнудвания.Светле,на нас също ни отказаха да свидетелстват лекари,но съдът назначи експертизи и правихме такова 3 или 4 пъти.Последната експертиза беше направена от лекарка в Стара Загора тъй като софийските отказаха.Скриха документация така,че всички изследвания и прегледи направени от този лекар ако имаш нещо го пази,защото ако е при него просто се изпарява.Да ти кажа с две думи какво направих аз.Първо подадох жалба в прокуратурата за извършено престъпление по служба,как точно е формулирано е работа на адвоката.Аз ти разказвам като неспециалист.Тук такси не трябват и основното наказание е лишаване от свобода,отнемане на лекарски права и т.н.Адвокатката ти ще ти обясни.Тъй като делото се мота из следствие и прокуратура за да не изпусна давностния срок заведох гражданско дело.Там вече се плаща държавна такса за финансовия иск,но пък и там съм ги осъдила на 100%.Всички експертизи доказват,че е нанесена тежка телесна повреда с трайни последствия.Надявам се скоро да мога да ви вдъхна увереност,че има осъден лекар и болница.Предупреждавам те ,че е адски трудно,не мога да ти опиша през какви препятствия бяхме принудени да минем,да не говоря,че хората,които ми дадоха пълната информация работят все още там,но не искат да свидетелстват защото ще бъдат уволнени.НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ.ЖЕЛАЯ ТИ УСПЕХ.

# 26
  • Мнения: 7 640
Светле, възхищавам се за решението ти да се бориш newsm20.
В крайна сметка в хода на делото се правят експертизи.   bouquet
да, назначават се вещи лица

# 27
  • Мнения: 3 166
 Didia, мила, благодаря ти за информацията. Искам само да питам какво означава това за давността - за какъв срок говорим. А плаща ли се експертизата, защото според мойта адвокатка- да. И един много тъп въпрос - колко горе-долу излиза едно такова дело като средства. Не че ми се свидят парите, но аз вече споделих с момичетата от форума, че април ми прекратяват договар, тъй като съм по заместване и жената, която замествам се връща. Знам, че всичко е относително, но все пак? Ако искаш може да ми пишеш и на лични. И още едни въпрос - защо толкова ске е проточило делото. Аз вече изразих разочарованието си от това, че се чака докато се стиген до самото дело, ама явно чак тогава започва истинското чакане. Станаха много въпроси, но аз никога не съм се занимвала с нещо подобно.  Thinking

# 28
  • Мнения: 3 591
ненавременното лечение на гьбичките може да доведе до разяждане на плацентата

опс, няма такова понятие като разяждане на плацентата. Иначе наистина може инфекция да доведе до спонтанен аборт. Но пък самия факт, че поне половината жени с подобни инфекции нямат проблеми с износването би направил подобно дело загубено още преди да е започнало.

А късата шийка лесно се установява в последствие, ама не винаги толкова лесно предварително.
та честно да ти кажа, според мен адвокатката си търси хонорарче и и е много ясно, че ще загубите делото. Лекарката пък която е установила това също е за бой, по начиа по който е поднесла информацията.
Разбирам гнева ти, разбирам желанието ти за възмездие(всички минаваме през това), но аз на твое място бих си дала време "да излекувам душата" и тогава трезво бих преценила дали да водя дело или не.

Не е задължително да има "виновен" за спонтанните аборти. За жалост те се случват много по-често отколкото предполагаме със или без намесата или ненамесата на лекарите.
не искам да те обезкуража, но ми се струва,ч е адвокатката ти пуска мухи в главата само и само да практикува повечко. Или на нея не са и ясни как стоят нещата откъм медицинска гледна точка.

Последна редакция: вт, 28 мар 2006, 12:49 от [desi]

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Светлана, напълно те подкрепям! Аз преживях същото, но имаше щастлив край - бебчето ми оживя. Моят тогавашен и много прехвален гинеколог - д-р Момчил Сариев от МД - Варна, също не беше ми взимал влагалищен секрет и също се оказах със скъсена шийка на матката. Оказе се, че също съм имала влагалищна инфекция (след като родих се оказа ешихерия коли - нещо въобще не толкова страшно), но точно тази инфекция ми спука мехура и родих в 28 г.с. момченце 1.200 кг. Слава богу, лекарите неонатолози в АГ болница Варна направиха чудеса и сега моето слънчице е живо и здраво! Но какво преживях, само аз си знам! А можеше въобще да не стига до там. И най-лошото е,че като споделям за това във форума за темите за МД Варна, другите майчета въобще не вярват и ходят при същия този лекар, а неговото нехайство може да ги постави в моята ситуация. Стискам палзи да успееш! Децата ни го заслужават!

Общи условия

Активация на акаунт