Моля за съвет - не искам връзката ни да угасне

  • 21 648
  • 212
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 569
Авторе, взимай децата и оптивай една седмица на море с тях. Остави жената да си почине от всички ви. Или я прати нея сама някъде.

Научете се да говорите помежду си.

Пожелавам ти успех!

# 61
  • Мнения: 46 653
Авторе, взимай децата и оптивай една седмица на море с тях. Остави жената да си почине от всички ви. Или я прати нея сама някъде.

 Joy
Да не ти казвам как си "почиват" оставените така.
Достатъчно са се отдалечили, трябва да са заедно, не разделени.
По-скоро да намери кой да гледа децата, а те да останат сами.
И след почивката да не се понесат пак по течението.

# 62
  • Мнения: 1 127
Абсолютно - и увереност, и сила, и мъжественост, и успешност, защо не и малко ревност - но всичко това поднесено по един галантен начин. Тоест - мъжественост и сила - но не изявени с удряне в гърдите и по масата - тоест да не отидем в графата "селяния" Simple Smile Ревност - но щипкава и сладка, а не задяване с млади девойки, за да не отидем в графата "коцкар" /с изхвърлен багаж/ и тн и тн...
И друг път съм казвала,
най-щастливи са връзките, в които всеки си мисли за другия "Уау, взел съм/намерил съм най-доброто! / по-добро дори от мен/"

В общия случай съм съгласна с теб.
В конкретния дали е така, само авторът може да каже. Щото може да има и нещо като `съревнование` от страна на дамата.

НСЧ идеята не е зле.
Това с умората и грижите е вярно, но то ще е така, докато децата станат самостоятелни. Е през това време/което съвпада с младостта на родителите/, последните какво се очаква да правят? Все трябва да има някакъв баланс.

# 63
  • Мнения: 46 653
Така е... Но все пак те са минали съвсем бебешките години, вече и на градина/училище ходят, могат и да се отдалечат малко, не е нужна майката за кърмене, залепени до бебе е съвсем зле. С една дума - сега има малка светлина в тунела Laughing

# 64
  • София
  • Мнения: 17 414
Много добри женски съвети прочетох, които биха трогнали доста женски сърца. Не мисля, че не са изпробвани обаче.

Според мен не са изпробвани.

Може и да се бъркам, но виждам само едно говорене и питане, питане, питане ...  Да се прибере една вечер с цветя и да я разцелува от вратата. Да се прибере с бутилка вино за изпиване гушнати след като децата заспят; да я целува всеки ден; да я прегръща всяка вечер ...

Нормални са такива рутини, но някой трябва да подаде ръката пръв, за да се излезе от нея.

Всъщност, редактирам, се, ЧАК такива рутини не са нормални, две години без секс не мога да си го представя дори.

# 65
  • Мнения: 46 653
Нормални са такива рутини, но някой трябва да подаде ръката пръв, за да се излезе от нея.

Така е. И двамата си играят на сърдити деца и всеки казва - няма пък аз да се прецакам пръв.

# 66
  • Мнения: 2 222
Не знам какви подвизи са необходими, за да се разпали страст, ако хората 2 години си живеят като брат и сестра.

# 67
  • Мнения: 373
нищо не трябва да доказват-вече са го доказали,имат деца.А страстта е необходима в началото,но от един момент пречи-много затормозяващо е.Все да гориш в огън,все да ревнуваш,все да доказваш,все да се съмняваш.Колко се издържа така.Аз имам отговор -точно толкова,че да направиш деца и да се свържеш с човека.

# 68
  • Мнения: 2 222
А, викаш страст не трябва вече, достатъчно е да се създадат децата  Crazy Crazy То не става дума за всеки ден ревности и фойерверки, ама чак да не се гушнеш и да не сте близки - трудничко ми се вижда.

# 69
  • София
  • Мнения: 17 414
Огън, ревност и не знам какво, не са нужни - обаче да не ти трепне нищо като чуеш, че половинката ти се прибира, да нямаш желание да го докоснеш и прегърнеш, да нямаш търпение да му разкажеш деня си ... как се живее без това?

# 70
  • Мнения: 10 547
Огън, ревност и не знам какво, не са нужни - обаче да не ти трепне нищо като чуеш, че половинката ти се прибира, да нямаш желание да го докоснеш и прегърнеш, да нямаш търпение да му разкажеш деня си ... как се живее без това?

Абсолютно.  Peace
Нито го ревнувам, нито огън има, но чуя ли ключа и наравно с децата и котарака тичам към вратата.

# 71
  • Мнения: 4 418
...как се живее без това?


С други неща, които заместват тези, които си описала.

Като хората нямат хоби, нещо което се стремят да правят във всяка минутка свободно време, да, що да не си разкажем и преразкажем и дъвчем за пореден път случилото се в офиса. Кееееф.  Laughing Не съвсем.

# 72
  • Мнения: 2 222
Хората, които живеят по подобен начин, доста често точно по повод хобито си (е, може и другаде) срещат някой друг, който "ги разбира" много повече от половинката и семейството си заминава. Нещата трябва да се предотвратяват, а не после да се чудим  как се е стигнало дотам.

# 73
  • Мнения: X
А защо не правите секс? Ти не искаш? или тя? Кой не е активен?

Ами както аз ги виждам нещата, аз искам, по-скоро тя не. Според нея обаче аз не съм правил достатъчно тя да се почувства желана и обичана, нещо такова. Аз пък не искам да я карам насила и да настоявам, затова не й "посягам" в леглото.. първо се надявам да се подобрят някакси взаимоотношенията ни в ежедневието.
Т.е май и двамата не сме активни накрая.
Как й показваш, че искаш?След като не й "посягаш" в леглото, как?Лягаш си с тайната надежда тя да чете мисли и да усети, че я желаеш, без ти изобщо да направиш нещо?
Случайно да си чувал израза:"Всички скандали се оправят в леглото!" или нещо подобно беше?
Няма как да се подобрят взаимоотношенията ви в ежедневието, ако не правите секс.И няма как да правите секс с мерак, ако взаиомотношенията са скапани.Двете неща са взаимносвързани и са като скачени съдове.Т.е., колкото повече секс, толкова по-добри ежедневни взаимоотношения, и колкото по-добри отношения, толкова повече секс.Добрите взаимоотношения "искат" секс, добрият секс "иска" удовлетворяващи отношения.
Та, най-общо казано, ако искаш да опиташ да оправиш нещата, пробвай да наблегнеш на секса. Избери вечер, в която не сте водили семейни "дискусии", "хвани" жена си в настроение и й покажи, че я желаеш.Ама като мъж, ясно й покажи, че точно тази вечер я искаш на всяка цена.Нека се почувства желана, обичана, преследвана ако щеш, просто й покажи, че не издържаш вече и я искаш на всяка цена.Не я познавам нея лично, но доколкото познавам жените, едва ли ще се дърпа....
Не е нужно после да го обсъждате до сутринта.То усещането и удовлетворението ще остане....
След някой и друг ден пробвай пак.Не чакай тя да си иска, да ти дава знаци или друго, просто пак й "посегни" с любов, с желание, с обожание ако щеш....
Удовлетворението от добрия секс, и на физическо, и на химическо ниво води до по-спокойни и уравновесени отношения.
Казвам ти го от опит, като жена на 49 почти, с 27 годишен успешен брак.Е, не правим секс 5 пъти седмично, но 2-3-4 пъти, според зависи, гарантирано.
Искаме или не, секса в една връзка е ВАЖЕН.Без секс просто няма връзка.И рано или късно се стига до раздяла.


# 74
  • Мнения: 1 793
Това дъъъългото писание с изненадите, страстта, бележките и не знам си какво е писано от 20-годишна. Визирам moongirl94. Мисля си, че макар и младостта да е самонадеяна, е хубаво 20-годишни да не дават съвети как се поправя 10-годишен брак с деца. При това с размахан пръст какво искали всички жени и съвети, събрани вероятно от гледане на "Тетрадката" и четене на Космополитан. Rolling Eyes

Доколкото разбирам от написаното от автора, жена му не го обича вече. Особено това

Цитат
"Докога можеш да издържиш така? Седиш така и дните си минават. Изглежда сякаш между нас няма никаква останала обич"


звучи доста зловещо, заедно с двете години безсексие. Опциите са раздяла, пасивност докато единия или другия си намери нещо ново извън семейството или семеен терапевт, ако има желание у страните. На мен не ми се вярва да е възможно да се запали напълно угаснал огън с някакви жестове. Той да се промени, че тя пак да го хареса - във филмите може.

Общи условия

Активация на акаунт