Морски бриз и вълнички,после бум на две чертички!Бъдещи мами над 35

  • 26 017
  • 704
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 432
Звездичке, благодаря!
Засега не мисля за го правя, надявам се да не ми се и наложи.
Днес съм в дилема - дали да оставя колегата, който ми прави номера и се държи меко казано неприемливо  да се "удави" или да помогна, защото виждам как един важен проект ще се провали. Цяла вечер съм така  Twisted Evil, но никак не ми е присъщо 

# 166
  • Мнения: 13 935
Фокси, забравих да кажа и аз, че ако неработоспособността е непрекъсната няма да се отрази, но ако се върнеш дори 1 ден на работа (мисля, че дори да са съботи и недели) това прекъсва неработоспособността и болничните се изчисляват от нова база. Накарах сестра ми да си вземе болничен от 1-во число на месеца в който излиза по бременност и раждане, няма смисъл за този месец да се внасят осигуровки.

# 167
  • Мнения: 1 432
Благодаря, Амини!
Явно дебрите на осигурителното законодателство са безкрайни  Rolling Eyes ще се опитам да нямам нужда от болнични

# 168
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Фокси може би е добре даго оставиш да потъне, ама дали ще му просветне че той не се справил  Thinking

За кг - аз в последните 3 години за съжаление съм доста над нормалните за мен, ама явно имплантация е имало, ама да не се изказвам неподготвено де  Mr. Green

Даре вие утре ли отивате на почивка Simple Smile

# 169
  • Мнения: 3 406
Амини,
Скрит текст:
аз за стимулацията също съм си правила записки, а имам и една табличка, в която съм нанасяла всичко по дати и часове за да не пропусна нещо. Но за изследванията нямаше как. Те нямат лаборатория и пращат кръвта във външна. Сутрин отиваш, даваш кръв и чакаш. После прегледа е след 12-13, и когато се появиш за него, листчето е разпечатано и сложено в папката. А тя внесена при док. И каквото съм разбрала, е било първите 2 прегледа, когато той си мрънкаше "а, това е толкова, това толкова". Снимки на ембрионите няма. В досието ми има едно листче с нарисувани кръгчета, които предполагам са ембрионите, щото само три бяха оцветени при мен, и около тях надписи в зелено и червено. Само това можах да зърна. Но на този етап ще се задоволя с това. Другия месец пак ще поискам да ми снимат всичко от досието. Може пък да ме огрее.

Фокси, разбирам напълно как се чувстваш. Аз всеки път се заричам, че ще оставя колегите да си счупят главите, но накрая не издържам и за "общото благо" им оправям бакиите  Rolling Eyes  И после пак се заричам, че това е било за последно  Sick И така до ден днешен. Един график миналия месец съм изтървала да погледна, и двама от колегите са работили един ден по-малко  ooooh! Сега очаквам скандали, като видят един ден по-малко платен  #2gunfire
Ти сама ще си прецениш, но съвета ми е малко по малко да го оставиш колегата да се оправя сам, щото иначе ще го влачиш дълго време на гърба си. А много скоро малкото лисиче ще има нужда от твоето време и внимание   Hug

# 170
  • Мнения: 8 259
Магнет...дръж се ...и това ще мине.

Фокси ....вземай болничен и зарязвай всичко и всички. Ще се чудиш после с какъв акъл си го слагала на сърце.
ММ умира от ужас да не забременея. От 1 ден си вземам болничен и след майчинството се пенсионирам. Казала съм му че и 1 ден няма да работя.
Със сина бях на работа на 28 на 30 родих. Нон стоп някакви колеги се привлачваха у дома. Куриера на СПИДИ поне 5 пъти е висял в коридора, да спра да кърмя та да му дам документи. Върнах се на работа когато детето ми беше на 8 месеца. Сега нито за общо, нито за необщо благо ще го направя.

# 171
  • Мнения: 1 432
Ама, момичета, все пак трябва да има къде да се върна после на работа  Mr. Green
Не, че не бих се пенсионирала и аз, обаче ще ми се наложи да поработя още малко  Wink

Отвратителното е, че с този човек няма правилен ход. А, очевидно вече няма и нормални отношения.
Но пък на мен за първи път не пука особено за общото благо, Хоуп. Ще се опитам да ги подготвя за дългата ми липса и спокойно ще се изнеса, надявам се за цяла година. После ще му мисля.

# 172
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Аз  получавам 580 лв. майчинство и на моменти се изкушавам да започна работа, за да не спре ремонта на къщата. ММ е със заплата долу-горе като моето майчинство.
После бързо отрезвявам от мисълта, че годината ще се изниже, без да я усетя и ще съжалявам, ако пропусна тези мигове с детето си. А работата си върви и никой не забелязва, че те няма - там 1 ден е като една година и обратно. А вкъщи, с бебка 1 година са ми като безкрая - красив и ярък.

# 173
  • Мнения: 1 432
Перу, напълно съм съгласна за това, как тече времето в офиса  Simple Smile
И знам, че тази година вероятно ще единствената в живота ми, в която мога да си позволя да не работя и да бъда само с бебето си.

# 174
  • Мнения: 1 368
Даре,
Скрит текст:
не помня много подробно за кръглите клетки, защото имахме замразени ембриони и разговорът с доц. Русев беше, че ако опитът е неуспешен ще говорим допълнително за спермограмата, защото както казах след 3 ден развитието на ембриона се определя от нея и ще говорим и за повечето кръгли клетки. Така и не говорихме повече. Помня само, че каза, че трябва да са по-малко от 5 млн и нещо за незрели сперматозоиди, левкоцити, инфекция /последните не ми се струват чак толкова определящи, за незрелите не знам/. Не знам колко са важни кръглите клетки, но той акцентира върху тях. До тогава никой не ги е коментирал, нито е посочил връзка с неуспеха.
Сега погледнах спермограмата  - ММ е имал 14 млн, при референтни до 1 млн и в забележка пише: При концентрация на кръгли клетки над 1 млн се извършва анализ за наличие на пероксидаза позитивни левкоцити. Препоръка: Наличието на кръгли клетки в семенната течност е възможно да е показател за увреждане на тестисите /незрели сперматозоиди/, патология на семенните канали /цилиарни туфи/ или възпаление на половите жлези /левкоцити/
Магнет, голям ужас  ooooh!Дано премине бързо, много се намъчи Hug
Фокси, дано да намериш твоето решение. Важното е ти и бебето да сте спокойни и добре. Другото хич не го мисли Hug
15 години жертвам цялото си време, нерви и близки заради работата и хората и имам горчив вкус в устата, затова последните години поставих работата на последно място. Не бих заменила никакво време с бебе/дете, особено толкова чакано за каквато и да било работа. Поне на този етап мисля така Peace

# 175
  • Мнения: 5 037
Хоупе,много си права.Аз с Мими излязох болничен в 5 мес.,след едно падане през зимата.С Алекс си изчислих 180 дни и излязох тогава.Просто прецених,че никой не оценява работата ми,колкото и да се напъвам и че няма нужда да тровя детето си или да рискувам нещо да се случи.Шефката няколко пъти ме пита дали няма да се връщам по-рано(С Мими се върнах на годината),че нямало кой да движи нещата.Е нямам намерение и желание изобщо да се връщам.Шефката намалила заплатите до минимум,а сега вземам около 550лв.Не виждам смисъл.

Танзу,опитай се да обясниш на лекаря човешки ,че си искаш иследванията,да си ги събираш и сортираш.Мисля,че ще те разбере.Поне след такива разговори на мен не са отказвали Hug

Фокси,не че ме питаш,ама аз като бъдеща свеки да кажа.Вземай си болничен с чисто сърце.Ако можеш да поработваш и да ти плащат на граждански на някой пенсионер(да не се плащат данъци и осигуровки).Толкова пари си вкарала  в тази хазна,време е да вземеш нещо.

Даре,възрастните са като децата-хем искат да са самостоятелни,хем ги е страх да са сами.

Магнет,дано всичко мине бързо Praynig Hug

# 176
  • Мнения: 1 432
Танзу, дано се размине леко това с графиците. Ако е допусната грешка, те ще са ощетени, ама никой не се сеща да провери сам нещата, нали  Rolling Eyes

Шери, права се, не трябва да се прекалява. болничният не е решение, нито по отношение на работата, нито по отношение на финансите.
Имам време цяла година да мисля. Сега явно ще си играем на кой е по-инат и по-силен.

# 177
  • Мнения: 3 406
Добро утро
Едно слънчево кафенце предлагам в съботното утро
Скрит текст:
И закуска
Скрит текст:

Последна редакция: сб, 01 авг 2015, 06:15 от tanzu

# 178
  • Мнения: 5 037
Добро утро.Танзу,благодаря за кафето  bouquet

Честит 1-ви рожден ден на бебе Момчил на мама МираБу.Нека бъде жив и здрав,да расте много обичан и щастлив.

# 179
  • Мнения: 3 406
Шери разбира се не пропуска никой от малчуганите  Hug

Мира, честита ви първа годинка! Да расте Момчил здраво и слънчево дете, и да има безгрижно и щастливо детство  newsm59

Общи условия

Активация на акаунт